Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
grajwklasy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2012, 08:02

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: grajwklasy » 05 cze 2013, 22:56

Ja wstawiam większe okna, bo mam ciemno :thumbup:

Kawa
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2011, 08:28

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: Kawa » 05 cze 2013, 23:07

Mi Agrobex okna nie zezwolił wstawić do czasu trwania gwarancji, co do tych lokali to teraz będzie musiał stworzyć więcej miejsc parkingowych by dorównać zapisom 1,5 miejsca na lokal.

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: maff1 » 06 cze 2013, 10:30

w treści podanej pod załączonym linkiem jest istotna nieścisłość, być może dokonano skrótu myślowego.
Przekształcenie lokalu mieszkalnego w użytkowy i odwrotnie nie wymaga zgody wspólnoty. To jest czynność administracyjna.
Zgoda dopiero jest niezbędna, w formie uchwały, jeśli przekształcenie wiąże się z naruszeniem części wspólnej. Czyli np. są wybite nowe drzwi, albo zamurowane okno, albo (UWAGA) wybito drzwi wewnątrz lokalu, ale w ścianie nośnej... itd.
Naruszenie części wspólnej wymaga zgody ogółu właścicieli.

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: agi » 06 cze 2013, 12:58

grajwklasy pisze:Ja wstawiam większe okna, bo mam ciemno :thumbup:
ja też ... :lol:
i różową markizę w kropki bordo :)

A co do zmian jestem również bardzo niezadowolona, że znika perspektywa istnienia punktów usługowo-handlowych. Bardzo na to liczyłam, choć miałoby to nastąpić w przyszłości i mamy niestety kolejne rozczarowanie. :thumbdown:

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: Samuraj » 06 cze 2013, 13:08

Bigbluee2 to moze Ty bedziesz naszym przedstawicilem?
Jak juz sam wspomniales, masz na pewnow ieksza wiedze w tym temacie niz pozostali mieszkancy. Podejzewam ze jest wiecej takich osob na naszym osiedlu moze ktos jeszcze zglosi sie do pomocy?

agrobex na wiele rzeczy nie pozwala, a okazuje sie ze sami nie do konca przestrzegaja przepisy i nie licza sie ze zdaniem mieszkancow. Jedno co zauwazylam, to bardzo szybko idzie im przerobka lokali uzytkowych na mieszkania, lada dzien i beda skonczone....tylko szczerze powiedziawszy nie chce widziec tego jak beda sie te przerobione mieszkania sypac za kilka miesiecy... biorac pod uwage chociazby to co sie dzieje ze scianami w pozostalych mieszkaniach.

Pozdrawiam,

rozanna
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:00
Etap: 1

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: rozanna » 06 cze 2013, 21:36

chcą nas oszukać i są na dobrej drodze ku temu
zróbmy coś szybko,bo samo pisanie na forum nie wystarczy
oni już wprowadzili swój plan w życie,,,a my zaraz będzie po wszystkim

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: maff1 » 06 cze 2013, 23:47

Samuraj pisze:Bigbluee2 to moze Ty bedziesz naszym przedstawicilem?
jeśli mogę coś sugerować.
lepiej by było to kilka osób. Bo mogą sie wzajemnie wspierać, wymiennie reprezentować.
A poza tym nikt nie jest specem od wszystkiego.
Jesteście młodym osiedlem, macie potomstwo, pracę... i nie dziwi mnie że czasu brakuje.
ale gdyby wasz samochód wart np 50 tys został porysowany, albo ukradziony, tobyście znaleźli czas by sie zająć problemem.
A majątek wart znacząco więcej jest traktowany jak stare skarpety.
Ja rozumiem.. nikt nie ukradnie czterech ścian.
Ale ingerencje w część wspólną to także kradzież. Warto nazywać sprawy tak jakimi one są.
Jeśli deweloper zmienia część wspólną to formalne MUSI zmienić wielkość udziałów.
Ale jeśli czyni to jako członek wspólnoty to już mamy do czynienia z samowolą.
i w skrajnym przypadku przegraną sprawę w sądzie, plus odszkodowanie za bezumowne korzystanie z cz. wspólnej.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: maki » 06 cze 2013, 23:51

Na stronie agrobexu w zakładce "powierzchnie komercyjne" jest spis lokali do wynajęcia lub kupienia. Lista obejmuje lokale w bloku w którym jest obecnie Chata Polska. Blok który jest przerabiany jest już usunięty. W sumie tylko 5 lokali zostanie.
http://agrobex.pl/zestawienie-lokali-najem,351.html

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: Samuraj » 07 cze 2013, 14:35

Bigbluee2, sprawdze dzisiaj po pracy swoj akt i wszystkie papiery i dam ci znac.

Księgowi
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2013, 09:06
Etap: III A5

Re: Lokale usługowe przerabiane na mieszkania

Post autor: Księgowi » 14 cze 2013, 15:26

Witam,
z tego co pamiętam podpisując akty notarialne i inne papiery związane z zakupem mieszkania była wzmianka o tym, że udzielamy wszelkich pełnomocnictw i zgód związanych z przerabianiem lokali usługowych/lokali mieszkalnych które są własnością Agrobexu. Raczej nic nie zdziałacie. Zajrzyjcie do swoich papierów, ale z tego co ja pamiętam to były takie zapisy.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości