Internet Telewizja

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
johanka79
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:15

Re: Internet Telewizja

Post autor: johanka79 » 09 cze 2014, 23:20

Pan z infolinii Inei mówił ze przecięto kabel (nie powiedział kto) i że naprawiają

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: Samuraj » 10 cze 2014, 09:00

A wiadomo co nie tak z inotelem? Internet strasznie wolno chodzi od dwoch dni, czy to może mieć związek z sytuacją z Inea?

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: Soprano » 21 sie 2014, 22:12

Inotel kończy swój żywot na naszym osiedlu i zamiast nich wchodzi Inea ze swoimi kosmicznymi cennikami. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat usług City-Netu lub Echostara w kwestii TV i internetu, które świadczą na naszym osiedlu? Są zdecydowanie tańsi, pytanie jak z awaryjnością i obsługą klienta?

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: piotrw » 22 sie 2014, 07:34

internet 2 MB z echostara - prawie dwa lata bez ani jednej zawieszki i przerwy w dostawie. Z tego też powodu nie wiem jak wygląda obsługa klienta :) Minus, to dodatkowy modem, który trzeba podpiąć to routera, więc migają dwa urządzenia a nie jedno.

Jeżeli macie telefony w Plusie, to bardzo atrakcyjnie wyglądają oferty CP i plusa w SmartDOM. LTE dają ze sporymi limitami a po wyczerpanych limitach obcinają tylko do 10MB...

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: leszek » 22 sie 2014, 09:12

Echostar -> niby tańszy ale płacisz dodatkowo za "wynajem" dekodera i routera, częste 1-2sekundowe przerwy głosu w TV (stwierdzone przez techników ale chyba nie ogarniają o co kaman), dość częste przerwy w TV (czasem nawet 2-3 razy w tyg na chwile) . Na dzień dobry (wybierając pakiet TV SD) otrzymasz używany dekoder który pamięta chyba czasy comodore (można się wykłócić o nowy). Router Cisco ale wiele funkcji przyblokowanych ale większych uwag brak. Aaaa i jeszcze jedna "pierdoła"... EPG jest totalnie zjeb*ne, połowa kanałów nie ma programu (epg nie pokazuje informacji o programie dopóki danego kanału nie włączysz).... tak jest i póki co będzie bo (prawie cytując wypowiedź "pomocy technicznej")
Ogólnie niby tylko 80zł miesięcznie za SD + net ale nie wiem czy dotrwam do końca umowy

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Internet Telewizja

Post autor: NIN » 23 sie 2014, 17:59

Do Echostar większych uwag nie ma. To co pisze Leszek na temat dekoderów to prawda, jednak możesz wziąć sobie moduł CAM i pakiet HD, wtedy temat starych dekoderów odpada. Należy zwrócić uwagę na cennik i umowę - po 2 latach jeśli się nie odezwiesz i nie ponegocjujesz to dowalą (teoretycznie) kosmiczne stawki.
Praktycznie wygląda to tak, że kiedy kończy się umowa dzwonisz do BOA, negocjujesz stawkę i podpisujesz nową umowę na 2 lata. Ja mam moduł CAM i wywalczyłem multiroom (co prawda z dekoderem SD) za darmo. Gdybym chciał drugi moduł CAM - chyba 29 zł dodatkowo
Na plus - możesz zamawiać sobie pakiety na SMS-a.
Z całego okresu używania (czyli 1,5 roku) mieli jedną większą awarię i chyba z 2 krótkie.
Kiedyś miałem Inotela, który się ciągle wieszał
Ogólnie jestem zadowolony

MultiYhym
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2013, 13:35
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: MultiYhym » 09 wrz 2014, 23:04

Od około tygodnia zrywa mi się połączenie z internetem. Ktoś też ma Echostar i ten sam problem?
Pozdrawiam

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: leszek » 10 wrz 2014, 08:34

Ja mam Echostar ale u mnie nie ma tego problemu.... mowisz o zrywaniu na kablu czy wifi, czy wogóle router wysiada?

MultiYhym
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2013, 13:35
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: MultiYhym » 10 wrz 2014, 14:30

Połączenie mam przez wifi. Na kablu nie sprawdzałem, ale skoro nikt nie zgłasza problemu to chyba coś z moim routerem.

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: leszek » 10 wrz 2014, 17:49

Sprawdz na kablu a jak bedzie dzialac to zmien na wifi czestotliwosc sygbalu, moze z sasiadem sie miesza

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości