Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Parkowanie

Post autor: maff1 » 13 maja 2013, 23:12

rozumiem,
choć nie rozumiem.
dla mnie to o czym piszesz to patologia, która zazwyczaj skutkuje sitwiarstwem, kolesiostwem i nepotyzmem.

łukasz
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:55
Etap: 1 ETAP

Re: Parkowanie

Post autor: łukasz » 14 maja 2013, 22:24

A w nocy stały cztery auta.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 26 maja 2013, 18:08

widać, że wystarczyło trochę pokrzyczeć i ludzie przestali parkować wzdłuż ulicy Mokrej. pomogły na pewno też znaki. jednak to co dzieje się w głębi osiedla jest nie do ogarnięcia. ludzie parkują jak im się podoba i gdzie im się podoba. w sobotę rano miałem nawet problem z wyjazdem z miejsca parkingowe. auto miałem zaparkowane wzdłuż bloku 8, auta obok mnie były blisko siebie (taką szerokość miejsca parkingowego zafundował nam niestety Agrobex), a wzdłuż płotu stało z 5 aut. kręcenia było sporo. w te i wewte ciągle :-) udało się nie porysować aut. jednak nie róbmy sobie na złość

jednak to co widziałem w zeszłym tygodniu nadawało się wyłącznie do telewizji i wezwania holownika. Pani przyjechała i początkowo wyglądało na to, że chciała nawrócić przy śmietniku. kręciła kierownicą chyba z 2 min, ciągle przód i tył. aż w końcu wyszła z Fabii i sobie poszła, zostawiając Skodę i zastawiając wyjazd czterem innym. ludzie, kurde, myślcie!!!

no i inna kwestia, taki mały apel, w szczególności do kierowcy czarnego OPLA ASTRY III (PO...) i srebrnej TOYOTY YARIS II (WW...) - nie parkujcie na trawie koło śmietnika. wystarczy że wasze auta będą mieć jakiś wyciek, to nasze dzieci będą się w tych smarach i olejach bawić, a psy wnosić nam to do domów. wszyscy jesteście młodzi, możecie po nogach przejść się kawałek, a nie parkować niemal w klatce :-)
Załączniki
Zdjęcie1531.jpg

Lili 22
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2013, 22:53
Etap: 1

Re: Parkowanie

Post autor: Lili 22 » 08 cze 2013, 22:58

Witam. Czy przed blokim nr 6 nie obowiazuje zakaz postoju i parkowania? Wczoraj znak jeszcze stał. Najbardziej przegina granatowa honda która niedługo zaparkuje na środku ulicy.

czarn78
Posty: 16
Rejestracja: 21 lis 2012, 10:15
Etap: 1210

Re: Parkowanie

Post autor: czarn78 » 09 cze 2013, 10:43

Tak nie tylko honda ale pozostałe 9 aut, które tam parkuje.. xD

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 10 cze 2013, 11:17

jeśli auta stoją na zakazie wzdłuż ulicy Mokrej, to wystarczy zadzwonić na SM i podać liczbę blokad, które mają przywieźć. jak ktoś z rana spóźni się do pracy, bo Panowie przyjadą godzinę po telefonie, to odechce mu się drugi raz tak zaparkować. natomiast parkowania przy śmietniku pod blokiem nr 8 nie rozumiem. po pierwsze blokowany jest chodnik. po drugie wychodząc z auta depcze się po zieleni. nagminne jest parkowanie tam Opla Astry i Toyoty Yaris. jednak co raz częściej pojawiają się nowi odważni. dziś to już małe przegięcie. pod blokiem mnóstwo wolnego miejsca, a ochotnik (Fiat Seicento) do sfotografowania znalazł się. nie będę zakrywał tablic. niech wstydzi się :-)
Załączniki
DSC_0953.JPG
...tablice z bliska
DSC_0952.JPG
auto...

Agipp
Posty: 6
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:54

Re: Parkowanie

Post autor: Agipp » 17 cze 2013, 22:36

Co za ludzie... :lol: Masakra. Mam pomysł- kupcie sobie kamery i wykierujcie obiektywy w okna mieszkań- a nóż się Wam uda zdobyć jakiś pikantny materiał do podniety przed długie dni! Może wrzucicie to na forum i na swojego fejsboonia xD Długo tu nie pomieszkam i współczuję każdemu kto nie ma wyjścia innego, jest normalny, a musi tu żyć.....

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 19 cze 2013, 19:34

dokładnie. Sejkol miał gdzie zaparkować (zresztą widać to na zdjęciu). chodzi o to, że miejsca do parkowania są wyznaczone, a nie że parkujemy gdzie chcemy. może na chodniku wzdłuż balkonów zaparkujemy. mam jeszcze jedne fajne zdjęcia z tego miejsca, tylko nie chce mi się z aparatu zgrywać. później wrzucę :-)

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Parkowanie

Post autor: maff1 » 20 cze 2013, 11:08

a systemowo,
wg przepisów budowlanych nie ma ściśle określonyej liczby miejsc parkingowych przy nowo wybudowanym budynku.
Wszystko zależy od miejscowego planu zagospodarowania oraz od warunków zabudowy. Sugeruję to sprawdzić.
Nie mniej jednak powszechnym zwyczajem jest budowa co najmniej 1 miejsca parkingowego na 1 mieszkanie, a coraz częściej 1,5 miejsca na jedno mieszkanie.
Czyli powinno być o ok 50% miejsc wiecej niż mieszkań. Po to by goście, przyjezdni pod sklepami, własciciele drugiego samochodu mieli gdzie go postawić, itepe.
z opisu - u Was - jest albo 1 na 1, albo jeszcze mniej.

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: piotrw » 20 cze 2013, 12:36

Dla przykładu przed blokiem nr 3 śmietniki stoją na trzech miejscach parkingowych. Ot filozofia znakomita...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości