Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Awatar użytkownika
raszpla
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2013, 22:44
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Parkowanie

Post autor: raszpla » 26 paź 2013, 21:53

Samuraj pisze:..........
Czyżby Panu spacerujacemu w nocy z jasnym psem i patrolujacemu parking odwala palma.
Zenada.
Jeżeli mnie masz na myśli to zapewniam Cię że nie naklejam NIC co najwyżej robię fotki pajacom co najchętniej zaparkowali by tak żeby uchylając szybę mogli nacisnąć guzik w domofonie ;) lub stają na pół chodnika że nie można z wózkiem przejść.
więc zluzuj bo ci żyłka pęknie...

MultiYhym
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2013, 13:35
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: MultiYhym » 02 lis 2013, 18:54

Pozwolę sobie wrócić do tematu miejsc postojowych. Otóż zadałem sobie trochę trudu i policzyłem mieszkania na osiedlu oraz miejsca postojowe.
I wygląda to tak:
I etap: 96 mieszkań i 80 miejsc (wychodzi 0,8 miejsca na mieszkanie)
II etap: 100 mieszkań i 90 miejsc (wychodzi 0,9 miejsca na mieszkanie)
III etap: 113 mieszkań i 132 miejsc (wychodzi 1,2 miejsca na mieszkanie)
W kalkulacji nie uwzględniłem miejsc przylegających do 5 etapu oraz tego że lokale użytkowe z II etapu też muszą mieć jakieś miejsca więc można uznać że te miejsca obsługują lokale użytkowe.

Średnio dla trzech etapów wychodzi 1 miejsce na 1 mieszkanie. Nie wiem czy pamiętacie ale Agrobex sprzedając nam mieszkania obiecywał 1,5 miejsca/mieszkanie. Patrząc na plan osiedla zamieszczony na stronie Agrobexu widać że "zapomnieli" wybudować 2 rzędy miejsc postojowych na tyłach osiedla.

Druga ważna kwestia to odradzam ślepo ufać naszemu deweloperowi. Ktoś wcześniej wspomniał że szerokość miejsc postojowych określona przepisami wynosi minimum 2,3m. Okazuje się że niemal wszystkie miejsca na naszym osiedlu zostały wyznaczone z pogwałceniem przepisów i ich szerokość jest mniejsza - wynosi ok. 2,24m (16 płytek chodnikowych). Przepisy są stare a auta coraz większe więc ta różnica jest odczuwalna. Teraz wiecie dlaczego tak ciężko wyjechać lub wstawić fotelik dziecięcy do samochodu. Agrobex świadomie lub nie złamał przepisy, do tego nie odpowiada na moje maile (zarówno budowa jak i administracja) - udaje że wszystko jest ok.
I tu prośba do Was byście zawalczyli o jakość tego osiedla i również zaczęli pisać do Agrobexu. Trochę też mam nadzieję że zabiorą się za to choćby po to podreperować sobie reputację. Nie wiem jak Wy, ja po wszystkich moich przygodach z Agrobexem nie potrafiłbym z czystym sumieniem polecić tego dewelopera.
Załączniki
Agrobex_plan_mokra_plac_new15072013.png
Brak miejsc na tyłach III etapu

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: zbynio79 » 02 lis 2013, 19:48

MultiYhym pisze: Średnio dla trzech etapów wychodzi 1 miejsce na 1 mieszkanie. Nie wiem czy pamiętacie ale Agrobex sprzedając nam mieszkania obiecywał 1,5 miejsca/mieszkanie...
Przelicznik 1,5 miejsca na mieszkanie dotyczy zakończonej inwestycji jako całości a nie poszczególnych etapów, jak sam widzisz na planie jeszcze sporo zaplanowanych miejsc nie zostało zrealizowanych.

zimonsky
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2012, 08:21
Etap: III

Re: Parkowanie

Post autor: zimonsky » 02 lis 2013, 19:54

Wysłałem prośbę o wyjaśnienie do agrobexu. zobaczymy czy i mnie zleją.

MultiYhym
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2013, 13:35
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: MultiYhym » 02 lis 2013, 20:39

ok, przelicznik 1,5 miejsca niech dotyczy całego osiedla, ale po drodze przecież też powinni nam zapewnić jakiś standard. Niech się chociaż zbliżą do tej wartości, bo na tą chwilę bardzo źle to wygląda. Nic nie stoi na przeszkodzie by na tyłach III etapu zrobić te miejsca. Wtedy i tak będzie to zaledwie 1,2 miejsca na mieszkanie. A szerokość miejsc parkingowych powinni poprawić od ręki, lub chociaż podać jakiś harmonogram kiedy chcą to zrobić.

MultiYhym
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2013, 13:35
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: MultiYhym » 04 lis 2013, 18:05

Rozmawiałem z Alejskim. Na kolejnego maila nie raczył odpisać ale los chciał że i tak się spotkaliśmy. Agrobex tłumaczy się tak że łączna szerokość ciągu miejsc postojowych się zgadza a poszczególne stanowiska już nie bo tak wynika z rozłożenia kostki. Nie jestem przekonany czy od strony prawnej da się takie wytłumaczenie zaakceptować. Po prostu taki standard Agrobexu i wychodzi na to że nie są to linie wyznaczające stanowisko tylko ozdobne. Sprawdziłem jak to wygląda w praktyce, na części parkingu jest tak że najpierw robią szereg miejsc szerokich na 17 kostek a później na 16 i jest to absurdalne. Znacznie lepiej by było gdyby zrobili stanowiska parami jedno na 16 a drugie na 17 kostek i łatwiej by się to bilansowało. Ale żeby tego było mało to sprawdziłem jeden krótszy ciąg i na 7 stanowiskach łącznie nie zgadza się o 10cm, przy czym szersze są miejsca skrajne więc jak ci na bokach zaparkują osiowo to reszta ma sporą gimnastykę. Zaproponuję Alejskiemu wspólne pomiary bo widać z innego sprzętu korzystamy. Jedyne co zasugerował to ewentualnie wymalować linie na kostce w rozstawie co 2,30m. Możliwe że byłoby to praktyczne ale na pewno nie estetyczne. Ponadto obiecał dowiedzieć się kiedy powstaną kolejne miejsca postojowe na tyłach osiedla, choć znając życie za szybko się tego nie dowiemy.

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: tombusz » 04 lis 2013, 20:38

zbynio79 pisze:
MultiYhym pisze: Średnio dla trzech etapów wychodzi 1 miejsce na 1 mieszkanie. Nie wiem czy pamiętacie ale Agrobex sprzedając nam mieszkania obiecywał 1,5 miejsca/mieszkanie...
Przelicznik 1,5 miejsca na mieszkanie dotyczy zakończonej inwestycji jako całości a nie poszczególnych etapów, jak sam widzisz na planie jeszcze sporo zaplanowanych miejsc nie zostało zrealizowanych.
Dla uściślenia, to nie jest tak że Agrobex te 1,5 miejsca na mieszkanie daje bo jest wielkoduszny i bardzo nas kocha - ilość ta jest ilością minimalną zapisaną w planie zagospodarowania terenu dla działki 38, którą Agrobex zakupił.
Jakby ktoś chciał sobie poczytać:
http://bip.swarzedz.eu/fileadmin/BIP/Za ... 8_2006.pdf

I mapka do planu:
http://bip.swarzedz.eu/fileadmin/BIP/Za ... ficzny.pdf

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Parkowanie

Post autor: NIN » 01 gru 2013, 13:14

Znów powrócę do tematu parkowania tyłem do budynku.
Wstaję sobie rano w niedzielę, wokoło sporo miejsc wolnych i widzę znów rurę wydechową niecałe 2 metry od okna - patrz zdjęcie link poniżej:
http://imageshack.com/a/img845/5294/odg1.jpg

Zapewne jak będzie mróz i trochę oszroni, Pan/Pani odpali sobie autko, poskrobie szyby i cały syf z rury wpuści mi do mieszkania
Wczoraj był podobny obrazek, ale z innym samochodem. Parkowanie tyłem nic kolesiowi nie pomogło, bo i tak nie mógł się wcisnąć do samochodu

Zastanawiam się, ile należy sobie zadać trudu, żeby wjechać samochodem tyłem. Ponieważ kartki z prośbą o nie parkowaniem tyłem są wywieszone na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych, ręce mi opadają i nie wiem już jak do tego podejść. Czy zatem jest to:
1. Zwykła bezczelność i ignorowanie innych ludzi
2. Analfabetyzm
3. Zwykłe wieśniactwo?

W której grupie jest w/w niech sobie sam odpowie.

I proszę mi nie wciskać, że było mało miejsca - czołgiem bym wjechał

Może pora wrócić do bardziej prymitywnych metod np. tłumaczenie ręczne?

Carmen
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2013, 17:23
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: Carmen » 01 gru 2013, 17:28

Oj zaczyna się robić groźnie w grę wchodzą groźby !!! Napisz list do Agrobexu może będzie jakaś reakcja...

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: beata » 01 gru 2013, 17:34

list do Agrobexu ??????????? po co ?????????? aby oni nauczyli kultury i poszanowania innych ????????????, kierowcy.......nikt nie ma ochoty wdychać spalin !!!!!!!!!!!!!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości