Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
philip
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2012, 21:08
Etap: III

Re: Parkowanie

Post autor: philip » 10 mar 2014, 22:46

Zobaczysz jak się wprowadzą wszyscy z czwartego etapu jak to będzie z tymi miejscami. Aktualnie mogę się przejść zaparkować pod 4tym etapem, ale nie o to chodzi.
Agrobex jak zwykle obliczył miejsca parkingowe na swoją korzyść (czyli co etap za mało) !!!

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: leszek » 11 mar 2014, 07:36

jeszcze "jeden rządek" będzie tam gdzie teraz grzebią a docelowo jeszcze dwa maja być na przeciw III etapu czyli po prawej stronie placu zabaw.

Philip ale mi chodzi o to że wszyscy narzekają że "ło boze jak mało miejsca oj jaki niedobry agrobex". Nie bronie ich ale powtórzę jeszcze raz, dla mnie jest szczytem lenistwa i głupoty parkowanie na skrzyżowaniu (wczoraj ok 24 kretyn z ciemnego auta miedzy I i IV etapem), bezpośrednio pod blokiem (etap pierwszy) podczas gdy na osiedlu są jeszcze miejsca (wczoraj około północy jeszcze około 10 miejsc jak nie wiecej - przy stodołach). Dla mnie dobrze bo przynajmniej zawsze znajde miejsce ale czy naprawde naszą narodową cechą musi być narzekanie ? Może jakby samochody były postawione na 1 miejscu a nie na 1,5 to byłoby lepiej.

Zdaje sobie sprawę że jak sie wszyscy wprowadzą to bedzie ciasno, ale mówimy o czasie teraźniejszym.

Tyle ode mnie w temacie
Dziękuje :)

mivchal
Posty: 41
Rejestracja: 30 mar 2011, 11:51
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: mivchal » 11 mar 2014, 17:51

Witam
Ja też nieraz wracam z pracy po 22 i parkuje pod stadołami, tam zasze są miejsca wolne. Ale jak nygusom nie chce się przejść 20 metrów to parkują na chodnikach.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 12 mar 2014, 08:59

Beataa pisze:Mandaty to kwestia czasu. Straż miejska już interweniuje na innych osiedlach Nowej Wsi więc i do nas dotrą :)
przyznam szczerze, że czekam na ten moment. ale niech nie wlepiają mandatów czy nie zakładają blokad. od razu niech wezwą kilka lawetę i na Piątkowo wywiozą albo i jeszcze dalej. ostatnio podczas wyjazdu spod bloku 8 na skrzyżowaniu stały dwa auta (jeden z prawej, jeden z lewej, jeden z nich to srebrny van). osobówką, mimo ograniczonej widoczności, można wyjechać, ale ciężarówką (śmieciarka czy dostawa towaru) już jest problem. samowolka niektórych sąsiadów z naklejaniem "karnych ptaków" nie pomogła i nie pomoże...
nie powinno też parkować się na chodnikach, jak to ma miejsce przy śmietniku przy bloku 8. ostatnio stały tam dwa auta i nie można było dostać się do niego. chodnik jest dla nas, ludzi. parking i droga dla naszych aut.
denerwujące też jest stawianie dostawczaków na parkingu. i znów parking przed blokiem 8. wieczorem stoją tam 2-3 takie auta. niekiedy jedno zajmuje 1.5 miejsca parkingowe, a jeden długi Sprinter niekiedy tyłem zastawia chodnik. samochody do pracy powinny być zostawiane na parkingu pod firma, a nie pod domem. powinien być zakaz parkowania aut powyżej 3.5 t. to powinien być parking dla aut osobowych! dostawczaki zmniejszają ilość miejsca parkingowego oraz ograniczają wyjazd z niego. może za jakiś czas jakiś kierowca zaparkuje ciągnik siodłowy pod blokiem, a naczepę zostawi na ul. Mokrej...?!

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: tombusz » 12 mar 2014, 10:42

My tu sobie gadu gadu a tymczasem parkowanie "na łuku" wchodzi w nowy, bardziej dosłowny etap ;-)
Załączniki
IMG_20140312_084805.jpg

bobczok
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:17

Re: Parkowanie

Post autor: bobczok » 12 mar 2014, 16:35

Tomek dobrze gadasz ,ale te busy co tu parkują są chyba do 3,5 tony więc ten zakaz nic nie da,tak mi się wydaje :)

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 12 mar 2014, 19:27

też dziś widziałem to Subaru. a wracając do dostawczaków. ten krótki ma ok 3 t. jego wielkość raczej nie jest spora (długość i szerokość większego vana czy terenówki). jednak ten większy, czyt dłuższy, już ma 3.5 t. jednak jakie to ma znaczenie. parking jest dla mieszkańców. jak mieszkańcy będę prywatne auta stawiać pod blokiem, a później jeszcze firmowe to będzie jak jest. wspomniany Mercedes jest na rejestracjach PGN, a obok właściciel stawia swoje Audi (też na PGN). oczywiście, można to wytłumaczyć, że na jedno mieszkanie przypada 1.5 miejsca parkingowe, więc jak ktoś ma 1 auto, a ktoś 2, to się wyrówna. jednak jak 10 przyjedzie służbowymi autami (a oklejonych stoi kilka/kilkanaście na osiedlu), to parę tych miejsc parkingowych zginie. a warto zaznaczyć, że w tym tygodniu Agrobex wysłuchach głosu ludu i rozszerzył miejsca parkingowe, co spowodowało, że pod blokiem mimo tej samej długości parkingu ilość miejsc postojowych zmniejszyła się (a za to zwiększyła się jego szerokość, za co należą się wielkie brawa naszemu deweloperowi).
jednak nasze internetowe wypociny nic nie zmienią i większość leniwych zaparkuje najlepiej na schodach na klatce, jednak pamiętajmy że osiedle to nie tylko nasze mieszkanie i nasz samochód, a także nasze dzieci, które lepiej jakby korzystały z chodnika, a nie z drogi. nie róbmy sobie na złość i starajmy żyć w zgodzie. 100 osób będzie wyrozumiała, ale znajdzie się jeden złośliwy, który wybuchnie złością i porysuje/obklei wszystkie auta źle zaparkowane lub zadzwoni po odpowiednie służby

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 13 mar 2014, 08:25

ooo... długo nie trzeba było czekać. dziś wychodzę rano z domu, patrzę, i...
Załączniki
DSC_5716.JPG

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Parkowanie

Post autor: NIN » 13 mar 2014, 20:57

Tomek pisze:pod blokiem mimo tej samej długości parkingu ilość miejsc postojowych zmniejszyła się (a za to zwiększyła się jego szerokość
Wierzysz w to, że ludzie pomimo szerszych miejsc parkingowych będą parkować "w liniach"???

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Odp: Parkowanie

Post autor: lukaszjakubowski » 14 mar 2014, 10:07

Jeśli chodzi o znak P-18 "Stanowisko postojowe" musi być miejsce, żeby taki znak namalować. Czyli dla aut osobowych to 4,5 m na 2,3 m. Oczywiście wiążą się z tym zapewne jakieś warunki prawne, żeby taki znak był. Nie wiem czy jest wystarczająco dużo miejsca na naszych parkingach, żeby spełnić wymagania. Osobiście nie uważam, żebyśmy tego potrzebowali. Bądźmy po prostu rozsądni i wyrozumiali.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości