Dojazdy do Poznania

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: piotrw » 14 wrz 2013, 11:28

Wiem, że odbiegliśmy od wątku, ale jeszcze coś dopowiem. Wczoraj podziwiając nowe rondo, wstąpiłem do mojego ulubionego warzywniaka w tym małym centrum Agrobexu. Wdałem się w małe plotki z panią za ladą i kasując warzywka wspomniała, że podstawówka ma być zbudowana obok gimnazjum do 2015 r i że marketu ponoć nie będzie, bo mieszkańcy z petycjami ponoć ugrali to. Może to plotki - może nie. Jeżeli nie, to niektórym z Was za 2 lata powinno się czknąć na gorzko to psioczenie.

Wracając do dojazdów do poznania - ciekawe, czy s4 puszcza przez kórnicką, gdy skończy się remont tej ulicy. Wie ktoś coś może o tym??

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: beata » 14 wrz 2013, 16:49

Bigbluee2 pisze:Ale co ma mi sie niby czknąć ? Bo nie rozumiem. Jest pewnien standard, który zastaliśmy. Jeśli gmina cos robi i ma gdzieś mieszkańców których dotknęły roboty to co mam sie cieszyć i bić brawo ?
i ja również jak poprzednik stwierdzam że właśnie mi tez chodzi o pewien standart traktowania mieszkańców - a co do S4 - to z tego co wiem po remoncie Kórnickiej ma wrócić na swoją trasę czyli Kórnicką.

lechukorn
Posty: 46
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:51
Etap: II

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: lechukorn » 15 wrz 2013, 00:43

Wy naprawdę nie kapujecie pewnych rzeczy. Dopóki będziecie mieli pola dookoła to nikt tu komunikacji z prawdziwego zdarzenia nie zrobi bo dla kogo, dla tych kilku bloków? Marketów obok nie chcecie bo chcecie mieć cisze i spokój to tak samo nie będziecie mieli normalnej komunikacji, proste jak drut. Albo wieś albo cywilizacja :) A pewne osoby to mam wrażenie ze pól życia spędzają nad pisaniem skarg, petycji i innej maści reklamacji.

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: piotrw » 15 wrz 2013, 12:50

Bigbluee2 pisze:Ale co ma mi sie niby czknąć ? Bo nie rozumiem. Jest pewnien standard, który zastaliśmy. Jeśli gmina cos robi i ma gdzieś mieszkańców których dotknęły roboty to co mam sie cieszyć i bić brawo ?
Ok - Przykład:

Od prawie roku Kórnicka jest remontowana. Poważne utrudnienia dla mieszkańców Zalasewa, brak jakiejkolwiek komunikacji miejskiej, kurz, błoto syf i malaria. Na końcu jednak czeka ich nowa kanalizacja i droga nówka sztuka. Czekają więc cierpliwie, aż będzie koniec utrudnień. Wiedzą bowiem, że nie czekają na darmo. Wam natomiast skrócili autobus o kilka przystanków na niecały miesiąc i burmistrza obalać chcecie. Nie jesteście pępkiem świata. Z jakiej planety się zerwaliście? Miasto poprawia bezpieczeństwo, stawiając spore rondo z kamerą na środku a Wam drętwieją nóżki, bo trzeba przejść 3-4 kilometry....

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: beata » 15 wrz 2013, 17:54

:clap: - to tyle w tej sprawie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oklaski dla poprzednika mojej wypowiedzi :D

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: maki » 15 wrz 2013, 22:42

Bigbluee2 kandyduj na burmistrza w następnych wyborach, nie będziesz musiał pisać skarg i zrobisz po swojemu !!

Piskes
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:38
Etap: Etap II

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: Piskes » 25 wrz 2013, 19:38

Na stronach telewizji swarzędzkiej można obejrzeć jak reaguje pan v-ce burmistrz na postulat jednego z radnych p. Marcina Lisa na poprawe komunikacji dla naszego osiedla. Część 6 - 7 nagrania sesji rady miasta około wszytsko zaczynya się około 59 minuty i tak leci ... Ogólnie to niezły kabaret . Przy okazji moi drodzy sąsiedzi zobaczcie sobie gdzie nas mają władze . Nie uważacie że trzeba coś z tym zmienić ???

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: beata » 25 wrz 2013, 22:14

obejrzałam sobie sesję rady..................odpowiedzi co do przedłużenia trasy 55 nie było, skoro tak tak to trzeba ich bombardować , sami mówią, że czują oddech wyborców na plecach, wiec niech coś zrobią :D .

Piskes
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:38
Etap: Etap II

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: Piskes » 27 wrz 2013, 08:07

Skoro Tomicka boi się że spadnie ze stołka to tymbardziej powinna coś zrobić w naszą stronę żeby wyborców zyskać... no ale jak widać znudziła się burmistrzowaniem i chce przegrać...

jacaacaj
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2011, 01:08

Re: Dojazdy do Poznania

Post autor: jacaacaj » 05 paź 2013, 13:12

Witam. Dobre kilka m-cy mnie nie było na forum ale chciałbym swoje 3 grosze wtrącić. Pani Beata w jednym z postów mało nie dostała orgazmu.!!!!!!!!! i ?????????? , "kawał drogi", petycje, listy, rewolucje. Śmieszne to. Też chciałbym mieć tyle wolnego czasu. Na skołatane nerwy polecam Cytrynóweczkę np. z Chaty Polskiej (5,4 zł za 100 ml). Ktoś tu mądrze zauważył, że nie jesteśmy pępkiem świata. Mieszkamy na wsi, infrastruktura tylko podstawowa. Pocieszam się, że utrudnienia, choć dotyczyły nas wszystkich, tylko u niektórych wywołały niezdrowe podniecenie. Relax drodzy sąsiedzi ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości