Parafia

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parafia

Post autor: Tomek » 31 sty 2013, 17:14

dla mnie kolęda jest... bezsensowną stratą czasu samego księdza i jego kochanych parafian. wydatek prawie 200 zł na kolędowe akcesoria (dobrze że tylko jednorazowy), siedzenie w domu bez możliwości zrobienia czegokolwiek, po to tylko, żeby ksiądz "wpadł" na 10 min, obejrzał jak masz w chacie, spytał się skąd pochodzisz i jaka była twoja poprzednia parafia... tak wyglądała u mnie kolęda. ministranci nawet nie odśpiewali kolędy, pooglądali mieszkanie i po komentowali. ale OK. jest to jakaś tradycja... jeden dzień w roku na straty można przeznaczyć. ciekawe jak często będzie przychodzić? w mojej poprzedniej parafii kolęda była co 2-3 lata :-)

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parafia

Post autor: M.D. » 31 sty 2013, 17:17

Tu jest biedna parafia, więc kolenda co roku

lisosek
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2011, 09:12
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parafia

Post autor: lisosek » 02 lut 2013, 09:48

Tomek pisze:dla mnie kolęda jest... bezsensowną stratą czasu samego księdza i jego kochanych parafian. wydatek prawie 200 zł na kolędowe akcesoria (dobrze że tylko jednorazowy), siedzenie w domu bez możliwości zrobienia czegokolwiek, po to tylko, żeby ksiądz "wpadł" na 10 min, obejrzał jak masz w chacie, spytał się skąd pochodzisz i jaka była twoja poprzednia parafia... tak wyglądała u mnie kolęda. ministranci nawet nie odśpiewali kolędy, pooglądali mieszkanie i po komentowali. ale OK. jest to jakaś tradycja... jeden dzień w roku na straty można przeznaczyć. ciekawe jak często będzie przychodzić? w mojej poprzedniej parafii kolęda była co 2-3 lata :-)
W takim razie, po co przyjmowales ksiedza - nie jest to obowiazkowe. A koledowe akcesoria trzeba bylo zamowic z neta za 20 zl a nie 200.

czarn78
Posty: 16
Rejestracja: 21 lis 2012, 10:15
Etap: 1210

Re: Parafia

Post autor: czarn78 » 02 lut 2013, 14:39

lisosek pisze:
Tomek pisze:dla mnie kolęda jest... bezsensowną stratą czasu samego księdza i jego kochanych parafian. wydatek prawie 200 zł na kolędowe akcesoria (dobrze że tylko jednorazowy), siedzenie w domu bez możliwości zrobienia czegokolwiek, po to tylko, żeby ksiądz "wpadł" na 10 min, obejrzał jak masz w chacie, spytał się skąd pochodzisz i jaka była twoja poprzednia parafia... tak wyglądała u mnie kolęda. ministranci nawet nie odśpiewali kolędy, pooglądali mieszkanie i po komentowali. ale OK. jest to jakaś tradycja... jeden dzień w roku na straty można przeznaczyć. ciekawe jak często będzie przychodzić? w mojej poprzedniej parafii kolęda była co 2-3 lata :-)
W takim razie, po co przyjmowales ksiedza - nie jest to obowiazkowe. A koledowe akcesoria trzeba bylo zamowic z neta za 20 zl a nie 200.

Hm dokłanie nie musisz przyjmować kolędy ,tracicz czasu , pieniędzy i możesz też zmienic wiare na inną ...
Ksiądz jest po to by poznać parafian. Kolęda powinna być co roku. Jeśli ktoś nie chce kolędy "nie przyjmować" :shifty:

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Parafia

Post autor: igi » 02 lut 2013, 17:29

Pamiętaj też Tomku, że jeśli chciałbyś np. ochrzcić dziecko ("żeby rodzina nie gadała"), a kolędy nie przyjmiesz, to możesz mieć z tym problem. To tak ku pamięci.

łukasz
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:55
Etap: 1 ETAP

Re: Parafia

Post autor: łukasz » 02 lut 2013, 21:43

Proboszcz z Katedry poznańskiej powiedział, że kolęda jest po to żeby sąsiedzi widzieli.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości