Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Parkowanie

Post autor: maff1 » 05 maja 2013, 20:04

M.D. pisze:Zakaz grilowania i parkowania tyłem, jest zapisany w wewnętrznym regulaminie wspólnoty I etapu. Tak zostało to postanowione na I zebraniu naszej wspólnoty, pozostaje tylko kwestia egzekwowania tego...
czyli jak rozumiem przegłosowaliście regulamin.
U nas było prościej - wraz z wydaniem kluczy przyjmowaliśmy własnoręcznym podpisem że będziemy stosować sie do regulaminu.
Ale - tu uwaga do Bartka - skoro nie miałeś okazji głosować - to oznacza, że musiałeś takowy regulamin dostać do akceptacji. Z całą pewnością masz go w dokumentach odbioru mieszkania. (zdziwiłbym sie że nie)
i jeszcze jedna uwaga do Bartka - jeśli uważasz że taki regulamin to nonsens - masz prawo zgłosić na najbliższym zebraniu uchwałę by stosowne punkty regulaminu zmienić lub usunąć. Proste?

Bartek
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwie 2013, 23:34
Etap: Etap I
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Bartek » 05 maja 2013, 21:28

Boże. Ostatni raz pisze na tym forum. Nonsens? Nie! Taki jest przepis i już! Nie dyskutuje z tym. Wyraziłem swoją opinię i po raz enty podkreślam że nawet jeżeli jest odmienna od obowiązujących przepisów to się będę stosować do nich. Na szczęście parkuje przodem do budynku, nie palę grilla ani papierosów na balkonie, nie mam tez psa. Pozdrawiam.

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Parkowanie

Post autor: maff1 » 05 maja 2013, 21:35

ależ po co ten osobisty obrażony ton?
forum to dość swobodna wymiana myśli i uwag, i jeśli nie ma inwektyw itp. nie ma powodu byś nie pisał.
Zauważ że regulamin prawdopodobnie wymyślił Agrobex, i nie miej wątpliwości że nie stworzył go "pod siebie".
skoro w planie gospodarczym są nonsensowne opłaty np. za odczyt liczników, można mieć wątpliwości czy też w regulaminie nie ma ukrytych bzdurnych zapisów.
Jako współwłaściciel masz pełne prawo wyrażać swoje wątpliwości.
A inni maja prawo je poprzeć lub nie. Ot, takie prawo demokracji.

lechukorn
Posty: 46
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:51
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: lechukorn » 09 maja 2013, 20:32

Wcześniej miałem gdzieś to, że ludzie sobie parkowali wzdłuż Mokrej ale teraz jak trzeba nią przejeżdżać bo pierwszy wjazd na parking już jest nieczynny to ustawienie 5 samochodów wzdłuż wąskiej ulicy nie pozwala nawet wyminąć osoby z wózkiem dziecięcym i myślę ze znowu będzie trzeba ustawić znaki o zakazie zatrzymywania się.

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: piotrw » 09 maja 2013, 20:49

Wcześniej miałem gdzieś to, że ludzie sobie parkowali wzdłuż Mokrej ale teraz jak trzeba nią przejeżdżać bo pierwszy wjazd na parking już jest nieczynny to ustawienie 5 samochodów wzdłuż wąskiej ulicy nie pozwala nawet wyminąć osoby z wózkiem dziecięcym i myślę ze znowu będzie trzeba ustawić znaki o zakazie zatrzymywania się.

Widok zaparkowanych samochodów wzdłuż mokrej doprowadził mnie dziś do wrzenia, tym bardziej, że na parkingach było sporo miejsca koło 18. Widziałem rodziców z wózkami i rowerzystów, którzy nie mieli się jak minąć z samochodami,jadącymi na osiedle.

Nie rozumiem tego absurdalnego poziomu buractwa, jakie siedzi w niektórych głowach.

bobczok
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:17

Re: Parkowanie

Post autor: bobczok » 09 maja 2013, 21:15

lechukorn pisze:Wcześniej miałem gdzieś to, że ludzie sobie parkowali wzdłuż Mokrej ale teraz jak trzeba nią przejeżdżać bo pierwszy wjazd na parking już jest nieczynny to ustawienie 5 samochodów wzdłuż wąskiej ulicy nie pozwala nawet wyminąć osoby z wózkiem dziecięcym i myślę ze znowu będzie trzeba ustawić znaki o zakazie zatrzymywania się.
wczesniej miałem gdzies ...... :lol:

dobre he he he he

lechukorn
Posty: 46
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:51
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: lechukorn » 09 maja 2013, 21:37

Nie używałem tego fragmentu drogi bo nie musiałem wiec miałem to gdzieś... w czym problem? Nie jestem typem społecznika który dla zasady się dopierdala do wszystkiego. Ale jeżeli nie mam teraz jak przejechać to już mnie to interesuje. Proste jak drut

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: piotrw » 11 maja 2013, 17:37

To to zakaz na mokrej już stoi... Samochody też.

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Parkowanie

Post autor: maff1 » 11 maja 2013, 22:19

Bigbluee2 pisze:Te samochody same znikną. Raz drugi trzec ktoś lusterko przestawi większym pojazdem i sami pouciekają z mokrej. Wrócą na krawężnik pod 6.

I jeszcze chciałbym zaznaczyć, że ul.Mokra nie jest ulicą Agrobexu. Nalezy do gminy. Obowiązują na niej takie same przepisy jak na planetarnej i innej drodze należacej do gminy. Agrobex nam znaku nie postawi. Możemy jedynie ichj poprosić aby w naszym imieniu załatwili z gminą postawienie znaku zakazu parkowania.
jak rozumiem to taki skrót myślowy. Agrobex jako deweloper nic nie załatwi. To raczej wasz Zarząd wspólnoty i administrator mógłby coś.
Wiem, wiem że to też Agrobex, ale inaczej.
Mógłby np w przypadkach ewidentnych zadzwonić do straży miejskiej. Choć nie jestem zwolennikiem restrykcji, to w przypadku ewidentnej głupoty i egoizmu uważam że są one konieczne. Bo nic tak nie uczy jak doświadczenie.
Czyli droga jest taka - Wy dzwonicie/odwiedzacie administratora (nie mam pojecia jakie ma godziny urzędowania), albo Wy dzwonicie bezpośrednio do straży.
U nas ten mechanizm działa, bo wcześniej część właścicieli zamiast zaparkować w parkingu podziemnym, co zajmowało ok 5 min dodatkowo czasu, wolało parkować na drodze, wzdłuż budynku, czasem skutecznie blokując manewry prawidłowo zaparkowanych samochodów.

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: piotrw » 11 maja 2013, 22:39

Dzis o 22 wrocilem do domu samochodem i minalem wzdłuż mokrej 6 samochodow. Z ciekawości przejechałem się po osiedlu, żeby sprawdzić, czy są miejsca wolne. Były i to sporo. Najlepsze na koniec. Probowałem się dziś dodzwonić na SM przez cały dzień i mi się nie udało... :shock: Ostatnio, gdy Agrobex postawił zakazy na osiedlu to SM'y wkładali ostrzeżenia za wycieraczki i prewencja pomogła. Oby teraz też tak było.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości