Pasożyty

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
lechukorn
Posty: 46
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:51
Etap: II

Re: Pasożyty

Post autor: lechukorn » 15 mar 2012, 15:37

Nie ukrywam, siedzac w pracy naprawde sie nudze i dlatego fajnie, że sa takie tematy o krwiożerczych muchach bo jest jakas rozrywka, ale w domu to juz mam inne zajecia niz liczenie much .... :twisted:

peace

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Pasożyty

Post autor: agi » 15 mar 2012, 17:14

A ja nie pracuję i liczę muchy z nudów hahah.Jeśli sytuacja się nie zmieni to niedługo Ty też będziesz je liczył po pracy :lol: Pozdrawiam i miłego nudzenia się w pracy:)

jacaacaj
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2011, 01:08

Re: Pasożyty

Post autor: jacaacaj » 26 mar 2012, 22:19

Zabijam tylko muchy i komary - obu płci :-x Nienawidzę ich. Mieszkamy na parterze i w zeszłym roku przeżyłem szok.
Szykowałem kanapki a muchy były wszędzie. Wpadłem w szał - odkurzacz do ręki, siła ssania na maxa i jazda. Efekt? 140 sztuk.
Dzień później 120. Już rozglądam się za jakąś moskitierą. Oprócz raidów i innych wynalazków znacie jakieś "babcine" sposoby na to dziadostwo? pozdrawiam

łukasz
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:55
Etap: 1 ETAP

Re: Pasożyty

Post autor: łukasz » 27 mar 2012, 18:15

W zeszłym roku kupiliśmy w sklepie ogrodniczym proszek który rozrabia się z wodą i smaruje ramy okienne od zewnątrz. Niestety nie pamietam nazwy. Działało. Na balkonie leżało pełno much (dużych i małych) a nawet biedronki.

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Pasożyty

Post autor: justyna » 28 kwie 2012, 07:08

a ja kupilam 2 dni temu moskitiere w Lidlu !!! i mam nadzieje, ze ta zadziala:-)

fiona
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2012, 22:01
Etap: 1

Re: Pasożyty

Post autor: fiona » 27 cze 2013, 17:18

a ja mam dwa patenty na komary i dokuczliwe muszki:

1) siatka na oknach z drobnymi oczkami, plus niedawno dołożyłam zasłonkę na drzwi wejściowe (bo bywa że są cały dzień otwarte - mamy psiaka który lubi wędrować tam i z powrotem) - do kupienia praktycznie w każdym markecie budowlanym typu obi czy jakimś tam tego typu

2) świeczki zapachowe, ostatnio zauważyłam że komarzyska nie bardzo przepadają za cynamonem więc wypalam ten ekoaromat. A poza tym, jeśli wybieram się do lasu to obowiązkowo jakiś spray typu off lub inny bo komarów w tym roku jest jakoś masakrycznie dużo!

Karolina
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2013, 21:01
Etap: II Etap

Re: Pasożyty

Post autor: Karolina » 02 lip 2013, 18:01

A ja mam problem z nieco mniejszymi dzikimi lokatorami - ruchliwe, maleńkie i beżowe, półprzezroczyste robaczki w ilości "dzikie tabuny" - najpierw chodziły po kafelkach i zlewie w łazience, później ujawniły się w kuchni na łączeniach blatu i ściany a dzisiaj miarka się przebrała - zauważyłam, że zaatakowały 3 szuflady z przyprawami (zostawiły mi tylko pieprz cayenne) i suchymi zapasami mąki, kaszy i makaronu. Zauważyliście coś podobnego u siebie? Jak z tym walczyć?

Dobre rady zawsze w cenie :)

pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Pasożyty

Post autor: pecosita » 02 lip 2013, 23:15

przez Karolina » Dzisiaj, 18:01

A ja mam problem z nieco mniejszymi dzikimi lokatorami - ruchliwe, maleńkie i beżowe, półprzezroczyste robaczki w ilości "dzikie tabuny"
Myślę że chodzi Ci o "psotnika zakamarnika", też z nim mam do czynienia w niewielkich ilościach w łazience, sporadycznie się pojawiają na płytkach. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... chętnie dowiem się jak je zwalczyć, choć krzywdy nie robią :)

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Pasożyty

Post autor: lidrad » 03 lip 2013, 11:16

A to przypadkiem nie są rybiki? Lubią ciepłe i wilgotne miejsca. Na forach można o nich poczytać jak je zwalczyć. :wave:

Gosia
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2011, 17:48

Re: Pasożyty

Post autor: Gosia » 03 lip 2013, 13:25

Mieszkasz może na parterze ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości