Internet Telewizja

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
SeKot
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2012, 17:30

Re: Internet Telewizja

Post autor: SeKot » 08 lut 2012, 23:29

dzięki Soprano za odpowiedź. Ale Ty jesteś z 2 etapu tak?

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: Soprano » 09 lut 2012, 01:50

Dokładnie II etap. Ale wydaje mi się, że jeżeli masz zlokalizowane gniazdka w sposób jaki Tobie opisałem, to będziesz miał dokładnie takie sieci kablowe o jakich wspominałem.

Inea charakteryzuje się tym, że masz możliwość podłączenia wtyczki antenowej TV i radio chyba?. Albo 2 TV już nie pamiętam.
Inotel działa na zasadzie światłowodu, czyli w miejscu jednej zaślepki (powinieneś mieć dwie) wsadzą gniazdko na kabel typu "skrętka" do podłączenia routera i dalej dekodera TV. A drugie wyjście pod telefon.
Echostar ma duże szaro gniazdko niby już z wyprowadzonym światłowodem.

Mówię oczywiście o pełnej instalacji w największym pokoju. W mniejszym brakuje mi Inotela, czyli zaślepek.

SeKot
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2012, 17:30

Re: Internet Telewizja

Post autor: SeKot » 09 lut 2012, 08:30

dokładnie jest tak jak mówisz tylko podczas rozmowy z konsultantem inei ten twardo próbował mi wmówić że na naszym osiedlu instalacja doprowadzona jest tylko do jednego pokoju (salon) i podczas zakładania multiroomu instalator musi ciągnąc dodatkowy kabel przez całe mieszkanie oczywiście za dodatkową opłatą. Jeżeli ktoś z Was ma Inea z opcją podłączenia 2 TV to proszę opiszcie mi jak macie to połączone i jakie są koszta. z góry wielkie dzięki.
PS. co do Inotelu (który akurat posiadam) to wiem że kabel na pewno trzeba ciągnąć dodatkowy od modemu

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: Soprano » 09 lut 2012, 12:01

No właśnie Inei nie mam, więc nie odpowiem, ale jak masz gniazdko w drugim pokoju to nie widzę problemów. A Inotel zgadza się, trzeba ciągnąć dodatkowy kabel od modemu.

SeKot
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2012, 17:30

Re: Internet Telewizja

Post autor: SeKot » 09 lut 2012, 18:12

dzieki Soprano za odp.
ponawiam swoje pytanie do osób posiadających Inea i podlaczone dwa Tv. jak jest rozwiązane wtedy podlaczenie i jakie są koszta?

bobczok
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:17

Re: Internet Telewizja

Post autor: bobczok » 09 lut 2012, 18:27

Witam

My mamy Inea koszt pakietu 119zł w tym internet i tv
mamy w jednym pokoju dekoder sygnal cyfrowy a w drugim pokoju jest sygnal analogowy.
W inotelu jak chcesz w drugim pokoju miec tv musisz miec 2-gi dekoder. :)
Jak dla mnie Inea jest lepszym rozwiazaniem.

francuski_lew
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2011, 23:42

Re: Internet Telewizja

Post autor: francuski_lew » 08 mar 2012, 14:46

Witam
Skorzystałem niedawno z usług Inea , porównując oferty Inotel wydawał się atrakcyjniejszy cenowo, i jestem tego świadomy ,
Jednak w Inea wiem za co płacę, dekoder z Vod , tv we wszystkich gniazdkach, dobrze działa, net jak na razie nie zawodzi zobaczymy co dalej.
Szybko działający serwis, dostałem ponadto net mobilny którego inotel nie ma, myślałem że mi się nie przyda jednak życie potrafi zaskoczyć
i ostatnio musiałem na wyjeździe skorzystać z internetu no i akurat Inea się przydała.
W dniu wczorajszym inea zaproponowała mi możliwość korzystania niezależnie z 4 dekoderów.
Nie potrzebuję ale fajnie że coś takiego mają, jeszcze nie spotkałem się z taką ofertą na multiroomy.
Myślę że mogę polecić operatora.

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: zbynio79 » 08 mar 2012, 20:33

My mamy Inotel, ale już zaczynam mysleć o przejściu na INEA, coraz bardziej zaczyna mnie irytować zacinanie obrazu, (w poprzednim miejscu zamieszkania aż tak źle nie było).

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: Soprano » 08 mar 2012, 20:57

U mnie z drugiej strony Inotel elegancko (odpukać). Może to wina dekodera? U mnie w sumie od 1 stycznia może zaciął się z 2 razy?

Bartosh
Posty: 16
Rejestracja: 03 sie 2011, 10:37
Etap: II Etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: Bartosh » 08 mar 2012, 21:31

Ja też dałem sobie spokój z Inotelem po tygodniu korzystania z ich dekodera - Motoroli...
Podpisałem nową umowę z Inea i komfort obsługi dekodera ADB jest o niebo wyższy.
Cena 54,90,- czyli tak samo jak w Inotel, jednak sporym minusem jest umowa na 18 miesięcy.
Jednak z Inei jestem i tak zdecydowanie bardziej zadowolony,
pozdR :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości