Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: NIN » 07 wrz 2013, 09:46

Witam,
W dniu dzisiejszym zaobserwowałem z rana akcję przy kopercie dla inwalidy przy bloku nr 4.
Firma budowlana zajęła kopertę dla niepełnosprawnych na co zareagowała policja i bardzo dobrze. Koleś stał tam nie pierwszy raz na bezczelnego i w dodatku pogiął znak jak parkował dużym autem.
Myślę, reakcja mieszkańców była pozytywna.

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: xjakub » 15 wrz 2013, 18:01

Odnośnie parkowania na kopertach.
Mnie irytuje troszkę tylko jedna rzecz. Samochody które powinny stawać na kopertach czasami na nich nie parkują - zajmują zwykłe miejsce a to z kopertą stoi puste.

Awatar użytkownika
raszpla
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2013, 22:44
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: raszpla » 26 paź 2013, 13:22

Odnośnie parkowania na kopertach.
Mnie irytuje troszkę tylko jedna rzecz. Samochody które powinny stawać na kopertach czasami na nich nie parkują - zajmują zwykłe miejsce a to z kopertą stoi puste.
PO 1. Czasami staję na innym wolnym miejscu bo jakiś DEBIL BEZ MÓZGU który nie powinien (brak uprawnienia) staje właśnie na kopercie więc nie mam wyjścia
PO 2. Nie ma takich aut które powinny stać na kopertach !!! mając niebieską kartę mogę stanąć na kopercie ale równie dobrze gdzie zechcę. Ty nie mając karty nie możesz na kopercie i tu cie boli....

Wszyscy chcielibyśmy mieć standardy życia jak na zachodzie ale mentalność niektórych dalej jest jak w Afganistanie.

Ps. W Anglii w zeszłym roku wprowadzili 1000 funciaków kary za postawienie auta na kopercie niepełnosprawnego bo jest to uważane za jedno z bardziej chamskich i krzywdzących wykroczeń. A u nas straż nie zawsze chce przyjechać. no cóż MADE IN POLAND.

allah akbar

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: zbynio79 » 26 paź 2013, 20:59

raszpla pisze:
...
PO 2. Nie ma takich aut które powinny stać na kopertach !!! mając niebieską kartę mogę stanąć na kopercie ale równie dobrze gdzie zechcę. Ty nie mając karty nie możesz na kopercie i tu cie boli....
Czyli idąc tym tropem oraz cytując spot z tv "Zabrałeś moje miejsce, weź moje kalectwo" to Tobie powinienem powiedzieć: "Zabrałeś/aś moje miejsce, weź mój mandat"
Dobrze wiesz jak jest z miejscami parkingowymi na osiedlu a jeszcze w ten sposób postępujesz mając zarezerwowane miejsce z kopertą!!!

Awatar użytkownika
raszpla
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2013, 22:44
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: raszpla » 26 paź 2013, 21:35

Mogę stawać gdzie chcę bo takie ma przywileje niepełnosprawny.
Jeżeli tego nie potrafisz zrozumieć to znaczy że tobie też taka karta się należy :D

zimonsky
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2012, 08:21
Etap: III

Re: Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: zimonsky » 27 paź 2013, 10:53

Jeżeli możesz gdzie chcesz, znaczy nie powinieneś zajmować miejsca tym niepełnosprawnym, którzy tak łatwo nie mają...

Awatar użytkownika
raszpla
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2013, 22:44
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: raszpla » 27 paź 2013, 13:10

hmmmm
Mam ciężko chore dziecko i mam prawo stawać na kopercie, ale jeżeli zechcę bo jest mi wygodniej to mam prawo stanąć obok.
Jak pisałem robię tak tylko wtedy gdy jakiś matoł stanie na kopercie.
a co powinienem zrobić naprawdę .....
.....poczekać na delikwenta i go znokautować !!! bo mój syn nie przejdzie sam 1m, muszę go nosić, a on bardzo cierpi bo ma chore nóżki.
Jednak niektórych JEŁOPÓW na osiedlu to nie interesuje, nawet nie pomyślą tylko parkują na kopercie, bo skoro wszystkie inne miejsca są zajęte to przecież nie będą dylać z dolnego parkingu bo daleko.

Gdybym miał zdrowe dziecko to w nosie miałbym to czy stanę dalej czy bliżej.... (było tak zanim młody się urodził i mieszkaliśmy na os. Mielżyńskiego a tam było dużo trudniej o miejsce).
Widzę jednak że wasz horyzont zatrzymał się na czubku waszego nosa i walczycie o te miejsca jak psy o kawałek kiełbasy. Każdy najchętniej by zaparkował na balkonie lub w klatce. (zdjęcie takiego ćwoka I etap było kiedyś na forum )

Kończąc tę przepychankę.
Koperty są dla uprawnionych co nie oznacza że muszą tam stawać - prawo nie nakazuje, tego daje jedynie im taki przywilej, bo mają w życiu 100 kroć bardziej przesrane niż inni zdrowi użytkownicy.

A tym którzy nie rozumieją lub nawet się nie starają to polecam zrobić test IQ i ewentualnie od wyniku zgłosić się na komisję powiatową ds. niepełnosprawnych po takie uprawnienia które pozwolą stawać na kopertach.

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: NIN » 27 paź 2013, 21:34

xjakub pisze:Odnośnie parkowania na kopertach.
Mnie irytuje troszkę tylko jedna rzecz. Samochody które powinny stawać na kopertach czasami na nich nie parkują - zajmują zwykłe miejsce a to z kopertą stoi puste.
Jeśli ma się 2 samochody (w tym jedno służbowe) to ciężko jest zajmować 2 koperty posiadając 1 uprawnienie

A poza tym w pełni popieram Raszplę. Jadę dokładnie na tym samym wózku.
W całej tej sytuacji chodzi o to, żeby można było znaleźć miejsce parkingowe osobie z problemami w poruszaniu się, która mogłaby SWOBODNIE wysiąść z auta (dla tych których to dziwi, po to ktoś wymyślił tak szerokie miejsca)
Zastanawiam się po co ta dyskusja. Takie miejsca są dla osób uprawnionych i tyle. Niedługo mają podnieść mandaty do 2000 zł za takie parkowanie i mam nadzieję, że co niektóre cwaniaczki to skutecznie odstraszy

Kseniczka
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:37
Etap: II

Re: Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: Kseniczka » 27 paź 2013, 22:06

Bigbluee2 Ty weź przeczytaj jeszcze raz co napisałeś...

Awatar użytkownika
raszpla
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2013, 22:44
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych

Post autor: raszpla » 28 paź 2013, 00:36

Bigbluee2 widzę że potrzebujesz łopatologicznie..

Przyjeżdżam z młodym z rehabilitacji moje miejsce zajęte, te naprzeciwko też, nie ważne przez kogo..... no to staję najbliżej klatki jak mogę, bo mój syn nie chodzi, muszę go nieść. Jeżeli tego nie rozumiesz to rób też test iQ.
bo
Idąc dalej twoją pokrętną logiką gdyby tamto 3 i 4 miejsce było też zajęte to może miałbym wg. Ciebie zaparkować na kopercie pod gimnazjum na planetarnej??? żeby nie zajmować waszych miejsc.????????????????????????????????????????????????????????????/
Widać nie wszyscy czytają ze zrozumieniem.
Więc powtórzę mam swoje miejsce i staję na nim. Jeżeli nie mogę bo ktoś mi zajął to parkuję obok.
Właśnie dlatego mam je blisko klatki by nie pedałować przez pół osiedla.
Ty ze zdrowymi nóżkami możesz myknąć kilka metrów więcej i korona ci z głowy nie spadnie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości