ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: Samuraj » 05 kwie 2013, 15:11

Mi sie wydaje, ze oni tego rozliczenia nie zrobili indywidualnie do kazdego mieszkania.
Zwroccie uwage w lewym gornym rogu jest napisane, ze dotyczy to zamoyskiego 3,4,5.
Z mojego punktu widzenia wyglada to tak, ze dostali zbiorczy rachunek za CO i obliczyli go wg metrazu a nie wedlug rzeczywistego zuzycia.
Biorac pod uwage fakt, ze mieszkam sama, grzenjniki mam odkrecone na 2.5 w mieszkaniu mams tala temperature czyli nei dogrzewam, a wyliczenie mam wystawione jakbym conajmniej grzala non stop na 4.
Musze to dokladnie sprawdzic, bo sie mi sie tutaj nie zgadza.

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: Samuraj » 05 kwie 2013, 15:14

mivchal pisze:Witam
Jak też jestem w szoku, ale z ciekawości sprawdziłem czy się zgadza odczyt podzielników w pokojach z fakturą,na fakturze jest okres rozliczeniowy od 1.12.2011 do 31.12.2012 . Sprawdzcie u siebie jaki jest stan jednostek na licznikach w pokojach i porównajcie z tym co na fakturze. U mnie się nie zgadza.

Jak odczytywac:
http://www.techem.pl/phpres/downloadpro ... edia=false

I jeszcze za korytarz 200zł (czyli grzejnik na klatce schodowej?)wow
Nie dziala mi ten Twoj link, moglbys go pdoeslac jeszcze raz.

Dzieki

mivchal
Posty: 41
Rejestracja: 30 mar 2011, 11:51
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: mivchal » 05 kwie 2013, 22:48

Witam
podaje link
http://www.techem.pl/pl/produkty/urzadz ... ndex.phtml
i pobierz plik podzielnik radiowy data III

mivchal
Posty: 41
Rejestracja: 30 mar 2011, 11:51
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: mivchal » 05 kwie 2013, 23:01

Samuraj pisze:Mi sie wydaje, ze oni tego rozliczenia nie zrobili indywidualnie do kazdego mieszkania.
Zwroccie uwage w lewym gornym rogu jest napisane, ze dotyczy to zamoyskiego 3,4,5.
Z mojego punktu widzenia wyglada to tak, ze dostali zbiorczy rachunek za CO i obliczyli go wg metrazu a nie wedlug rzeczywistego zuzycia.
Biorac pod uwage fakt, ze mieszkam sama, grzenjniki mam odkrecone na 2.5 w mieszkaniu mams tala temperature czyli nei dogrzewam, a wyliczenie mam wystawione jakbym conajmniej grzala non stop na 4.
Musze to dokladnie sprawdzic, bo sie mi sie tutaj nie zgadza.
Z tym obliczeniem wg metraża mnie sie też tak wydaje
jest na fakturz pod napisem PANSTWA JEDNOSTKI metraż mieszkania jaki mam pomnożone przez cena jednostkowa

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: Samuraj » 05 kwie 2013, 23:13

mivchal pisze:Witam
Jak też jestem w szoku, ale z ciekawości sprawdziłem czy się zgadza odczyt podzielników w pokojach z fakturą,na fakturze jest okres rozliczeniowy od 1.12.2011 do 31.12.2012 . Sprawdzcie u siebie jaki jest stan jednostek na licznikach w pokojach i porównajcie z tym co na fakturze. U mnie się nie zgadza.

Jak odczytywac:
http://www.techem.pl/phpres/downloadpro ... edia=false

I jeszcze za korytarz 200zł (czyli grzejnik na klatce schodowej?)wow
Sprawdziłam i u mnie też się nie zgadza. Czy ktoś z was próbował to wyjaśnić?

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: beata » 06 kwie 2013, 09:31

rozliczenie jest dziwne - faktycznie, myślę, że w poniedziałek telefony do Agobexu będą się urywać, pytań jest napewno kilka. Ale prawda jest też taka, że chciałabym wiedzieć w jaki sposób są odczytywane liczniki na kaloryferach. Mam nadzieję, że pani z Agrobexu mi to wyjaśni.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: maki » 06 kwie 2013, 10:25

Rozliczenie robi firma Techem. Dlatego to tak długo trwa. Moja żona kiedyś współpracowała z tą firmą i wie to z doświadczenia. Całość (odczyt i rozliczenie) robi techem dlatego to też tyle kosztuje. Mówiła też, że te obliczenia to nie taka prosta sprawa bo techem bierze pod uwagę nawet to w jakim miejscu znajduje się mieszkanie czy jest to mieszkanie narożne czy w środku bloku. Dajcie znać jak się skontaktujecie z Agrobexem bo jestem ciekawy co wymyślą.

Liczniki są odczytywane bezprzewodowo. Chodzi sobie Pan z urządzeniem i ściąga numer licznika i stan. Jeżeli nie może odczytać kontaktują się z właścicielem i odczyt jest robiony bezpośrednio z licznika. Tak to wyglądało we wspólnocie, którą zarządzała moja żona. Tylko oni w przeciwieństwie do Agrobexu sami robili rozliczenia i wychodziło taniej. Bo techem robił tylko odczyt.

mivchal
Posty: 41
Rejestracja: 30 mar 2011, 11:51
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: mivchal » 06 kwie 2013, 14:37

witam
Rozmawiałem z kolegą który mieszka w Swarzędzu na osiedlu Kościuszkowców u nich też rozlicza firma TECHEM i płacą 5zł za mieszkanie nie 10zł za licznik jak u nas

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: Samuraj » 06 kwie 2013, 14:38

Szczerze powiedziawszy to już mnie to nie interesuje, jak firma Techem robi rozliczenia, i że bierze pod uwagę to w jakim miejscu znajduję się mieszkanie itd.
Mnie interesuje tylko to, że chce mieć rachunek wystawiony za ilość jednostek zużytych a nie, że mam płacić za sąsiada obok albo za budowę Agrobexu, no bo z jakiej racji?
W moim przypadku dysproporcję są dość spore dla przykładu licznik w jednym pokoju w momencie odczytu wskazuje wartość 2800 a na rozliczeniu mam 3500.
Różnica 700 jednostek jest dość spora, bo w łazience gdzie kaloryfer mam odkręcony na 4 przez cały okres rozliczeniowy mam połowę mniejszy odczyt. Ciekawe jak mi to wytłumaczą :)

Arek
Posty: 31
Rejestracja: 13 lis 2011, 18:43
Etap: II

Re: ROZLICZENIE ZA OGRZEWANIE I CIEPLĄ WODĘ II ETAP 2012

Post autor: Arek » 06 kwie 2013, 15:02

Odczyty się nie zgadzają...ale...ja jako koszty rozliczenia nie mam 25 zł tylko...65zł za ciepło i 25 za wodę. razem 90zł koszty rozliczenia....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości