Ogródki

Propozycje aranżacji, wybór roślin i mebli ogrodowych. Problemy związane z pielęgnacją roślin i szkodnikami
pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Ogródki

Post autor: pecosita » 20 kwie 2011, 08:23

Czy z osób które będą mieć ogródek, ktoś się orientuje, czy zostanie na niego nawieziona czarna ziemia, czy należy to organizować we własnym zakresie?

Kawa
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2011, 08:28

Re: Ogródki

Post autor: Kawa » 27 maja 2011, 08:47

Witaj!
Kwestia ogródków jest następująca:
Zostanie nawieziona ziemia,a trawę musisz posiać sama!
Przy każdym z ogródków jest już taras z kostki, przyłącze do wody oraz gniazdo 230V.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 22:28 przez Kawa, łącznie zmieniany 1 raz.

jacaacaj
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2011, 01:08

Re: Ogródki

Post autor: jacaacaj » 12 lip 2011, 02:17

Ogródki to kolejny przykład jak Agrobex dba o swoich klientów :thumbdown: Bez drenażu będą miały bardzo ograniczoną funkcjonalność.I ciekawe czy będzie wolno grillować?

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Ogródki

Post autor: magda81 » 18 lip 2011, 15:04

Z tego co się orientuję nie wolno grillować w ogródkach- chyba, że to grill elektryczny ze specjalnym pojemnikiem na kapiący tłuszcz- chodzi o to żeby nie dymił.
Pomysł z ogródkami fajny, ale realizacja jak dla mnie fatalna. :/ Nie spodziewałam się, że bloki będą tak blisko siebie i ogródki zajmą całą wolną przestrzeń pomiędzy nimi. Nie podoba mi się poza tym ohydny zielony płot.

PaulinkaRyś
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2011, 11:38

Re: Ogródki

Post autor: PaulinkaRyś » 19 lip 2011, 11:30

Zgadzam się z Tobą Magda, wogle to jak my pierwszy raz byliśmy w agrobexie i zastanawialismy się nad kupnem mieszkanka, to te ogódki przedstawiali nam zupełnie inaczej. Powiedziano nam,że między ogródkami poszczególnych bloków bedzie dróżka, a teraz wyszło,że między blokami sa tylko ogródki i nie ma żadnego wspólnego "zielonego" miejsca dla wszystkich mieszkańców, nie podoba mi się to bardzo, zrobili inaczej niż mówili. Miała być ładna zieleń, drzewka i wogle, wiem wiem, jeszcze za wczesnie, ale z tego co widać, to nie przewidzieli na to miejsca. Mam nadzieję,że sie w tym mylę ;)
A co do grilowania, to też z tego co wiem, to jest zakaz. Rozumiem z jednej strony właścicieli ogródków, że chcieliby z nich korzystać w pełni i móc sobie czasem grilować, ale muszą też zrozumieć pozostałych mieszkańców, którzy maja balkony, że to bedzie dla nich dyskomfort np. świeże pranie, które przejdzie zapachem grila itp. ;)

marta
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:47

Re: Ogródki

Post autor: marta » 27 lip 2011, 22:03

Witam!:)

:idea: Czy ktoś spośród szczęśliwych posiadaczy ogródków orientował się w sprawie liczników na wodę - tę wyprowadzaną na ogródek? Agrobex nie pomyślał, że przyda się osobny licznik, żeby każde podlanie ogródka nie wiązało się z podwójną opłatą - za wodę i ścieki. Od kierownika budowy usłyszałam, że to trzeba załatwić z Aquanetem za pośrednictwem administracji. Może jakiś wniosek zbiorowy?... :)

jacaacaj
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2011, 01:08

Re: Ogródki

Post autor: jacaacaj » 01 sie 2011, 02:37

marta pisze:Witam!:)

:idea: Czy ktoś spośród szczęśliwych posiadaczy ogródków orientował się w sprawie liczników na wodę - tę wyprowadzaną na ogródek? Agrobex nie pomyślał, że przyda się osobny licznik, żeby każde podlanie ogródka nie wiązało się z podwójną opłatą - za wodę i ścieki. Od kierownika budowy usłyszałam, że to trzeba załatwić z Aquanetem za pośrednictwem administracji. Może jakiś wniosek zbiorowy?... :)
Cenna uwaga.Zupełnie o tym nie pomyślałem. Boję się tylko, że cała inwestycja z licznikami , jeśli w ogóle jest możliwa, szybko się nie zwróci. Marto - gdzie mniej/więcej mieszkasz? zawsze można pogadać
pozdrawiam

bella
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2011, 23:30

Re: Ogródki

Post autor: bella » 21 wrz 2011, 23:40

Witam wszystkich mieszkańców posiadających mieszkania z ogródkiem!
Chcę kupić mieszkanie w kolejnym etapie z ogrodkiem, napiszcie mi proszę jak jest w tych mieszkaniach czy jest ciemno na parterach z uwagi na bliskość bloków, z tego co czytam to zdecydowana wiekszośc przerabia kuchnię na dodatkowy pokój, jaką kwotę zażyczył sobie developer za takie przeniesienie kuchni. bardzo zalezy mi na odpowiedziach na moje pytania, więc bardzo proszę was drodzy mieszkancy parterów o odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.
P.S. Nakręciłam się na ten ogródek , a nie wiem czy to będzie właściwa decyzja:)) wy juz mieszkacie wiec mozecie coś podpowiedziec. dziękuję :)

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Ogródki

Post autor: Samuraj » 23 wrz 2011, 17:44

Ja bym sie chyba jednak nigdy nie zdecydowala na kupno mieszkania na tym osiedlu na parterze.

Po pierwsze okna sa strasznie nisko osadzone, przez co wszyscy dookola widza co robisz
po drugie ogrodki pozostawiaja wiele do zyczenia.

Sama bede mieszkac w mieszkaniu szczytowym na tym osiedlu i mam nadzieje, ze to byla dobra inwestycja :)
Jak narazie mam co do tego pewne watpliwosci :))

Pozdrawiam,

WojtekZ
Posty: 42
Rejestracja: 28 lip 2011, 07:51

Re: Ogródki

Post autor: WojtekZ » 24 wrz 2011, 08:57

Samuraj pisze:Ja bym sie chyba jednak nigdy nie zdecydowala na kupno mieszkania na tym osiedlu na parterze.

Po pierwsze okna sa strasznie nisko osadzone, przez co wszyscy dookola widza co robisz
po drugie ogrodki pozostawiaja wiele do zyczenia.

Sama bede mieszkac w mieszkaniu szczytowym na tym osiedlu i mam nadzieje, ze to byla dobra inwestycja :)
Jak narazie mam co do tego pewne watpliwosci :))

Pozdrawiam,
Ja jestem zadowolony z ogródka....i z mieszkania ..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość