Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 30 paź 2014, 09:01

ostatnimi czasy największym cwaniakiem zrobił się kierowca Subaru Forestera na warszawskich blachach. jak nie ma miejsca wprost pod klatką to parkuje tylko w dwóch miejscach:
1 - środek skrzyżowania
2 - miejsce dla inwalidów (właśnie tam stoi)
sądziłem, że mieszkają tu dorośli i rozsądni ludzie, ale widocznie pomyliłem się... zgodnie ze slangiem reklamowym: "ZABRAŁEŚ MOJE MIEJSCE? WEŹ MOJE KALECTWO!" pomyślmy, zanim zaparkujemy. chyba faktycznie będzie trzeba zainwestować w karne naklejki. może coś z pieniędzy wspólnoty da się wyciągnąć...? :)

gg28
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2014, 19:38
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: gg28 » 30 paź 2014, 19:06

Witam,
Faktycznie pozornie parkowanie na miejscu dla inwalidów może świadczyć o moim lenistwie, ale proszę mi uwierzyć że są pewne okoliczności dla których pozwalam sobie tam parkować. I niestety odebrać kalectwa chłopcu do którego miejsce jest przypisane nie mogę ale staram się pomóc na tyle na ile się da. Jeżeli ktoś z osób piszących na tym forum podeszło by do mnie i zwróciło mi uwagę chętnie wytłumaczyłabym tą sytuacje. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
raszpla
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2013, 22:44
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Parkowanie

Post autor: raszpla » 30 paź 2014, 20:22

Tomcio ..wyhamuj piętą...

1 primo ultimo...miejsce gdzie staje subaru jest moje tzn mojego syna Mikołaja Juniora ;) , który jak widać nie ma lekko w życiu
2 primo ultimo jestem współwłaścicielem owego subaru więc może tam stać. a Pani która nim jeździ wozi mojego syna do szkoły..
3 primo ultimo za moment pojawi się tam odpowiednia tabliczka z numerem rejestracyjnym.

Dzięki że pilnujecie miejsc dla niepełnosprawnych, ale zanim zaczniecie na kogoś pisać w necie i go obrażać to wybadajcie najpierw temat do końca.
Pozdrawiam

Mikołaj Senior ;)

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 04 lis 2014, 19:31

spoko. nie znam tematu. zwracam honor. jednak numer rejestracyjny nie zgadza się z tabliczką, a przez to można mieć u mundurowych problemy. ale dobrze, że wyjaśniłeś sytuację. jeśli uraziłem, to przepraszam. nie chciałem i nie miałem złego zamiaru. jednak teraz możemy mieć na Ciebie haczyk, jak zaparkujesz na innym miejscu. prosimy nie zabierać w ten sposób dwóch miejsc na naszym ciasnym osiedlu.
a przy okazji, może ktoś coś wie odnośnie drugiego miejsca dla inwalidy, naprzeciw subarowego? cały czas stoi puste, tzn stoi na nim przykry skuter/motorek.

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: xjakub » 04 lis 2014, 20:36

Strzeżonego Pan Bóg strzeże :)
Od tego jest forum aby dyskutować.
Ale wracając do tematu parkowania na środku skrzyżowania - niestety nie każdy po zwróceniu uwagi pojmuje że robie żle (w końcu najważniejsza moja wygoda - reszta ludzi się nie liczy) - kolega przez taki incydent lekko stuknałą takie auto i o dziwo po dłuuuuuugich dyskusjach z ubezpieczycielem (i policją) to nie on został uznany winnym.

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: beata » 04 lis 2014, 20:45

Tomek pisze:spoko. nie znam tematu. zwracam honor. jednak numer rejestracyjny nie zgadza się z tabliczką, a przez to można mieć u mundurowych problemy. ale dobrze, że wyjaśniłeś sytuację. jeśli uraziłem, to przepraszam. nie chciałem i nie miałem złego zamiaru. jednak teraz możemy mieć na Ciebie haczyk, jak zaparkujesz na innym miejscu. prosimy nie zabierać w ten sposób dwóch miejsc na naszym ciasnym osiedlu.
a przy okazji, może ktoś coś wie odnośnie drugiego miejsca dla inwalidy, naprzeciw subarowego? cały czas stoi puste, tzn stoi na nim przykry skuter/motorek.
to miejsce nie jest puste, staje tam moja sąsiadka :D , tak więc spoko

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Parkowanie

Post autor: NIN » 12 lis 2014, 16:51

Bigbluee2 pisze: Komendant potwierdził, że żadna interwencja nie będzie podjęta, gdyż nie ma tu zastosowania żaden przepis. NIe ma miejsca parkingowego, nie ma wykroczenia, nie ma interwencji.
Oprócz skrzyżowań o których wspominasz są prawidłowo oznakowane koperty dla inwalidów tzn. znak poziomy i pionowy

Odnośnie parkowania tyłem - pomimo czerwonych tabliczek na blokach, nadal znajduje się kilku "miszczów" którzy ich nie widzą. Może analfabeci albo niewidomi?
W III etapie jest zakaz parkowania tyłem i tyle. Nie wiem jak w pozostałych etapach więc się nie wypowiadam

Cieszę się, że reagujecie na parkowanie na "kopertach", bo nic bardziej nie wkurza jak zaparkowanie na miejscu dla inwalidy "na chwilę"
pozdrawiam

Beataa
Posty: 24
Rejestracja: 25 maja 2013, 10:00
Etap: III

Re: Parkowanie

Post autor: Beataa » 14 lis 2014, 21:12

Wydaje mi się, że wystarczy jeśli każdy zwróci uwagę parkując czy nie zajmuje 1,5 miejsca i czy kierowca samochodu zaparkowanego obok da radę wejść do niego. Kilka razy wsiadałam już przez miejsce pasażera (będąc w 8 m-cu ciąży), bo sąsiadowi nie chciało się poprawić samochodu gdy parkował. Obecnie również zdarzyło mi się zastać zastawione auto- osłona przeciwsłoneczna w postaciami z bajki i baza do fotelika w środku nie zawsze świadczy o wożeniu dziecka prawda...

Jeśli ktoś nie został nauczony kultury osobistej w dzieciństwie to teraz już chyba nic nie poradzimy... Może to my mamy problem, bo czepiamy się jeśli ktoś nas zastawi, załatwia potrzeby fizjologiczne między samochodami lub pod płotem placu zabaw, albo słucha muzyki tak, żeby całe osiedle słyszało...

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: lukaszjakubowski » 19 lis 2014, 20:13

Chciałbym poinformować osoby naklejające naklejki, że auta stojące na przeznaczonych do tego miejscach postojowych są zaparkowane poprawnie.
Chciałbym również przypomnieć, że czerwone kostki brukowe nie wyznaczają miejsc postojowych oraz że często przy 5 i 6 etapie z powodu prowadzonych wykopów są one wstawiane gdziekolwiek.
Sugeruję również ewentualne uwagi przekazywać osobiście.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 19 lis 2014, 20:33

czyżby ktoś został "nagrodzony"? zgadza się. czerwone kostki nie są "prawne" i nie wyznaczają miejsca parkingowego. jednak z drugiej strony, jak zaczniemy parkować byle jak, z "czerwoną linią" po środku auta, to zamiast 10 zaparkuje 8 aut... a tego raczej nikt nie chciałby.
proponuję także uregulować kwestię miejsc parkingowych dla inwalidów. jeśli jest ono opisane rejestracją, to niech to auto parkuje tylko tam i... nigdzie więcej. niech "nie zabiera" miejsca innym.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości