Akty notarialne

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 12 sty 2012, 22:43

No tak, ale mi bardziej chodzi o to co będzie jeśli decyzja okaże się negatywna...Ale wtedy sprawa może znaleźć swój finał w sądzie. Ale myślę że jest nas na tyle dużo, że w razie potrzeby moglibysmy wnieść pozew zbiorowy (wystarczy 10 osób).

Co do sali, narazie się wstrzymajmy. W końcu taaak powiększone mieszkanie...hehehe...Jeśli decyzja co do spotkania została podjęta, proszę chętnych do uczestnictwa o info na priv. Zobaczymy ilu jest chętnych i prześlę nr mieszkania.

Z ulotkami też się zastanawiałam. Są dwa wyjścia. Albo pani sprzątaczka (ale wydaje mi się że przychodzi dość późno, a jak wróciłam z pracy tuż po 16 to już ich nie było) albo administracja (wydaje mi się, że tego dnia nowe ogłoszenia na tablicach się pojawiły w sprawie wywozu choinek, co oznaczałoby że ktoś z adm.je zawieszał). Może warto byłoby je wywiesić jeszcze raz, chociażby na tablicy ogłoszeniowej, żeby np powiadomić o forum resztę mieszkańców, którzy jeszcze tu nie zawitali.

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Akty notarialne

Post autor: magda81 » 12 sty 2012, 23:08

Cześć
Ja też mam informację, że pierwsze akty notarialne zostały podpisane jeszcze przed świętami, więc wspólnotę już mamy.

Co do spotkania- obok osiedla na Radosnej jest klub "U Walusia"- może tam udałoby się nam spotkać. Nie wiem czy ten przybytek działa na co dzień, ale spróbuję się czegoś dowiedzieć.

Lidrad- tylko dlaczego sprawa tych dopłat aż tak się przeciąga. Klauzula uznana za niedozwoloną. orzeczenie UOKiK jest, więc nad czym tu myśleć?
Rozumiem, że podpisaliście akt z ceną inną niż tak w umowie przedwstępnej?

Ogłoszeń u mnie w klatce nie było już tego samego dnia wieczorem- ciekawe kto maczał w tym palce. ;)

Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Akty notarialne

Post autor: Maciej » 13 sty 2012, 12:19

Witam,
Jeśli chodzi o zmianę metrażu i ceny pisałem do agrobexu w lipcu 2011. Dostałem odp. że wszystko jest zgodnie z prawem. Widzę jednak że większa liczba osób zaczęła pisać reklamacje i deweloper widocznie zmienił zdanie.

Pozdrawiam,

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 13 sty 2012, 12:20

Sam go nie zmienił, zmusiło go do tego UOKiK.

Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Akty notarialne

Post autor: Maciej » 13 sty 2012, 12:24

Pewnie, że nie sam:) Myślisz że zwrot kosztów za metraż będzie miał pozytywny rezulat?

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 13 sty 2012, 12:35

Zarówno ja jak i wiele innych osób jestem gotowa na walkę do końca. Tzn. jeśli jednak uparcie reklamacje odrzucą w ostateczności możemy pójść z tym do sądu i złożyć pozew zbiorowy. To są zbyt duże sumy, żeby odpuścić. Rozmawiałam z Rzecznikiem konsumenta i niejedna taka sprawa była. Przyznał też, ze racja jest po naszej stronie. Mamy mocne podstawy i decyzję UOKiK o bezprawności zapisów w umowach przedwstępnych, na podstawie których pobrali dopłaty. W weekend spróbuję też napisać jakiegoś sensownego maila i jeśli do końca nast. tygodnia żadna decyzja nie padnie, powysyłam informację do różnych mediów.

Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Akty notarialne

Post autor: Maciej » 13 sty 2012, 12:49

Moi znajomi kupują mieszkanie w 3 etapie i zapis w umowie o zmianie metrażu ciągle jest aktualny. Widocznie Agrobex nic sobie z tego nie robi. Zapis w umowie o zmianie metraż jest niedozwolony, natomiast nie wiem czy zmiana stawki VAT był legalna?

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 13 sty 2012, 12:56

Nie chodzi o sam zapis o zmianie metraża, ale o zapis dotyczący niemożliwości odstąpienia od umowy, gdyby metraż zmienił się o mniej niż 5%. Właśnie sprawdziłam i na stronie UOKiK pojawiła się decyzja odnośnie Agrobexu. Dzwoniłam też do pani z UOKiK'u, która się nią zajmowała i potwierdziła, że mimo iż nasz etap nie jest tam wymieniony, zapisy w naszych umowach, jeśli brzmią podobnie (a ten odnośnie nadmetrażu jest identyczny) były jak najbardziej niedozwolone na mocy art. 385^1 KC oraz art 24 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów i deweloper pobrał je od nas nielegalnie a więc teraz powinien je zwrócić.

http://www.uokik.gov.pl/decyzje_prezesa_uokik3.php

Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Akty notarialne

Post autor: Maciej » 13 sty 2012, 13:16

Możesz mi przesłać dokładny link do tej decyzji odnośnie Agrobexu.
Dzięki, bedę wdzięczny.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 13 sty 2012, 13:28

Wkleiłam dokładny,ale wraca do głównej strony decyzji. Wejdź w szukaj i wpisz agrobex - wyskoczy Ci decyzja RPZ-36/2011 i tam link do pdf.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości