Akty notarialne

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Akty notarialne

Post autor: zbynio79 » 30 mar 2012, 14:36

mi od wartości 237 tyś wyliczyła dokładnie taką samą kwotę,a jakie zapisy i jakie akta masz na myśli?

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: Soprano » 30 mar 2012, 17:46

solenzara pisze:Nas też się nikt nie pytał. Myślę, że musi być też i druga strona- trzeba przecież złożyć podpisy!
Dostaliśmy właśnie korektę AN odnośnie zapisu dot. zarządu. Zmienili zapis, na:
Kupujący oświadczają, że wiadome im jest, że do czasu zebrania wspólnoty mieszkaniowej, które odbędzie się najpóźniej w terminie trzech miesięcy po zakończeniu pierwszego pełnego roku kalendarzowego funkcjonowania wspólnoty, zarząd nieruchomością wspólną sprawować będzie spółka pod firmą PPUiH „AGROBEX” sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu; właściciele lokali zobowiązani są do ponoszenia kosztów zarządu nieruchomością wspólną proporcjonalnie do posiadanego w niej udziału.
Np. te powyższe, pamiętam też, że były inne sprawy np. te dotyczące zarządu.

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: Samuraj » 23 kwie 2012, 15:45

Witam,

Czy ktoś z II Etapu podpisywał juz AN?

Jestem ciekawa jak wygląda zapis dotyczący zarządcy nieruchomości i czy sa jakieś dodatkowe zapisy, które nie powinny się tam znaleźć??

Pozdrawiam,

BabaJaga
Posty: 66
Rejestracja: 26 cze 2011, 23:26
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: BabaJaga » 24 kwie 2012, 14:40

jak narazie to nie możemy doprosić się o ten akt, a termin dostarczenia go do banku mamy 30.04

FJAJ
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 14:52

Re: Akty notarialne

Post autor: FJAJ » 26 kwie 2012, 13:27

To jest jeden wielki b......l. Podpisywałem umowę przedwstępną w grudniu 2010r. termin w umowie dot. podpisania AN jest do 30 czerwca. Okazuję się, że niektórzy sąsiedzi, sąsiadki podpisywali w 2011 w okresie letnim a termin u nich w umowach jest do końca kwietnia tego roku. Pytam zatem o co tu chodzi ? :think:

Pozwoliłem sobie zadzwonić dzisiaj do Agrobexu w celu :
1) wyjaśnienia zaistniałej sytuacji (daty w umowach) ?- Brak odp.
2) kiedy można faktycznie spodziewać się terminów podpisania AN ? - Tak jak w umowie. Bezsens. Na tą dopowiedz zadałem kolejne pytanie :
3) Przecież przy odbiorze technicznym zapewniano mnie o tym, iż dok do AN będą got. dla wszystkich w tym samym czasie.

Jeżeli ktoś jeszcze dzwonił w sprawie AN w II etapie, podzielcie się informacjami jakie uzyskaliście.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2012, 11:30 przez FJAJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: Samuraj » 26 kwie 2012, 13:44

Witam,

Na początku tygodnia dzwoniłam do Agrobexu i Pani Lidia poinformowała mnie, że Notariusz współpracujący z Agrobexem dostał juz dokumenty i przygotowują wstępny projekt.

Jesli macie termin w umowie przedwstępnej, ze AN będzie podpisany w terminie do 30 kwietnia, proponuję, żebyscie skontaktowali sie ze swoim doradcą kredytowym albo poprosili Panią Lidie o wystawienie dokumentu, że z powodu opoźnień ze strony Agrobexu AN będą podpisane w terminie trochę późniejszym.

Unikniecie w ten sposób niemiłych telefonów z Banków jakie ja miałam, że jesli AN nie zostanie dostarczony w terminie który jest zapisany w umowie Bank wypowie mi umowę kredytową :)

Kontaktowałam sie również z notariuszem współpracującym z Agrobexem w celu ustalenia ceny jaką trzeba uiścić za podpisanie AN, jednakże ciągle pracują nad tym projektem i to wszystko jest uzależnione od ilości stron, zapisów itd.
Pan Rejent ma się ze mna skontaktować tak szybko jak projekt będzie już zrealizowany i poda mi wycenę usługi za mieszkanie w wysokości 218 000.

Jeśli ktoś z was ma jakieś dodatkowe info będę to podzielcie się z nami.

Pozdrawiam.

BabaJaga
Posty: 66
Rejestracja: 26 cze 2011, 23:26
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: BabaJaga » 26 kwie 2012, 21:27

więc ja dostałam wiadomośc ze pierwsze akty będą jednak 30, o tyle pewną ze nas dzis umówili (na szczęscie bo bank nam zagroził aneksowaniem umowy za bagatela 500zł)
niestety nie powiem Wam jaki jest projekt aktu, bo mi go wysłali na konto firmowe jutro będę znała szczegóły

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: Samuraj » 26 kwie 2012, 22:03

A pytałaś się o koszt podpisanie owego AN i wszystkich formalności?

FJAJ
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 14:52

Re: Akty notarialne

Post autor: FJAJ » 27 kwie 2012, 09:13

Super, Jak będzie znana treść podziel się proszę z Nami. :) ;). Jeżeli nie sprawia Tobie to problemu czy możesz mi podpowiedzieć kiedy kupowaliście mieszkanie ? Tzn kiedy podpisywaliście umowę przedwstępną.

Dzięki.

F

BabaJaga
Posty: 66
Rejestracja: 26 cze 2011, 23:26
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: BabaJaga » 27 kwie 2012, 12:16

umowę mamy z czerwca 2011, odbieraliśmy lokal w listopadzie
wzoru aktu nie dostałam jednak, w mailu dostałam tylko namiar na notariusza na Al. Marcinkowskiego
dzwonilam tam dzis w sprawie kosztów, ale nie dostałam odpowiedzi bo cyt. "są w trakcie ustaleń z Agrobexem" mają mi oddzwonic
dam znac jak będę wiedziała więcej

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości