Zakup mieszkania III etap

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: Samuraj » 11 wrz 2012, 20:38

No, nie wiem mi za wode, ogrzewanie i czynsz wychodzi 7.25 za metr kwadratowy :)
Sam czynsz w moim przypadku wybosi 3.26 za metr.
Na dzien dzisiejszy od maja do pazdziernika place podwojny czyns, w celu wyrownania wplat spedz Aktu Notarialnego.
Wedlug mnie oplaty za wode, ogrzewanie i czynsz sa bardzo wysokie, szczegolnie ze mieszkam sama.
Jak chcesz wiedziec cos wiecej pisz na priv.

Pozdrawiam,

QWERTY
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2012, 21:39
Etap: III

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: QWERTY » 11 wrz 2012, 21:34

lukaszjakubowski pisze:Polecam tego Pana.
http://www.odbiormieszkaniapoznan.pl/
Na naszym osiedlu pomagał odbierać kilka mieszkań.

dzięki Łukaszu!

Mam pytanie do sasiadow odbierajacych niebawem mieszkanie. Czy ktos z was jest zainteresowany odbiorem grupowym w firmie do ktorej link podal Łukasz 8-)
Pozdrawiam! :)

philip
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2012, 21:08
Etap: III

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: philip » 11 wrz 2012, 21:40

Witam, rozmawiałem wstępnie z tym panem, odbiór grupowy to powyżej 10 osób, ja jestem zainteresowany. Pozdr.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: maki » 12 wrz 2012, 09:08

Ja również

sehana
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2012, 20:58
Etap: III

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: sehana » 12 wrz 2012, 12:32

witam,
zależy jaki koszt wyszedłby wtedy na osobę, ale raczej też byłabym zainteresowana

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: wojtman » 12 wrz 2012, 14:48

odbiór grupowy tzn.że jednego dnia wszystkim by ten rzeczoznawca pomagał odebrać mieszkanie? jeśli tak to technicznie nie możliwe bo II etap oddawali w partiach po 3-4 mieszkania dziennie

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: Tomek » 12 wrz 2012, 21:11

wojtman, pomysł może masz dobry, ale ciężki do zrealizowania. kiedy ja odbierałem swoje mieszkanie, poprosiłem kierownika budowy innego dewelopera o pomoc z odbiorem. facet przez ponad 3 godziny biegał po kolanach i mierzył wszystkie kąty, ściany, grubości itd. mówił, że to podstawy i mógłby jeszcze kilka rzeczy posprawdzać. ogólną ocenę naszemu deweloperowi wystawił na naciągane 3+. oczywiście nie odebrałem mieszkania, dopóki nie zostało wszystko poprawione (Agrobex potrzebował na to ok tygodnia). wyobraź sobie, że teraz chociaż w 5 sąsiadów dogadujecie się odnośnie takiego gościa. niech spędziłby nawet godzinę/półtorej na mieszkaniu... u mnie już kierownik budowy z Agrobexu kręcił nosem, dlaczego tak długo to wszystko trwa. proponuję samodzielnie wszystko załatwić. wtedy gość będzie mógł skupić się dokładnie na danym mieszkaniu, co z korzyścią będzie dla jego właściciela

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: wojtman » 12 wrz 2012, 21:16

Tomek, odbiór mieszkania mam już dawno za sobą, pytam tylko jak III etap chciałby zorganizować rzeczoznawcę na odbiór grupowy, bo to wg mnie technicznie niewykonalne.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: Tomek » 12 wrz 2012, 21:26

aaa... to zupełnie inna kwestia. wygłupiłem się :-) do sąsiadów III etapu: zanim pójdziecie do Agrobexu, poświęćcie kilka godzin w pustym mieszkaniu z miarą, kątownikiem, pustką kartką papieru (najlepiej dwoma) i długopisem. poczytajcie na co zwracać uwagę i wszystko sprawdzajcie. patrzcie też na balkon - u mnie poręcz była zardzewiała i płytki do położenia na nowo (krzywe, częściowo woda stała na balkonie, a częściowo spływała do sąsiada)!

QWERTY
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2012, 21:39
Etap: III

Re: Zakup mieszkania III etap

Post autor: QWERTY » 13 wrz 2012, 17:10

Witam, jestem w kontakcie z tą firmą i napisali mi, że "odbiór grupowy" nie jest wykonywany w tym samym dniu. Możemy się więc zebrać w grupę ponad 10-cio osobową a odbiory odbęda się w terminie ustalonym przez Agrobex.
"w związku z problemami z zorganiazowaniem odbioru grupowego w jednym terminie, jest możliwe umawianie się indywidualnie na odbiory zgodnie ze zgłoszeniami - wezwaniami przez dewelopera"

sehana- koszt to 150-200 zł w zależności od ilości chętnych. Piszesz się?

Na chwilę obecną mamy:
philip
maki
qwerty
sehana (?)
sąsiad z którym jestem w stałym kontakcie też chce więc wychodzi, że jest nas 4 lub 5.

Ktoś sie jeszcze zgłasza??

Pozdrawiam!
Pozdrawiam! :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości