Akty notarialne

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 18 sty 2012, 15:03

Mam pytanie odnośnie podpisywania Aktu. Właśnie dzwonili do nas z Agrobexu z pytaniem czy chcemy żeby ktoś od nich był przy podpisaniu aktu, co wydało mi się dziwnym pytaniem bo myślałam że jest obowiązkiem obecność wszystkich stron umowy. Jak było u Was?

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Akty notarialne

Post autor: lidrad » 18 sty 2012, 18:54

Nie, nikt się nas nie pytał. Był Pełnomocnik Agrobexu - Pan Szczepan Lorek, bardzo sympatyczny człowiek.

solenzara
Posty: 50
Rejestracja: 05 lis 2010, 21:14

Re: Akty notarialne

Post autor: solenzara » 19 sty 2012, 11:37

Nas też się nikt nie pytał. Myślę, że musi być też i druga strona- trzeba przecież złożyć podpisy!
Dostaliśmy właśnie korektę AN odnośnie zapisu dot. zarządu. Zmienili zapis, na:
Kupujący oświadczają, że wiadome im jest, że do czasu zebrania wspólnoty mieszkaniowej, które odbędzie się najpóźniej w terminie trzech miesięcy po zakończeniu pierwszego pełnego roku kalendarzowego funkcjonowania wspólnoty, zarząd nieruchomością wspólną sprawować będzie spółka pod firmą PPUiH „AGROBEX” sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu; właściciele lokali zobowiązani są do ponoszenia kosztów zarządu nieruchomością wspólną proporcjonalnie do posiadanego w niej udziału.

Shame
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:14
Etap: I

Re: Akty notarialne

Post autor: Shame » 20 sty 2012, 15:49

Powitać!

Dobra informacja dotycząca nie dokładnie określonego "współpartycypowania" w kosztach obsługi, napraw itp. sieci na działce 38/4 (droga wewnętrzna). Otóż dzisiaj podpisaliśmy AN i mecenas zmienił zapis, usuwając z niego część tego punktu. Partycypacja dotyczy TYLKO drogi i oświetlenia, a nie środków przesyłu mediów znajdujących się pod nią :clap:

Kolejne małe zwycięstwo w tej nierównej walce ;)

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Akty notarialne

Post autor: justyna » 20 sty 2012, 22:08

witam, mam pytanko odnosnie aktu...sami umawialiscie sie na podpisanie czy arobex dzwonil i umowil Was?:-)
dzieki z gory za odp.

Shame
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:14
Etap: I

Re: Akty notarialne

Post autor: Shame » 21 sty 2012, 00:38

Jak pisałem wcześniej, mieli umawiać, ale nie umawiali. Trzeba samemu zadzwonić i się umówić.

bobczok
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:17

Re: Akty notarialne

Post autor: bobczok » 21 sty 2012, 18:39

Witam serdecznie

mam pytanie do was przy podpisywaniu aktów notarialnych braliscie jakiegos notariusza z zewnatrz
czy tego poleconego przez agrobex,slyszalem że ten agrobexowy jest tańszy niz jakiz inny?
Troche sie zastanawiamy jak to rozwiazać.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Akty notarialne

Post autor: Tomek » 22 sty 2012, 15:43

a ja mam pytanie z ciut innej beczki: czy w sprawie podpisania aktu notarialnego sami musieliście kontaktować się z Agrobexem czy oni sami do Was dzwonili? czas ucieka, a nie wiem co robić

Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Akty notarialne

Post autor: Maciej » 22 sty 2012, 20:54

Zadzwoń najlepiej i się umów osobiście.

unknown
Posty: 45
Rejestracja: 12 maja 2011, 22:21
Etap: I etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Akty notarialne

Post autor: unknown » 22 sty 2012, 21:56

Szybkie pytanie z innej beczki do osób które podpisały akt.
Czy dużo czasu traci się w Urzędzie Gminy podczas składania deklaracji na podatek od nieruchomości, bo z tego co wiem jest na to 14 dni a mi już powoli kończy się ten czas. a w tym tygodniu niezbyt nim dysponuję i dlatego pytam.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości