Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 13 mar 2015, 16:45

oto Mistrz Parkowania dnia wczorajszego. cała szerokość chodnika zajęta. ani przejść z wózkiem z dzieckiem, ani z wózkiem inwalidzkim. wyniesienie śmieci nawet kłopotliwe, bo z lewej krzaczki i inna roślinność, a z prawej samochód
Załączniki
20150312_063058.jpg
Ostatnio zmieniony 24 mar 2015, 17:27 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

aga2san
Posty: 78
Rejestracja: 20 sty 2011, 21:23
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Parkowanie

Post autor: aga2san » 13 mar 2015, 18:09

Brak słów...co to więcej mówić....dwa duże parkingi naprawdę blisko ale hrabiostwu nie chce się przejść parę metrów dalej tylko prosto pod klatką chcą zaparkować :problem: A później jak ktoś ma dłuższy samochód to ciężko wyjechać...ehhh

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 13 mar 2015, 22:18

ja tego ranka stałem na wspomnianym, dużym parkingu za blokami, przy placu zabaw. połowa była pusta. ale na zakrętach, chodnikach ludzie parkują. kiedy to w końcu skończy się? kiedy też dostawczaki spod "domków" zaczną parkować na dużym parkingu, a nie paką na chodniku, maską na środku jezdni i rurą w oknie...?!

KPR85
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2015, 08:41
Etap: 1

Re: Parkowanie

Post autor: KPR85 » 19 mar 2015, 09:56

Szanowny Panie Tomaszu vel Osiedlowy Donosicielu!!!
Elementem wstępu pragnę pogratulować szerokiej działalności na rzecz donosicielstwa forumowego. Nie pierwszy raz się przekonujemy że Pana głównym atrybutem jest aparacik fotograficzny,naklejki itp.... Szczerze wierzę, że w ten sposób spełnia Pan swoje dziecięce marzenia, pasje o fotografii oraz "uprzejmym donoszeniu"(cytując klasyka)...przyjmuję więc opcję iż czuje się Pan spełniony!
Jestem mieszkańcem osiedla w zasadzie od samego początku kiedy zostały oddane pierwsze mieszkania. Forum obserwuję także od samego początku jego istnienia, lecz nigdy nie brałem czynnego udziału w powyższych dyskusjach! Do tego czasu.... W głowie w tej chwili mam pełno pomysłów na temat których warto by było podjąć tutaj temat! Ale na początek skupię się na bezprawnym umieszczeniu zdjęcia mojego samochodu na tym forum, wraz z widocznymi numerami rejestracyjnymi! Już kiedyś mój samochód był bohaterem Twojego wpisu na forum. Kiedy to moja kobieta stanęła przed moim autem... a Ty drogi donosicielu już wisiałeś na poręczy Twojego balkoniku z aparacikiem i spełniałeś swoje dziecięce marzenia, pisząc kolejnego posta z donosem! Konfidencie zastawiła mnie wówczas moja kobieta, ja nie miałem z tym problemu, ale widzę że Ciebie to baaardzo zabolało. Taka już przypadłość naszego społeczeństwa, że znudzeni marazmem codzienności własnej egzystencji sięgają swoimi ciekawskimi mordami do cudzych talerzy!!!
Podsumowując mój pierwszy, lecz nie ostatni wywód na tym forum.... Zawsze parkuję samochód tak aby nie utrudnić parkowania, wyjścia lub wejścia do auta innemu użytkownikowi parkingu. Zawsze jak to jest tylko możliwe parkuję przodem do budynku, aby sąsiadowi nie nadymić spalinami w lokalu. Zawsze zaparkuję auto tak aby linie odstępy samochodu od czerwonych linii były równe!!! I zawsze będę parkował auto w okolicy swojej klatki!! Nie chodzi tu o lenistwo, bo z tym nie mam problemu. Chodzi o fakt, że płacę za miejsce postojowe, to raz.... Dwa, że mam taki kaprys żeby mieć auto na widoku!
Panie Tomaszu vel Donosicielu, usuń zdjęcie mojego auta z tego forum. Robisz to wbrew prawu. W przeciwnym razie na forum zostanie umieszczona Twoja twarz!! Każdy będzie mógł zobaczyć gębę osiedlowego konfidenta!!!!!!! Oczywiście jeśli zbierzesz się w sobie na równie heroiczny czyn jak robienie zdjęć, donoszenie czy naklejanie nalepek to zapraszam do dyskusji, face to face. Mój adres to osiedle Zamoyskiego 8/30 (ostatnia klatka). Na zakończenie dodam że samochód zaparkowałem późnym wieczorem, a z samego rana auto przeparkowałem!! Mam nadzieje że przez te kilka godzin nikt nie poszedł wyrzucić śmieci....a dokładniej nie pojechał w nocy wyrzucić śmieci na wózku inwalidzkim!!!!!!! Ahahaha....
POZDRAWIAM WSZYSTKICH OSIEDLOWYCH DONOSICIELI!!!!!! NAUCZCIE SIĘ NIE ZAGLĄDAĆ W CUDZE TALERZE!!!! POPATRZCIE WPIERW NA SIEBIE.... IDEALNI NADLUDZIE!!!!!

FJAJ
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 14:52

Re: Parkowanie

Post autor: FJAJ » 19 mar 2015, 22:53

To może ja również kilka słów......

Osobiście potępiam robienie zdjęć, bo to do niczego nie doprowadza. Z drugiej jednak strony.... chodnik jest do chodzenia parking do parkowania. Nie przemawia do mnie fakt, że ktoś staje późno i wstaje wcześnie przeparkować samochód. wtf ?? Ja tego nie kupuje.
Ja mam dziecko 6 letnie, które bardzo często zasypia w samochodzie. Czy to jakieś usprawiedliwienie ? no nie,,,, parkuję na wolnym miejscu do tego przeznaczonym nawet wtedy, gdy mam do przebycia kilka set metrów z zakupami z dzieckiem na rękach i laptopem. Mieszkamy na osiedlu i są tutaj jakieś zasady. Nikt nie jest idealny i tutaj się zgodzę.... ale to nie znaczy, żeby tak postępować.
Wierzę w to, że Zrobiłeś to raz czy dwa..... nie ważne, ale za chwile zacznie robić to każdy ..... i za niedługo to zacznie się wjeżdżanie do klatek schodowych !! spójrz na to przez taki pryzmat. Nie jesteśmy małym osiedlem, dlatego dobrze jest aby każdy Siebie pilnował i starał się nie robić wyjątków. Przecież każdy z Nas wie jaka jest mentalność Polaków (.... jak on to i ja .... a co ja nie mogę ? )
Jak zaparkujesz i widzisz samochód z okna to super ....jak nie to coś się stanie ? Jak będą chcieli Tobie ukraść to to zrobią i tyle.

Ja również zapraszam i zachęcam do rozmów.....zachęcam też do większej aktywności i zaangażowania na zebraniach wspólnoty. Ostatnio naliczyłem 12 osób :wtf: !! Jak coś mamy wspólnie razem podejmować? Rozumiem, że jest praca i obowiązki, ale dla chcącego nic trudnego.

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: piotrw » 20 mar 2015, 09:10

Szanowny KPR85, donosicielstwo donosicielstwem (niezamazane tablice faktycznie są grubym nietaktem), ale wpasowuje się Pan w grupę ludzi, którzy przeszkadzają swoim zachowaniem - parkują po prostu w niedozwolonych miejscach. Mówienie, że tylko niekiedy i na chwilkę.... jest dziecinne i niesmaczne. Też lubię patrzeć na swój samochód z okna, ale gdy przyjeżdżam wieczorem na osiedle, to karnie jadę na całkowicie pusty parking obok ostatniego etapu i poginam te 200-300 metrów do domu.

Co do amatorów zdjęć - zamazujcie tablice rejestracyjne, bo to też świństwo i działanie prawnie zabronione.

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: leszek » 20 mar 2015, 22:25

Ale jakby sie lusterko ułamało albo lakier podrapał od przechodzenia obok samochodu na chodniku to byłoby wielkie larum. Nie wnikam czy auto stoi tak tylko w nocy czy też w dzień. Dzięki za podanie na forum adresu, podpinając pod numery auta w razie co będzie łatwiej namierzyć odpowiednim służbom. Możesz nazywać i mnie i osoby robiące Twojemu autu zdjęcia konfidentami i donosicielami ale ja mam prawo nazywać Cie totalnym debilem i egoistą. Nie mam zamiaru patrzeć jak przez totalnych idiotów którzy myślą tylko o swoich czterech literach inni muszą albo sie przeciskać albo iść inna drogą bo jaśnie pan miał "taki kaprys"(np idąc z wózkiem). nie, ja nie podam swojego adresu bo nie jestem na tyle głupi ale mam nadzieje ze spotkamy sie na drodze. Ogólnie podsumowując za bardzo nie bede sie oglądał jak przypadkiem wózkiem zahacze.
Rozumiałbym gdyby nie było miejsc parkingowych.

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: zbynio79 » 21 mar 2015, 00:10

A ja chciałbym pozdrowić kierowcę VW Touran'a który z uporem maniaka ostatnio coraz częściej parkuje przy bloku numer 3 tuż przy znaku zakazu, a 100 metrów dalej pełno wolnych miejsc, oj chyba któregoś dnia jednak znajdę ten numer do straży miejskiej.

aga2san
Posty: 78
Rejestracja: 20 sty 2011, 21:23
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Parkowanie

Post autor: aga2san » 21 mar 2015, 21:47

Odnośnie robienia zdjęć amatorom parkowania w nieodpowiednich miejscach, jest to łagodniejsza forma zwrócenia uwagi jak przebicie opon czy dzwonienie na straż miejską. Fotograf liczył, że winnemu zrobi się głupio ale niestety ten pan nie ma wstydu. Mało tego jeszcze cwaniakuje.
Zastanawiam się skąd takie buraki tutaj się wprowadzają.

pamela
Posty: 21
Rejestracja: 24 lip 2013, 09:30
Etap: I

Re: Parkowanie

Post autor: pamela » 23 mar 2015, 17:20

Moi drodzy te dyskusje nie mają końca. Ciągle wracamy do tego samego... Mój mąż często po nocy wraca do domu. Jakoś nigdy nie zaparkował auta na chodniku, "w śmietniku" bo już takie zdjęcia miały miejsca na forum czy na zakręcie. Chodnik jest po aby nim przejść z workiem pełnym śmieci a skrzyżowanie aby bezpiecznie z niego wyjechać! Wklejanie zdjęć na forum jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Niech mieszkańcy widzą co się wokół dzieje. Daje to do myślenia. A właścicielom niech będzie wstyd. Może wszyscy powinniśmy zacząć parkować w takich miejscach. Pomyślmy jak by to było! Jestem przypadkiem który nie umie parkować w tak wąskich liniach jakie znajdują się na całym osiedlu. Aby nie robić kłopotów współmieszkańcom wolę pojechać koło placu zabaw gdzie nikt nie będzie miał z tym problemu i ja również ;) Wiadomo wygodniej by mi było zaparkować pod klatką aby wyciągnąć zakupy lub dziecko z fotelika. Mieszkamy w blokach,na dużym osiedlu. Zamieszkajcie w domu jednorodzinnym wtedy bedziecie zostawiać auta gdzie tylko dusza zapragnie!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości