Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Nasze mieszkania i sposób ich wykończenia. Pytania techniczne, porady i propozycje aranżacji wnętrza
FJAJ
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 14:52

Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: FJAJ » 02 maja 2012, 10:04

Hej,

Tak obserwowałem sobie spacerując po osiedlu, że niektórzy z was posiadają rolety antywłamaniowe na wyższych piętrach. Tzn. nie wiem czy one mają spełniać taką funkcje na 3 pietrze, ale na pewno funkcję izolacyjna. Pytanie do, osób które takie rolety posiadacie ;

1) Czy trzeba zadzwonić do kogoś z Agrobexu i oficjalnie zapytać czy można takie zamontować rolety ?
2) Olać Agrobex i montować :lol: ?

Dzięki :thumbup:

johanka79
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:15

Re: Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: johanka79 » 02 maja 2012, 21:37

Ja wystąpiłam o zgodę na zamontowanie rolet i po długich pertraktacjach ją otrzymałam, ale wiem że cześć osób je po prostu zamontowała

Koko Demolka
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2012, 23:57

Re: Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: Koko Demolka » 27 maja 2012, 00:13

A jak dlugo oczekiwales na odpowiedz?
Po dlugich pertraktakcjach?
Chyba nie chcesz powiedziec, ze mogli sie nie zgodzic na zalozenie zabezpieczenia mieszkania w tym przypadku rolet ?!

johanka79
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:15

Re: Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: johanka79 » 27 maja 2012, 07:41

nie pamiętam juz ale 3-4 tygodnie to trwało, teraz juz nie będzie takich problemów bo rolety juz wiszą i można powołać sie na precedens u innych. Tak niestety mogą ię nie zgodzić ponieważ rolety ingerują w elewacje i wygląd zewnętrzny budynku, dlatego wolałam załatwić to drogą oficjalną.

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: agi » 27 maja 2012, 10:18

hmmm dziwne, bo przecież mieszkańcy parterów mają rolety w standardzie, więc dlaczego w oknach na wyższych szczeblach naszego budynku miałoby to źle wyglądać? Musieli się zgodzić...

johanka79
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:15

Re: Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: johanka79 » 27 maja 2012, 13:40

ale oni maja zamontowane rolety na etapie budowy budynku więc nie widać tych zewnętrznych puszek, natomiast jesli montujesz rolety później to te puszki są na zewnątrz. Prawo wymaga zgody projektanta budynku więc nie musieli się zgodzić.

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: Samuraj » 27 maja 2012, 14:53

Ja miałam ten sam problem jeśli chodzi o montaż drugiej pary drzwii.

Musiałam mieć zgodę projektanta, dostałam również wytyczne jeśli chodzi o kolor jaki mają mieć drzwi oraz strona w którą muszą być otwierane :)

Także niestety, mogą się nie zgodzić nawet na montaż rolet :)

Kawa
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2011, 08:28

Re: Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: Kawa » 28 maja 2012, 15:27

Samuraj pisze:Ja miałam ten sam problem jeśli chodzi o montaż drugiej pary drzwii.

Musiałam mieć zgodę projektanta, dostałam również wytyczne jeśli chodzi o kolor jaki mają mieć drzwi oraz strona w którą muszą być otwierane :)

Także niestety, mogą się nie zgodzić nawet na montaż rolet :)
Też rozmyślam o drugich drzwiach i jak to dokładniej wyglądało? Jaki kolor? Na którą stronę? Czy ktoś to odbierał od Ciebie ( tzw. odbiór techniczny), co z wykończeniem na klatce? Jakie dokumenty?

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: Samuraj » 28 maja 2012, 17:10

Kawa pisze:Też rozmyślam o drugich drzwiach i jak to dokładniej wyglądało? Jaki kolor? Na którą stronę? Czy ktoś to odbierał od Ciebie ( tzw. odbiór techniczny), co z wykończeniem na klatce? Jakie dokumenty?
U mnie to wyglądało tak, że wysłalam maila do administracji naszego osiedla z zapytaniem czy jest w ogóle taka możliwość, na odpowiedź czekałam około dwóch tygodni.

Drzwi nie mogą za bardzo odbiegać kolorystyką od tych które są montowane przez Agrobex. Mozna zamontować dodatkowe drzwi w tym samym otworze drzwiowym pod poniższymi warunkami:
1) Skrzydło drzwi nie może wchodzić w światło drzwiowe lokalu sąsiedniego,
2) Powinna być zachowana kolorystyka skrzydła drzwi w odniesieniu do istniejącej kolorystyki,
3) Drzwi muszą być zamontowane przez profesjonalną firmę zgodnie ze sztuką i technologią montażu.

Niestety z tego co widziałam drzwi w kolorystce zbliżonej do kolorystyki tych ktore są zamontowane są niestety drzwiami najdroższymi :)

Pozdrawiam,

fiona
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2012, 22:01
Etap: 1

Re: Rolety ""antywłamaniowe" ?!

Post autor: fiona » 19 sty 2013, 19:34

1.jpg
2.jpg
3.jpg
3.jpg (23.99 KiB) Przejrzano 6150 razy
Co do rolet to ja mam założone takie jak na zdjęcia 1 i 2. Fajnie izolują ciepło. Da się to odczuć zwłaszcza rano.
Bardzo podobały mi się swojego czasu takie naturalne (zdjęcie trzecie od góry) ale poza wrażeniami estetycznymi chciałam jednak trochę "uszczelnić" okolicę okien. :|.

Źródła zdjęć: okna w łazience,dekoracje okienne

A ile kosztują te antywłamaniowe i czy da się je samemu zamontować?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość