bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
dikefirro
Posty: 8
Rejestracja: 20 paź 2011, 16:10

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: dikefirro » 05 lut 2013, 22:49

I WIEŻYCZKA NA KAŻDYM ROGU

Spineczka
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2011, 13:59

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Spineczka » 05 lut 2013, 23:17

Wiem ale policzy teraz ty czy koszt kilku samochodów skradzionych będzie mniejszy , ogrodzenie , monitoring i ochrona to mniejszy wydatek niż byś miał miesięcznie płacić za garaż. Za bezpieczeństwo należy zapłacić, wiele osiedli w Poznaniu oraz nowych inwestycji jest ogrodzonych tu popełniono błąd lub ktoś zupełnie nie pomyślał. Ja mieszkam – wynajmuję w chwili obecnej na osiedlu ogrodzonym jest bezpiecznie i tak spokojnie. Kupiłam tu mieszkanie i zaczynam się zastanawiać nad sprzedażą. Jestem pewna , że wszystko można dogadać i rozwiązać pomysł z ogrodzeniem jest dobry i myślę ,ża tym tropem trzeba działać

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 05 lut 2013, 23:30

Jedna kamera IP dobrej jakości, obrotowa to koszt ok 3.500 tys zł do tego montaż, stacja bazowa, monitory.
732 godzin jest w miesiącu, firmy ochrony przyjmują to za normatyw, przy stawce ok 10 zł brutto za godzinę tj. 7.320 zł miesiecznie. ( w przypadku 3 starżników to daje 21.960 zł)Koszty ogrodzenia, 2 szlabany 1.500 zł każdy plus montaż i serwis, ewentualnie rysunek i pozwolenie na budowę jeśli takowe jest wymagane.
Dzielone przez 96 mieszkań tyle jest we wspólnocie na dziś są 3 wspólnoty.
To JEST NIE DUŻO????

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 05 lut 2013, 23:55

Bigbluee2 pisze:
M.D. pisze:Jedna kamera IP dobrej jakości, obrotowa to koszt ok 3.500 tys zł do tego montaż, stacja bazowa, monitory.
732 godzin jest w miesiącu, firmy ochrony przyjmują to za normatyw, przy stawce ok 10 zł brutto za godzinę tj. 7.320 zł miesiecznie. ( w przypadku 3 starżników to daje 21.960 zł)Koszty ogrodzenia, 2 szlabany 1.500 zł każdy plus montaż i serwis, ewentualnie rysunek i pozwolenie na budowę jeśli takowe jest wymagane.
Dzielone przez 96 mieszkań tyle jest we wspólnocie na dziś są 3 wspólnoty.
To JEST NIE DUŻO????
Czy ja gdzies pisałem o ogrodzeniu ? Ogrodzenie uważam za zbedne przy monitoringu.
Mowa tu jest o samym monitoringu.
Ty pisałeś o monitoringu i 3 starżnikach, o ogrodzeniu pisała Spineczka. W swojej wypowiedzi odpowiedziałem Wam obojgu. A kto Twoim zdaniem zakupi kamery???

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: tombusz » 06 lut 2013, 11:16

Generalnie to problem jest taki że na osiedlu jest wieczorem, w nocy bardzo ciemno. Nie mówię że ma być jasno jak w dzień, ale moim zdaniem to oświetlenie które jest w tej chwili jest dość słabe i niewystarczające. Osiedle jest zbudowane bardzo ciasno, lampy świecą sąsiadom z pierwszego piętra prosto w okna, więc może postawić jakieś słupki świetlne czy coś :)
Można też zamontować atrapy kamer zewnętrznych, identyczne jak oryginalne, zawiecić tabliczkę Uwaga osiedle monitorowane i obserwować czy takie doraźne rozwiązanie pomoże.

Pozdrawiam

Spineczka
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2011, 13:59

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Spineczka » 06 lut 2013, 11:38

Dorgi Bigbluee2 Nie panikuję ale nie podoba mi się to co zaczyna się dziać. Rozumiem koszty uważam , że monitoring bez podglądu stałego nie ma sensu. Ochrona jest ważniejsza , robią obchód kilka razy w ciągu doby. Od Paniki jestem daleka ale o bezpieczeństwo bardzo dbam i tyle.

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 06 lut 2013, 12:00

Jeżli rzeczywiście będzie akceptacja większości w kwestii ochrony, doraźne darmowe rozwiąznie, to zgłoszenie do straży miejskiej, aby ta kontrolowałe teren osiedla kilka razy w miesiącu w nocy.Kolejnym rozwiazaniem będą nocne patrole Grupy Interwencyjnej np. 2 razy w ciagu nocy, koszt ok. 1 tysiąca. Jednak będzie to tylko prewencja. Jeszcze innym rozwiązaniem, montaż kilku kamer IP i podłączenie ich pod Starż Miejską lub firme ochrony, wówczas w sytuacjach budzących wątpliwości przyjeżdża patrol straży lub firmy ochrony. Koszt to cena kamer wraz z montażem i abonament miesięczny w przypadku firmy ochrony jakieś 150zł. Jednak żadne z powyższych rozwiązań nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa.

agatka85
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:05
Etap: Etap II

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: agatka85 » 06 lut 2013, 13:06

Ja polecam wykopać fose i zrobić most zwodzony jak w średniowieczu i mur na 4 metry, a tak na poważnie to wokół nas są same pola monitoring nie zda roli bo złodziej ubierze kominiarke na polu i na nagraniu będzie,tylko jak samochód odjeżdża. Nie mówię żeby nic nie robić ale pomyślmy rozsądnie i dla naszego bezpieczeństwa róbmy to na forum dla zweryfikowanych.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: maki » 06 lut 2013, 15:51

i dla naszego bezpieczeństwa róbmy to na forum dla zweryfikowanych
Tylko użytkownicy 3 etapu nie są zweryfikowani i nie będą bo administrator się nie odzywa

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Tomek » 06 lut 2013, 18:57

jeśli chodzi o monitoring, to trzeba jeszcze zagwarantować ochronie jakieś lokum u nas na osiedlu. jeśli coś zauważyliby, to od razu ruszają do akcji, a nie przyjeżdżają skądś. u nas nie ma miejsca na postawienie budki. nawet jeśli znalazłoby się, to potrzebne byłyby zgody Agrobexu (zmiany w projekcie, zmiany wizerunku osiedla, itd), chyba że Agrobex zgodziłby na odstąpienie jednego z pomieszczeń gospodarczych pod schodami i wstawienie tam wyciągu ze świeżym powietrzem. ochrona osiedla jest także dobrą reklamą dla przyszłych sąsiadów IV powstającego etapu oraz osób chcących wynająć lokale gospodarcze

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości