Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 05 gru 2012, 17:44

piotrasiaa pisze:Zresztą skoro mieszkańcy 6 mogą parkować daleko od swojego bloku to mieszkańcy innych bloków mogą raz w tygodniu umyć swój samochód i wjeżdżać wjazdem środkowym (dzięki czemu zyskalibyśmy kilka miejsc) - tak samo zaznaliby świeżego powietrza- samo zdrowie...
potraktuję to jako złośliwość. mieszkańcy innych bloków również są "zmuszani" do zażycia świeżego powietrza w drodze z auta do klatki. dobrze, że świeże powietrze nie szkodzi. sąsiedzi z bloku 6 nie są jedynymi "poszkodowanymi" na osiedlu i nie mogącymi zaparkować wprost pod oknem lub wejściem do klatki. nie tylko Wy musicie przejść aż... 100 m do auta.

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Parkowanie

Post autor: agi » 05 gru 2012, 22:35

Ja również jestem za drugim wjazdem i trzeba poruszyć ten temat na zebraniu wspólnoty. Jeśli temat zostanie przyjęty, to sprawiedliwie będzie, gdy wygra większość za lub przeciw.
Uważam, że kwestie, które w dużej mierze zależą od dewelopera,administracji i nas samych, które mogą poprawić funkcjonowanie na naszym osiedlu należy poruszać i jest normalne, że mieszkańcy walczą o lepszą egzystencję.
Dla mnie drugi wjazd będzie dużym ułatwieniem nawet jeśli będę musiała lekko zawrócić na wolne miejsce parkingowe przed blokiem 6- to nie problem, jak również nie jest dla mnie problemem zaparkowanie przed innym blokiem i spacer po osiedlu.
Ważniejsze jest, że zyskałabym większy spokój i bezpieczeństwo mojego dziecka przed blokiem 6, i oczywiście czystszy samochód :D (jeśli przedłużyliby drogę z kostki....) Czyż nie byłoby lepiej? pozdrawiam:)

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 06 gru 2012, 16:18

przypuszczam, że jeśli gmina kiedyś wybuduje drogę do końca, to wielu mieszkańców będzie korzystać z drugiego czy nawet trzeciego wjazdu (sam się będę do nich zaliczałam bo będzie mi wygodniej). na chwilę obecną wszyscy korzystają z pierwszego i każdy dobrze wie dlaczego. a o zamknięciu pierwszego wjazdu Agrobex na pewno nie będzie chciał słyszeć. to tak, jakbyście zaproponowali ustawienie śmietników w innym miejscu (bo komuś może śmierdzieć) lub pomalowanie bloków na inny kolor (bo komuś on nie pasuje). projekt jest projektem, należy się go trzymać i koniec. jeśli chodzi o mnie, na pewno będę w przyszłości przeciwny zamknięciu pierwszego wjazdu! pomyślcie sami, przyjedzie np. R-ka na osiedle i zamiast szybko wjechać i wyjechać, będzie kręciła się i cofała. i tylko dlatego, bo będą trzy miejsca parkingowe więcej...! :lol: paranoja

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Parkowanie

Post autor: lidrad » 06 gru 2012, 16:37

Co za zjadliwość, inaczej byś gadał jakbyś był z 6 i miał małe dziecko. Pozdrawiam tego co dba o bezpieczeństwo dzieci z naszego osiedla, proponuję, abyś również protestował przeciwko chodnikom, niech maluchy między samochodami idą do szkoły, może dojdą cało a co tam ważne byś Ty dojechał wygodnie. Pozdrawiam egoiste.

łukasz
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:55
Etap: 1 ETAP

Re: Parkowanie

Post autor: łukasz » 06 gru 2012, 18:38

Ja też jestem przeciw zamknięciu pierwszego wjazdu. Mieszkam w bloku nr 6 i mam małe dziecko. Idąc koło ulicy lub przechodząc przez nią trzymam dziecko za rękę. Dopóki będzie jezioro w drugim wjezdzie napewno tamtędy nie pojadę.

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Parkowanie

Post autor: agi » 06 gru 2012, 22:48

Dlatego też priorytetem jest ta nieszczęsna droga, jej dokończenie by wiele ułatwiło, nawet jeśli otwarty byłby pierwszy wjazd. Przed blokiem 6 m.in będą spowalniacze, co zniechęci niektórych piratów...

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 07 gru 2012, 23:40

lidrad, źle mnie zrozumiałeś. nie jestem egoistą, bo jako jeden z niewielu ciągle walczę o to, aby drogi były u nas drogami, chodniki chodnikami, a parking parkingiem. o wiele lepiej teraz jeździ się i chodzi po naszym osiedlu. jestem realistą i dobrze wiem, że nigdy nie dojdzie do zamknięcia pierwszego wjazdu. a progi na pewno pomogą...

lisosek
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2011, 09:12
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: lisosek » 09 gru 2012, 09:07

Witam,
"dokonczenie drogi" jest niemozliwe. W projekcie ul. Mokrej jest nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki i sciezki rowerowe z obu stron jezdni. To ze na odcinku jezdnia posiada nawierzchnie z kostki to tylko dobra wola Agrobexu (taki bonus). Tak wiec na tymczasowe (do czasu realizacji projektu) przedluzenie kostki do wjazdu nr 2 nie mamy co liczyc. No chyba ze jest ktos chetny na sfinansowanie tego ;)
Jak gmina znajdzie juz pieniadze na wybudowanie drogi, to z tego co pamietam wjazd nr 1 zostanie zlikwidowany, a udostepniony bedzie wjazd nr 2 i nr 3. Musimy byc cierpliwi :)

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 09 gru 2012, 13:04

z tego co widzę w projekcie raczej nie dojdzie do likwidacji pierwszego wjazdu. link do projektu poniżej

http://img842.imageshack.us/img842/1374/941qq.jpg

dla mnie dalsza rozmowa nie ma sensu. rozmawialiśmy o parkowaniu przez długi czas i udało się. teraz rozmowa schodzi na inny temat (PIERWSZY WJAZD, a nie PARKOWANIE). niech moderator podzieli temat i na dwa wątki i zainteresowani niech się w nim wypowiadają

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Parkowanie

Post autor: agi » 09 gru 2012, 14:42

Tomek Wg mnie na tym planie osiedla nie widać jednoznacznie, aby pierwszy wjazd miał zostać, a nawet polemizowałabym... szara linia jest przerwana, w drugim i trzecim wjeździe nie...Ale ok....na zebraniu się wszystkiego pewnie dowiemy i nie ma co na razie debatować... ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości