Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Parkowanie

Post autor: agi » 09 paź 2012, 12:08

Drodzy forumowicze! Sami widzicie ile już stron poświęciliśmy temu wątkowi, ile próśb,uwag i nic. Nadal auta stoją w miejscach nieodpowiednich (mimo wolnych miejsc parkingowych), nadal nie można często przejść chodnikiem w sposób do tego przeznaczony, nadal istnieje ryzyko uszkodzenia pojazdu przy wycofywaniu itp. Niektórzy udają głuchych, slepych, a jeszcze inni nie odwiedzają tego forum. Może kartka niespersonalizowana (na razie) z ogólnym apelem na klatkach schodowych albo za wycieraczką samochodu coś zaradzi ? Jeśli choćby jeden kierowca zareagował i przestał niewłaściwie parkować to już będzie sukces ;) :thumbup:

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: M.D. » 10 paź 2012, 18:57

Skoro forum nie pomaga to i karta nie pomoże. Straż miejska, Policja to jest wyjście, 2 wizyty i problem rozwiązany.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 10 paź 2012, 19:55

straż miejska przyjeżdża na nasze osiedle, ale robi sobie rundkę dookoła osiedla i wyjeżdża. może faktycznie "serdeczne" zgłoszenie służbom mundurowym coś pomoże...

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: M.D. » 10 paź 2012, 20:57

Zgłoszenie zrobi cuda. Problem z parkowaniem to nie tylko problem przejścia między autem a budynkiem, ale przede wszystkim widoczności w autach poruszających się. Samochody (najczęściej Jaguar) zaparkowane na skrzyżowaniu na tyle ograniczają pole widzenia, że bardzo łatwo o wypadek.

łukasz
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:55
Etap: 1 ETAP

Re: Parkowanie

Post autor: łukasz » 12 paź 2012, 21:08

Dzisiaj wieczorem kierowca zielonego punto nie "zauważył" że skończył się parking i zaparkował we wjezdzie na osiedle. Masakra

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: zbynio79 » 13 paź 2012, 17:32

Ja wczoraj doznałem szoku, widziałem Jaguara zaparkowanego normalnie na miejscu postojowym, jednak można :D:D:D, ale niestety była to chyba sytuacja jednorazowa.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 14 paź 2012, 10:09

miałem dziś okazję wyjeżdżać z osiedla bardzo wczesnym ranem/późno nocą :-( to co zobaczyłem delikatnie mnie przeraziło. w głębi osiedla połowa miejsc pustych, a przy pierwszych blokach totalny bałagan. jedni stali na chodniku, jedni przy krawężniku, jedni na krawężniku, jedni stali na zakręcie, a jedni jakby mogli, to zaparkowaliby na środku skrzyżowania, jedni w zatoczkach, jedni przy zatoczkach, a jeden nawet w samym wjeździe na osiedle :clap: żałuję, że było ciemno, bo zrobiłbym zdjęcia. zwykłą osobówką wyjechałem. karetka wjechałaby na... dwa/trzy razy, natomiast straż pożarna musiałaby gasić pierwszy blok... z ulicy Mokrej.

do sąsiadów z bloku A3: czy naprawdę ciężko zrobić wam kilka kroków więcej i zaparkować kawałek dalej? w głębi osiedla jest wiele pustych miejsc. czy musi dojść do jakiejś tragedii? przecież to jest paranoja, aby auta stały na chodniku, a mamy z wózkami były zmuszane do poruszania się po drodze (na której zresztą planuje niedługo Agrobex umocować zwalniacze, co jeszcze bardziej utrudni im spacery). słów brakuje. temat ciągnięty jest już któryś miesiąc, a sytuacja wcale nie poprawia się. sądziłem, że mieszkają tu dorośli, rozsądni ludzie i wystarczy raz czy dwa razy rzucić hasło i będziemy dbać o nasze i naszych dzieci bezpieczeństwo. a tymczasem niektórzy zachowują się właśnie jak nasze pociechy, które zawsze wiedzą lepiej i nie przyjmują rad i próśb.

sądzę, że tego tematu na forum sami nie przeskoczymy i niestety niektórzy sąsiedzi z bloku przy wjeździe dalej będą parkować w bardzo niebezpiecznych i niedostosowanych do tego miejscach, a dla nich samych bardzo korzystnych, bo blisko wejścia do klatki. może coś uda się uzgodnić na pierwszym spotkaniu wspólnoty, choć szczerze bardzo w to wątpię. właśnie oddano III etap, może jakaś ekipa urządzająca mieszkanie lub dostawczak ze sklepu podczas wjeżdżania na osiedle komuś przerysuje lub uszkodzi auto. może jednego i drugiego to czegoś nauczy. a może zimą ktoś komuś zaparkuje "na du***"...

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Parkowanie

Post autor: maki » 14 paź 2012, 20:50

właśnie oddano III etap, może jakaś ekipa urządzająca mieszkanie lub dostawczak ze sklepu podczas wjeżdżania na osiedle komuś przerysuje lub uszkodzi auto.
W jakie auto mam celować ??

Ryś
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2011, 09:51

Re: Parkowanie

Post autor: Ryś » 14 paź 2012, 21:24

Czy Wy naprawdę myślicie, że życie wszystkich ludzi ogranicza się do internetu, forów internetowych etc.? Zapewne większość osób nieodpowiednio parkujących nawet nie wie, że takie forum istnieje, a niektóre wpisy już ostro zahaczają o śmieszność (nie tylko z resztą w tym temacie wielkich marudzących). Pozdro.

jacaacaj
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2011, 01:08

Re: Parkowanie

Post autor: jacaacaj » 15 paź 2012, 02:01

Uprzedzam, że szybko się denerwuję a pojęcie asertywności jest mi obce. Kur**, niedługo nie będzie można przejechać bo chodniki zastawione a ludzie chodzą po drodze. Nie chcę nikogo straszyć, ale niech komuś włos z głowy spadnie to zęby się posypią. Jedyne rozwiązanie (cywilizowane) jakie mi przychodzi do głowy to znak drogowy wiadomej treści
Ostatnio zmieniony 15 paź 2012, 11:54 przez dejvo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wygwiazdkowano wulgaryzmy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości