Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 21 lis 2012, 22:45

ja sądzę, że niestety te wszystkie gadki to niczego nie doprowadzą. mieszka tu zaledwie kilka dorosłych ludzi, a reszta to albo dzieci albo samolubne, egoistyczne buf... to już 11 strona tematu, każda strona liczy sobie 10 postów. i co? i nic! temat się ciągnie i ciągnie... Agrobex na naszą prośbę postawił znaki, zamknęli nam w pewnym sensie pys... i dalej będzie jak jest. nie ma sensu czekać do pierwszego zebrania wspólnoty i na ten temat rozmawiać, bo to i tak nic nie da. trzeba grzecznie spytać kiedyś panów z Dacii Logan co o nim o tym sądzą i może dla przykładu "nagrodzić" Jaguara X-Type'a, Opla Insignie, Peugeota 1007 i Mercedesa E klasę "TAXI", chyba że... zima nam "pomoże"

łukasz
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:55
Etap: 1 ETAP

Re: Parkowanie

Post autor: łukasz » 21 lis 2012, 23:07

Dzisiaj rozmawialiśmyz Panem z administracji. Od jutra mają robic "leżących policjantów"i stawiac kolejne znaki. Na pytanie: co robic żeby oznaczenia były przestrzegane?, odpowiedz: zadzwonic po Straż Miejską.

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Parkowanie

Post autor: agi » 22 lis 2012, 12:13

Dlaczego nie chcecie zwrócić uwagi tym kierowcom? Czego się boicie? Ze już dzień dobry nie powiedzą? To nie!!! Ale może 1,2 i 3 rozmowa każdego z nas ich zmęczy i zawstydzi. Żeby nie słuchać po raz enty to na odczepne przeparkują samochód. Jak nie to Straż miejska wita!!! Nawet bogaci nie lubią płacić mandatów i dzwońcie na straż miejską! Oni na to forum pewnie nie zaglądają i pewnie nawet nie wiedzą, że szykujecie samosąd? Tym nic nie wskóracie. Na prawdę...

zamoyskiego
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2012, 22:02

Re: Parkowanie

Post autor: zamoyskiego » 22 lis 2012, 22:34

Witam!

Utworzyłem konto na tym forum specjalnie po to żeby powiedzieć kilka słów na temat parkowania. O "problemie" który tutaj poruszacie i w ogóle o tym forum dowiedziałem się od kolegi mieszkającego również na tym osiedlu.
Przeczytałem w komentarzach powyżej że znaki które zostały założone na osiedlu powstały z inicjatywy waszej forumowej społeczności. Trochę mnie dziwi "wasze" podejście do tematu parkowania. Rozumiem że komuś może nie podobać się parkowanie pod klatką schodową i na chodniku, ale trzeba na to spojrzeć również z innej strony. Gdzie mają zaparkować osoby które późno wracają. Ja akurat mam ten luksus że wracam wcześnie i zawsze mam miejsce, ale nie przeszkadza mi zupełnie że ktoś parkuje na chodniku pod blokiem. I tu uprzedzę komentarze niektórych - mam dziecko i jeżdżę wózkiem. Trzeba zadać sobie pytanie co tak na prawdę mi szkodzi że ktoś zaparkuje pod blokiem?
Jak czytam komentarze że "wy" - forumowicze dbacie o bezpieczeństwo i porządek to mnie po prostu to śmieszy. Jakie bezpieczeństwo i jaki porządek?? Czy tutaj ktoś jeździ z prędkością nadświetlną?
Wszyscy ci którzy robią aferę z parkowania powinni się raczej zastanowić nad tym co spowoduje masowe wlepanie mandatów. Moim zdaniem doprowadzi to do agresji, i ktoś, mówiąc kolokwialnie zgubi zęby. Jeżeli komuś nie odpowiada sposób parkowania innych, to należy to uprzejmie powiedzieć a nie szykować krucjatę na jaguara albo insignie;-))))
Z tego co ja znam sąsiadów, to właściciele insigni mają małe dziecko i chyba nie trudno zrozumieć że z wózkiem i pełnymi siatami lepiej parkować pod własną klatką niż pod innym blokiem. A co do argumentów, że ktoś stawia auto na wjeździe, to przecież ci którzy mieszkają dalej np. w ostatnich klatkach bloku nr 6 albo w dalszych blokach mogą korzystać z dalszych wjazdów i nie widzę problemu.
Spodziewam się lawiny negatywnych opinii, ale jeżeli chcecie bawić się w szeryfów i zaprowadzić porządek to zacznijcie od siebie i korzystajcie z dalszych wjazdów. Nikt nikomu nie zastawi wjazdu i będzie spokój.
A jeżeli nie pasuje wam parkowanie, to kulturalnie zwróćcie uwagę - ludzie prędzej docenią grzeczną prośbę niż mandaty, spuszczanie powietrza itp.. Każdy miecz ma dwa końce i może się któregoś dnia okazać że wy też nie będziecie mieli gdzie zaparkować albo akurat coś ciężkiego przywieziecie do mieszkania i zaparkujecie pod klatką, a np. Pan z jaguara sobie poprowadzi notatnik złego parkowania (tak jak niektórzy z was na tym forum) ... i będzie psikus;-))))

Jeżeli ktoś z tak błahej sprawy robi widły, to jest dla mnie chory. Równie dobrze ja, jako mieszkaniec drugiej klatki od wjazdu, mogę wystąpić z petycją, aby ograniczyć pierwszy wjazd na osiedle wyłącznie do drogi dojazdowej do bloku nr 6., ponieważ przeszkadza mi hałas przejeżdżających ustawicznie aut. Osoba decydująca się na zakup mieszkania w bloku MUSI zdawać sobie sprawę, że będzie wielu innych mieszkańców osiedla i każdy ma równe prawa, nikt nie jest szeryfem. Ustanawiać i egzekwować prawa można w swojej własności, a nawet najszersze prawo, którym jest prawo własności podlega ograniczeniom przez prawa własności innych osób. Pamiętajcie o tym że nie jesteście sami na tym osiedlu, a to co zrobicie złego lub po prostu niekulturalnego odwróci się przeciwko wam.

Pozdrawiam

P.S.
Tym najbardziej agresywnym i zawziętym forumowiczom-szpiegom zalecam melisę albo wizytę u jakiegoś specjalisty;-))))))

zamoyskiego
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2012, 22:02

Re: Parkowanie

Post autor: zamoyskiego » 22 lis 2012, 22:52

Jeszcze jedna uwaga: mam nadzieję że bomby pod autem jutro mieć nie będę;-))))) , bo z tego co widzę po wszystkich komentarzach to sobie nie zdawałem sprawy ile tutaj mieszka świrów hehehhehehehhe......;-))))
Ludzie!!!! mnie też dobija to śmierdzące powietrze, krążące tutaj muchy, nocne hałasy i związane z tym artykuły kodeksu wykroczeń!!!! To się nadaje do "Nie do wiary" i "Sprawy dla reportera"!!!! Chwytam za telefon!!!!

Ludzie, mieszkanie tutaj kosztuje jakieś 250 tysięcy, a wizyta u lekarza jakąś stówę. Słuchajcie to się na prawdę opłaca!!! Każdego z was stać na ten luksus!!! ;-)))))))

Dobrze się ubawiłem, pozdrawiam;-)))

maciej1
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2012, 07:22

Re: Parkowanie

Post autor: maciej1 » 23 lis 2012, 07:35

witam szanownych użytkowników. nie jestem mieszkańcem Waszego osiedla ale często jestem gościem. problem nieprawidłowo zaparkowanych aut jest stary jak świat. nawet jakby była wystarczająca ilość miejsc do parkowania to i tak znajdą się "bohaterowie", którzy będą mieli za daleko do domu... byłem "u was" przedwczoraj i widziałem to oznakowanie i jest ono prawidłowe. ruch w Polsce jest prawostronny więc znaki stoja po prawej stronie drogi. czyli prawidłowo. a te auta parkujące pod blokiem na chodniku itp po prostu hm.... "stoja pod prąd"?
a co do mandatów ewentualnie wystawionych dla nieprawidłowo parkujących - nic to nie zmieni. nawet jak ktoś mandat dostanie, to i tak będzie tam parkować. życie... :sick:

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: zbynio79 » 23 lis 2012, 08:01

*
Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 08:50 przez zbynio79, łącznie zmieniany 1 raz.

maciej1
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2012, 07:22

Re: Parkowanie

Post autor: maciej1 » 23 lis 2012, 08:24

tak?

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: M.D. » 23 lis 2012, 11:42

zamoyskiego pisze:Witam!

Utworzyłem konto na tym forum specjalnie po to żeby powiedzieć kilka słów na temat parkowania. O "problemie" który tutaj poruszacie i w ogóle o tym forum dowiedziałem się od kolegi mieszkającego również na tym osiedlu.
Przeczytałem w komentarzach powyżej że znaki które zostały założone na osiedlu powstały z inicjatywy waszej forumowej społeczności. Trochę mnie dziwi "wasze" podejście do tematu parkowania. Rozumiem że komuś może nie podobać się parkowanie pod klatką schodową i na chodniku, ale trzeba na to spojrzeć również z innej strony. Gdzie mają zaparkować osoby które późno wracają. Ja akurat mam ten luksus że wracam wcześnie i zawsze mam miejsce, ale nie przeszkadza mi zupełnie że ktoś parkuje na chodniku pod blokiem. I tu uprzedzę komentarze niektórych - mam dziecko i jeżdżę wózkiem. Trzeba zadać sobie pytanie co tak na prawdę mi szkodzi że ktoś zaparkuje pod blokiem?
Jak czytam komentarze że "wy" - forumowicze dbacie o bezpieczeństwo i porządek to mnie po prostu to śmieszy. Jakie bezpieczeństwo i jaki porządek?? Czy tutaj ktoś jeździ z prędkością nadświetlną?
Wszyscy ci którzy robią aferę z parkowania powinni się raczej zastanowić nad tym co spowoduje masowe wlepanie mandatów. Moim zdaniem doprowadzi to do agresji, i ktoś, mówiąc kolokwialnie zgubi zęby. Jeżeli komuś nie odpowiada sposób parkowania innych, to należy to uprzejmie powiedzieć a nie szykować krucjatę na jaguara albo insignie;-))))
Z tego co ja znam sąsiadów, to właściciele insigni mają małe dziecko i chyba nie trudno zrozumieć że z wózkiem i pełnymi siatami lepiej parkować pod własną klatką niż pod innym blokiem. A co do argumentów, że ktoś stawia auto na wjeździe, to przecież ci którzy mieszkają dalej np. w ostatnich klatkach bloku nr 6 albo w dalszych blokach mogą korzystać z dalszych wjazdów i nie widzę problemu.
Spodziewam się lawiny negatywnych opinii, ale jeżeli chcecie bawić się w szeryfów i zaprowadzić porządek to zacznijcie od siebie i korzystajcie z dalszych wjazdów. Nikt nikomu nie zastawi wjazdu i będzie spokój.
A jeżeli nie pasuje wam parkowanie, to kulturalnie zwróćcie uwagę - ludzie prędzej docenią grzeczną prośbę niż mandaty, spuszczanie powietrza itp.. Każdy miecz ma dwa końce i może się któregoś dnia okazać że wy też nie będziecie mieli gdzie zaparkować albo akurat coś ciężkiego przywieziecie do mieszkania i zaparkujecie pod klatką, a np. Pan z jaguara sobie poprowadzi notatnik złego parkowania (tak jak niektórzy z was na tym forum) ... i będzie psikus;-))))

Jeżeli ktoś z tak błahej sprawy robi widły, to jest dla mnie chory. Równie dobrze ja, jako mieszkaniec drugiej klatki od wjazdu, mogę wystąpić z petycją, aby ograniczyć pierwszy wjazd na osiedle wyłącznie do drogi dojazdowej do bloku nr 6., ponieważ przeszkadza mi hałas przejeżdżających ustawicznie aut. Osoba decydująca się na zakup mieszkania w bloku MUSI zdawać sobie sprawę, że będzie wielu innych mieszkańców osiedla i każdy ma równe prawa, nikt nie jest szeryfem. Ustanawiać i egzekwować prawa można w swojej własności, a nawet najszersze prawo, którym jest prawo własności podlega ograniczeniom przez prawa własności innych osób. Pamiętajcie o tym że nie jesteście sami na tym osiedlu, a to co zrobicie złego lub po prostu niekulturalnego odwróci się przeciwko wam.

Pozdrawiam

P.S.
Tym najbardziej agresywnym i zawziętym forumowiczom-szpiegom zalecam melisę albo wizytę u jakiegoś specjalisty;-))))))

Jak miło że nasza "afera" roztacza tak wielki krąg iż interesują się nią mieszkańcy innych osiedli.
Pozwolisz,że przedstawie moje wnioski z Twojej wypowiedzi:
1. Każdy kto wraca pózno z pracy, lub z zakupami i dzieckiem, ma prawo parkować pod klatką.- zatem musimy wybudować więcej klatek.
2. Mamy kulturalnie zwracać uwagę źle parkującym, czyli mamy "polować" w oknach na danego delikwenta i zwracać mu uwagę?- zwróciłem kiedyś uwagę i...nie pomogło.
3. Mamy wjeżdżać innymi wjazdami, a co z osobami idącymi z wózkiem, zakupami pod blokiem nr 6, jak jadą samochody? czy przefrunąć nad? a może pójć Mokrą, upss błotną ulicą???
4. Masowe wlepianie mandatów wprowadzi agresję? a złe parkowanie jej nie wprowadza?
5. Jeśli kupie nową kanapę do salonu i przyjedzie transport ze sklepu ok. godz 18, mają ją wnieść przez ogródki?
6. ..."Osoba decydująca się na zakup mieszkania w bloku MUSI zdawać sobie sprawę, że będzie wielu innych mieszkańców osiedla i każdy ma równe prawa, nikt nie jest szeryfem."... czyli 95% mieszkańców może sie dostosować,a 5% nie??
7. Uważasz, że to błaha sprawa, jak dojdzie do stłuczki z powodu źle zaparkowanego auta (np. ciężarówka lub straż pożarna zarysuje auta)to nie będziesz sie wkurzał, pzrecież to błaha sprawa.
Kilka tygodni temu był pożar, mały i szytowym ogródku (na szczęście)...a gdyby tak zdarzył się (czego nikomu nie życzę) pożar na wyższym piętrze w jednej ze środkowych klatek, i straż pożarna nie mogła rozstawić drabiny by ratować ludzi, to wg Ciebie błaha sprawa??
Wszystko jest do czasu i trzeba mieć wyobraźnie!
Na zakończenie.....zaparkuj auto na pół dnia pod zakazem gdziekolwiek indziej, jak przyjedzie Policja lub straż, podaj im takie same uzasadnienie jak tutaj...
Pozdrawiam

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: M.D. » 23 lis 2012, 12:10

Jeszcze jedna sprawa, nikt z nas nie chce być szeryfem, od tego są inne służy, a zamiast bomby jest blokada na koła.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości