Internet Telewizja

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Odp: Internet Telewizja

Post autor: lukaszjakubowski » 06 maja 2013, 21:25

Super, dzięki za odpowiedź. Tak myślałem, że korzyści są oczywiste. Brak polskich znaków i VOD mnie również nie odstrasza. Szkoda tylko, że Inotel nie obsługuje tego typu urządzeń.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Internet Telewizja

Post autor: NIN » 29 sie 2013, 14:13

Przeszukałem ten wątek - dużo jest o Inotelu i Inei, a bardzo mało o Echostar
Jakieś spostrzeżenia co do współpracy z Echostarem? Zamierzam szybko pożegnać Inotel i zmienić operatora. Echostar ma podobne ceny do Inei.
Z moich pierwszych spostrzeżeń - umowa na 24 miesiące (trochę długo). Zarówno Inea i Echostar nie oferują w pakietach internetu i dekodera HD PVR - trzeba wziąc usługi osobno, co trochę podraża interes
Zależy mi na dekoderze HD. W Echostarze mają dekodery z możliwością nagrywania na pamięci zewnętrznej, natomiast w Inea nie ma takiej opcji. Kiedyś "ćwiczyłem" nagrywanie na jakimś modelu Fergusona i wychodziło to kiepsko
Widziałem we wątkach, że w Inei jest sygnał analogowy we wszystkich gniazdkach. Jak jest w Echostarze? W drugim pokoju mam telewizor jeszcze kineskopowy...

Fakt, że Inotel jest korzystny finansowo - za pakiet TV i internet płacę 79 zł + drugi dekoder 5 zł. Niestety moja cierpliwość na ich usterki właśnie się skończyła, więc zmieniam operatora, nawet jeśli mam wystawić antenę pokojową
Proszę o Wasze spostrzeżenia co do Echostara. Mam nadzieję, że ktoś z Was jest ich odbiorcą :-)

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: igi » 29 sie 2013, 17:15

Ja nie jestem, bo okazało się, że w mojej klatce infrastruktura Echostara jest tylko do mieszkania nr 5 :O Sprawdź więc zawczasu, czy masz podciągnięte ich kable.

Bartek
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwie 2013, 23:34
Etap: Etap I
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: Bartek » 29 sie 2013, 18:15

Ja mam Inotel i dokoder HD z nagrywarką. Cena w porównaniu do firmy matki Inea atrakcyjna ale częściej niż w Inei następują wyłączenia i awarie. Inotel w swojej ofercie nie posiada też kart do TV (Inea ma taką opcję)więc trzeba operować dwoma pilotami (tak tak można kupić sobie uniwersalny). Pozdrawiam.

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: piotrw » 29 sie 2013, 19:31

najtaniej jest wystawić talerz na balkon. Polsat i NC+ biją oferty kablówek na potęgę. Ja mam ncplus za 39 zl i net echostaru 2mb za 19,90.

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Internet Telewizja

Post autor: NIN » 29 sie 2013, 21:07

Bigbluee2 pisze:Inotel często miewa awarie. ENEA podobno ciągle gdzies prąd wyłacza bo cos grzebią i przez to Inotel ma problemy ze swoimi urzadzeniami..
To są bzdury wciskane w inotelu. Tak naprawdę problem jest w skrzynce przy bloku nr 13 bo po każdej interwencji coś tam ciągle grzebią
Jak zgłaszam problem z brakiem sygnału w bloku nr 13, sprawdzam u kolegi w bloku naprzeciwko (nr 5) i wszystko gra...
Bigbluee2 pisze:Jak cos nie gra to zawsze mi obnizaja abonament albo dają nawet miesiąc gratis jak jest cos większego niz chwilowa awaria. Cisne ich niemilosiernie.
Jak to robisz drogi sąsiedzie? Napisz na priva bo jutro mam zamiar podziękować wypowiedzeniem

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Internet Telewizja

Post autor: NIN » 29 sie 2013, 21:11

piotrw pisze:Ja mam ncplus za 39 zl i net echostaru 2mb za 19,90.
Też się zastanawiam nad tą opcją, choć nie chciałbym wiercić w murze. Wyjdzie wilgoć to nasz deweloper powie, że przez dziurę w murze i kabel:-) Sportowiec ze mnie żaden, a internet może z 4 MB wystarczy. Te 2MB jest na modemie przenośnym USB? Śmiga bez zakłóceń?
Poza tym mam Aero2 - całkowicie darmowy, tylko wolny i upierdliwy bo co 60 min odcina.

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: piotrw » 29 sie 2013, 23:04

NIN- echostar daje za 50 dych swoj modem i podlaczylem go do swojego routera wifi. Chcieli oplate aktywacyjna ale sie potargowalem i zeszli do 30 dych za modem i 1,23 za aktywacje. Wcześniej mialem inotel i smigal bez problemu ale byl o 15 zl drozszy wiec zrezygnowalem. Inotel jest lepszy o tyle ze ze sciany wychodzi kabel który wpinasz w swój router a w echo masz dwa urządzenia. No i inotel daje umowe od razu na czas nieokreślony a echo niestety cyrograf. Co do satki to przez dziure wilgoć nie daje rady. Zobacz ile tych talerzy wisi już... Ze mnie też dupa nie kibic więc zawsze idę tam gdzie najtaniej. Jak naziemna troszkę się jeszcze rozwinie to podepnę zwykłą antenę i będę tylko jechał na abonamencie.

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Internet Telewizja

Post autor: NIN » 30 sie 2013, 06:38

Dzięki za info

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: Soprano » 30 sie 2013, 11:13

Info na temat Echostara, może komuś ułatwi wybór:
- http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,14451 ... _.html?v=2

Wiem, że w Inei, jeżeli wcześniej nie byliście jej abonentami można wynegocjować 50% lub 100% obniżki abonamentu na kilka miesięcy, tylko trzeba się targować. Jak sobie zliczycie całość umowy może wyjdzie najkorzystniej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości