Segregacja odpadów

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Segregacja odpadów

Post autor: piotrw » 21 maja 2012, 14:26

Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu są na osiedlu pojemniki na segregowane odpady. Wielkim ekologiem nie jestem ale staram się robić ten podstawowy podział śmieci. Krew mnie więc dziś zalała, gdy zobaczyłem, że firma wywożąca śmieci, wrzuca wszystko do jednej śmieciarki i w ..... ma całą segregację. Zadzwoniłem do administracji Agrobexu i powiedzieli, że skontaktują się z tą firmą. Nie wierzę im, więc zwracam się z gorącą prośbą: gdy zobaczycie ten sam proceder co ja dzisiaj, wydzwaniajcie Agrobex do skutku!!! Ja im nie dam żyć. Nie po to papram się we własnych śmieciach, żeby potem patrzeć jak jest to całkowicie ignorowane. Pozostaje pytanie, po co właściwie ta ściema z segregacją...

zimonsky
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2012, 08:21
Etap: III

Re: Segregacja odpadów

Post autor: zimonsky » 21 maja 2012, 14:50

http://muratordom.pl/eko-murator/eko-na ... _7016.html
tutaj wyjaśnienie całego procederu:)

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Segregacja odpadów

Post autor: piotrw » 22 maja 2012, 18:26

hmm... jakoś mi i tak ta cała sprawa śmierdzi... bo plastik to jeszcze rozumiem, że ze śmieci można wybrać, ale makulaturę?? już widzę jak kartony przesiąknięte tym i owym, są wykorzystywane ponownie do czegokolwiek?? licha sprawa z tą segregacją...

zimonsky
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2012, 08:21
Etap: III

Re: Segregacja odpadów

Post autor: zimonsky » 22 maja 2012, 21:17

nie wiem jak to rzeczywiście jest, ale o "jednej śmieciarce" słyszałem już jakiś czas temu i tak samo był ten proceder tłumaczony

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Segregacja odpadów

Post autor: piotrw » 23 maja 2012, 19:47

Zamykam temat tym wpisem. Muszę przyznać, że agrobex mnie pozytywnie zaskoczył. Dzisiaj w ciągu dnia zadzwoniła do mnie pani, której oburzony przekazywałem ostatnio informację, że wszystkie śmieci idą do jednego kosza. Powiedziała mi żebym się nie martwił, gdyż dzwoniła do ZYS'a i została zapewniona, że śmieci są segregowane, tylko że ze względów oszczędnościowych przyjeżdża jeden wóz. Faktycznie na stronie ZYS'a jest info, że posiadają własną sortownię... Tak więc sypię głowę popiołem i zamykam sprawę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości