Zakup mieszkania III etap

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
ruslanpl
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:33

Zakup mieszkania III etap

Post autor: ruslanpl » 19 sty 2012, 20:46

Witam Forumowiczów!

Planuję kupić mieszkanie w III etapie na parterze z ogródkiem.
Proszę o opinię o mieszkaniach na Mokrej.
Czy jesteście zadowoleni?
Czy podczas zakupu negocjowaliście cenę mieszkania? Jeżeli tak to ile udało Wam się wynegocjować?
Pozdrawiam

ruslanpl
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:33

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: ruslanpl » 19 sty 2012, 23:47

Jeżeli nie chcecie się tutaj wypowiadać to proszę o szczerą opinię na maila ruslanpl@gmail.com
Bardzo mi na tym zależy, bo już od jakiegoś czasu szukam sensownego mieszkania i właśnie te na Mokrej wydają mi się OK. Nie wiem też ile mogę zbić z ceny, czy Wam się to udało?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)

Shame
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:14
Etap: I

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: Shame » 20 sty 2012, 17:35

Dobrze, że podałeś maila, bo nigdy nie wiadomo, kto czyta to forum ;)

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: ewciaja » 21 sty 2012, 17:52

Myślę, że nie ma co ukrywać bo i tak wszystko już było powiedziane w innych tematach. Jeśli chod zi o same mieszkania to myślę że ok, wiedzieliśmy na co się decydujemy, znaliśmy rozkład mieszkań itd. Jakość wykonania, to tak jak możesz poczytać, niektórym zaczęły wychodzić jakieś pleśnie, grzyby i zacieki, u nas jeszcze nic nie zauważyliśmy na szczęście. Lokalizacja, jak widać całkiem fajna. Kilka opcji dojazdu do Poznania, brakuje tylko jakiegoś sklepu (co mam nadzieję, że niedługo się zmieni) i autobusu (też mam nadzieję że coś niedługo zacznie jeździć, bo przystanki stoją, ale do 55 przy gimnazjum nie jest aż tak daleko).

Inna sprawa to współpraca z Agrobexem. Kupując mieszkanie myśleliśmy sobie, że tak duża firma raczej nas nie porobi i będzie uczciwa. Rzeczywistość okazała się inna. Trzeba ich sprawdzać na każdym kroku, walczyć i użerać się o swoje. Do tego mieć wszystko na piśmie, bo wiele rzeczy przy kupnie obiecywano, a słowa nie dotrzymano. Np. wspomniane komórki lokatorskie i kilka innych spraw. Historia dopłat za nadmetraż też pokazała, że wszystko jest wymuszane, o dopłatach dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili i zostaliśmy postawieni pod ścianą - płaćcie albo nie odbierzecie. Nie było nawet czasu wtedy sprawdzić tego (wiadomo, każdy chciał jak najszybciej zacząć wykańczanie), a jak ktoś zareklamował to odrzucali reklamacje, mimo, że zapisy byly niezgodne z prawem. To samo z umową o zarząd z którą nawet nie mieliśmy okazji się wcześniej zapoznać. Do tego podstępem zapewnili sobie wpis do księgi wieczystej.

ruslanpl
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:33

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: ruslanpl » 21 sty 2012, 21:43

Dziękuję za pomoc i za odpowiedzi, również mailowe. Byliśmy dziś oglądać mieszkanie nad którym się zastanawialiśmy - 4 pokoje na parterze i wszystko byłoby dobrze gdyby rzeczywiście ten parter nie był aż tak nisko! Na tak niskim parterze czuli byśmy się niekomfortowo, nawet mając ten obiecany ok. 80-metrowy ogródek. Jeśli chodzi o wyższe pietra to niestety w ofercie nie ma już tak dużych mieszkań jakie nas interesują. W ten oto sposób poszukiwań wymarzonego mieszkania ciąg dalszy.
Pozdrawiam
Ruslan

johanka79
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:15

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: johanka79 » 22 sty 2012, 00:42

możesz połączyć dwa mieszkania:)

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: justyna » 23 sty 2012, 16:01

my mieszkamy na parterze i musze przyznac ze na poczatku tez sie obawialam ze to niezbyt komfortowe...ale mozna sie przyzwycaic...sa plusy i minusy.plusem jest mozliwosc wniesienia mebli czy materialow przez balkon,pozostawienie ciezkich zakupow..... minusem i to b, duzym jest juz nie to ze mamy na tarasie albo pseudotarasie pozbruk ale to ze jest na rowni z ulica....zrobione na odpieprz bo wystarczylo podniesc chociazby o 10cm i juz byloby inaczej....tak ma juz 2 etap w 1 poszli na latwizne...poza tym w folderach byly przedstawione balkony zamurowane i wszystkie wychodzace poza budynek a nie jak mamy - kosztem metraza na rowni z budynkiem i z barierkami...oszustwo i tyle...masakra ale co zrobic....poza tym mieszka sie fajnie, poki co grzejniki sprawne,zadnej wilgoci i zaciekow ani pary na oknach...zobaczymy jak bedzie dalej...pozdrawiam

ruslanpl
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:33

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: ruslanpl » 26 sty 2012, 23:09

Nas jednak zbyt mocno przeraził ten niski parter :( Patrzyliśmy też (za podpowiedzią johanki79) na dwa mieszkania, które można połączyć, ale cena całości jest zbyt wysoka, a i połączenie prezentowałoby się nieciekawie.

asiarek
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2012, 19:36
Etap: I etap

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: asiarek » 27 sty 2012, 09:19

w Swarzędzu na Grudzińskiego jest jeszcze jedna inwestycja prowadzona przez innego Developera. Niestety nie pamiętam przez kogo... Może tam jest wasze M ...

aga2san
Posty: 78
Rejestracja: 20 sty 2011, 21:23
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: aga2san » 27 sty 2012, 10:32

Kal-bud czy jakos tak, na Garbarach była wielka reklama ale cenowo aż tak fajnie nie było, jednak Zamoyskiego lepsza ofertę cenową ma :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości