Internet Telewizja

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: zbynio79 » 22 lis 2011, 08:58

W firmie gdzie pracuje mamy od nich internet oraz łącze światłowodowe między budynkami, nie ma z nimi żadnych problemów. jesteśmy zadowolenie z obsługi, jak zobaczyłem że mają skrzynkę w klatce to też mam zamiar skorzystać z ich oferty .

k_e_i
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:59

Re: Internet Telewizja

Post autor: k_e_i » 22 lis 2011, 10:05

Własnie z ciekawości dzowniłem do nich i powiem szczerze, że nie widzę aby byli konkurencyjni do Inotel'a. Internety zdecydowanie droższe. Jeżeli chodzi o Telewizję to jeżeli ktoś posiada dwa telewizory to koszt dodatkowego dekodera jest bardzo wysoki:

"MULTIROOM SD - odbiór programów telewizji w jakości cyfrowe obrazu i dźwięku na drugim telewizorze za pomocą dodatkowego zestawu (dekodera SD lub modułu CAM wraz z kartą). Opłata aktywacyjna usługi: 99,00 zł (brutto). 19,90 zł
MULTIROOM HD - odbiór programów telewizji w jakości cyfrowe obrazu i dźwięku na drugim telewizorze za pomocą dodatkowego zestawu (dekodera HD lub modułu CAM wraz z kartą). Opłata aktywacyjna usługi: 149,00 zł (brutto). 24,90 zł"

Ogólnie fajnie, że pojawia się nowa alternatywa jednak jak narazie ofertą nie powalają, zdecydowanie mniej elastyczni przy tworzeniu indywidualnej oferty niż konkurencja;) No i nie wiedzą jeszcze od kiedy zaczną działać i czy dopiero na 3 etapie czy już na drugim.

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: Soprano » 22 lis 2011, 10:54

Dostałem wczoraj ofertę, owszem jest przywiązanie na 12 lub 18 miesięcy, ale dostałem m.in.

- zniżkę na neta: przez 4 miesiące 6mb za 1 zł, 8 kolejnych miesięcy 53 zł
- wszystkie dekodery za 1 zł (również HD)
- zniżka na abonament za TV Cyfrową: przez 4 miesiące połowa taniej czyli 24,5 zł, kolejne 8 miesięcy po 49 zł.

Wiadomo to jest pierwszy rok, różne promocje mogą się pokończyć. Wyszło mi średnio 120 zł miesięcznie za kablówkę, pakiet sport +, Canal + oraz internet 6mb.

Po roku siadam znowu do rozmów, jak nie zaproponują czegoś podobnego jest konkurencja.

No i plusem jest analog, w Inotelu i Inei trzeba wykupić dodatkowe dekodery oraz istnieje możliwość skorzystania z modułu CAM w tv.

lechukorn
Posty: 46
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:51
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: lechukorn » 22 lis 2011, 11:39

Nie wiem jak z cenami bo jeszcze sie nie orientowalem ale znajmoi korzystaja w Rokietnicy na osiedlu Kalinowym z Echostara bo nie ma innej alternatywy i to co moge powiedziec to ich telewizja cyfrowa niczym nie rozni sie od telewizji analogowej a wiec totalna porażka. Wystaczy zobaczyc to osiedle gdzie na wiekszosci balkonow pomontowane sa anteny satelitarne bo kazdy kto chce miec dobra TV bierze wszystko (Polsat, N, Cyfra) byle nie Echostar. Wiec nawet jezeli cenowo wychodza ciut lepiej to wole doplacic pare złoty i miec dobrą jakość.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Internet Telewizja

Post autor: ewciaja » 22 lis 2011, 14:22

Rodzice w Biedrusku mają Echostara i nie wiem jak internet, ale jakość kablówki masakra i do tego co chwila się wiesza. Nie polecam!

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: piotrw » 25 lis 2011, 09:35

Mam pytanie małe:

Przy odbiorze mieszkania widziałem gniazdo z trzema wyjściami: Radio, tv i sat.
Czy wiecie może czy jest w nim dostępny sygnał cyfrowej tv naziemnej (te 14 kanałów mnie zaspokaja całkowicie)? Oraz czy z gniazda SAT jest może dostępny ogólny zakodowany sygnał z HOTBIRDA?? Fajnie byłoby móc się piąć z własnym dekoderem a nie przewiercać się przez ścianę z talerzem. Z tego co widzę w ofertach, każda kablówka dostępna na osiedlu jest daleka od oferty satelitarnej, więc jeżeli gniazdka są "martwe", to talerze zaczną kwitnąć na balkonach w te pędy.

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: lukaszjakubowski » 25 lis 2011, 12:22

Ja rozmawiałem z kierownikiem podczas odbioru, ze jedno gniazdo jest od Inei i skrzynka podłączeniowa znajduje się na korytarzu,a drugie połączenie to jest puszka z kablem. To jest bodajże puszka od Echostaru i podłączenie odbywa się poprzez specjalne gniazdo.
Mnie również zaspokoi te 14 standardowy kanalow. Jeśli będziecie coś wiedzieć to dajcie znać.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: igi » 30 lis 2011, 08:16

k_e_i pisze:Własnie z ciekawości dzowniłem do nich i powiem szczerze, że nie widzę aby byli konkurencyjni do Inotel'a. Internety zdecydowanie droższe. Jeżeli chodzi o Telewizję to jeżeli ktoś posiada dwa telewizory to koszt dodatkowego dekodera jest bardzo wysoki:

"MULTIROOM SD - odbiór programów telewizji w jakości cyfrowe obrazu i dźwięku na drugim telewizorze za pomocą dodatkowego zestawu (dekodera SD lub modułu CAM wraz z kartą). Opłata aktywacyjna usługi: 99,00 zł (brutto). 19,90 zł
MULTIROOM HD - odbiór programów telewizji w jakości cyfrowe obrazu i dźwięku na drugim telewizorze za pomocą dodatkowego zestawu (dekodera HD lub modułu CAM wraz z kartą). Opłata aktywacyjna usługi: 149,00 zł (brutto). 24,90 zł"

Ogólnie fajnie, że pojawia się nowa alternatywa jednak jak narazie ofertą nie powalają, zdecydowanie mniej elastyczni przy tworzeniu indywidualnej oferty niż konkurencja;) No i nie wiedzą jeszcze od kiedy zaczną działać i czy dopiero na 3 etapie czy już na drugim.
Nieprawda. Echostar jest w tej chwili najtańszy, jeśli chodzi o internet. 2 mb/s kosztują teraz 33zł, Inotel chce 35zł. Jeśli ktoś nie ciągnie non stop filmów, 2 mb to aż nadto.

k_e_i
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:59

Re: Internet Telewizja

Post autor: k_e_i » 30 lis 2011, 10:10

Każdy ma inne oczekiwania, ja uważam, że w dzisiejszych czasach i stronach internetowych przeładowanych grafiką 2 mega to zdecydowanie za mało. No ale każdy czegoś innego chce od internetu. W echostarze odstrasza mnie umowa na czas określony, moim zdaniem operator który stara się złapać klienta na rok czy na dwa nie jest godny zaufania, może to świadczyć ze przez ten czas umowy na pewno nie będzie się zbytnio starał bo i tak już ma pewnego klienta. Preferuje jednak umowy na czas nieokreślony bo uważam, że ktoś musi miec dobre usługi w przeciwnym razie bałby się dawać takie umowy. No i 45 mega w Inotelu działa rewelacyjnie:)

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: Soprano » 30 lis 2011, 11:03

A w Inotelu wszystko ok? Echostar najtańszy, ale boję się trochę tej firmy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości