Internet Telewizja

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: piotrw » 30 sie 2013, 11:45

muszę się odnieść do powyższego postu dot echostara. Internet nie zawiesił się ani razu. Kontakt z działem sprzedaży oki instalacja w ciągu kilku dni przez Pana, który wydawał się być całkiem doinformowany. Nie wiem jak z TV, ale net śmiga bez najmniejszych zastrzeżeń. Podoba mi się, że choć jedna firma doszła do wniosku,że nie wszystkim zależy na setkach mB transferu, tylko na niskiej cenie... bo 2 mB dla czytania forów i youtube to całkiem starczy. Jeśli chcesz oglądać HD online, to będzie za mało. Inotel zrezygnował z dostraczania opcji 2mB, więc ja zrezygnowałem z ich usług :-)

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Internet Telewizja

Post autor: NIN » 30 sie 2013, 13:26

Soprano pisze:Info na temat Echostara, może komuś ułatwi wybór:
- http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,14451 ... _.html?v=2.
No to klient obsmarował, tylko nie napisał gdzie mieszka. Naiwnie łudzę się, że u nas jest lepiej xD

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: Soprano » 30 sie 2013, 14:26

Gdyby nie ten wolny dekoder w Inotelu oraz awarie od czas do czasu to wszystko byłoby ok, a tak trzeba powoli rozglądać się za czymś innym, no bo ile można, technologia w Inotelu wyprzedza o lata świetlne pozostałe kablówki, a sprzęt mają jak z PRL.

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: zbynio79 » 30 sie 2013, 14:34

Faktycznie w Inotelu Zyxel działa "jakby chciał a nie mógł" ale za to Motorola z nagrywaniem sprawdza się już dużo lepiej

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: beata » 02 wrz 2013, 19:25

to mam pytanie, czasem obraz mi się zatrzymuje (mam inotel) czyli to wina kablówki czy mojego telewizora ????

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: zbynio79 » 03 wrz 2013, 07:28

jak się obraz zatrzymuje a dzwięk słychć normalnie to najprawdopobniej wina dekodera, mały biały Zyxel nie radzi sobie do końca dobrze z sygnałem HD.

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Internet Telewizja

Post autor: beata » 03 wrz 2013, 12:12

dzięki , właśnie tak jest ............ obraz się zatrzymuje a głos idzie swoją drogą

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Internet Telewizja

Post autor: NIN » 08 paź 2013, 22:04

Witam Was,
Podziękowałem niedawno Inotelowi, podpisałem umowę z Echostarem. Mogę pokusić się więc na krótkie i chyba obiektywne podsumowanie moich doświadczeń.
1. Echostar wg mnie gorszy obraz (to na minus)
2. Echostar jest obecny w każdym gniazdku - w Inotel trzeba było mieć dekoder i ciągnąć skrętkę do jednego z pokoi (to na plus)
3. Echostar nie ma w pakiecie ogólnym radia (można wziąć w opcji). Ale można podłączyć radio do gniazdka w ścianie i przy tej ilości kilometrów kabli radio śmiga bez problemu na ogólnodostępnych falach UKF
4. W Echostarze jest dużo kanałów na zasadzie zapchaj dziurę (kilkanaście TV regionalnych, jakieś kanały testowe) - po co mi np. TV Gdańsk, albo TV Warszawa? Ale za niewielką dopłatą można wziąć np. pakiet Kino i bajeczka. Jeśli chodzi o bajeczkę - wszystkie popularne kanały dla dzieci i spokój w domu:-)
5. W Echostarze dają dekoder lub moduł cam. Niestety mieliście rację, że używany (ale sprawny i zaplombowany). Na plus - można nagrywać na pendrive w dekoderze. Testowałem na Fergusonie
6. Trochę przeginają z fakturą - jest rozpisana na drobne elementy, trochę ciężko się połapać. Uwaga - podpisałem umowę 25.09 i naliczyli mi 3+3,9zł za dzierżawę sprzętu we wrześniu + oczywiście październik
7. Mają dość długi czas na reakcję. Nie miałem sygnału w sypialni i internet miałem źle podpięty - czekałem na wizytę serwisanta tydzień. Jak na razie po wizycie jest ok. Czas pokaże jak długo.
8. Na plus - przy awarii dekodera, podpinacie się pod gniazdko i odbieracie sygnał analogowy (chyba 23 kanały)
9. Na minus - dość mało kanałów HD. Jak ktoś jest lekko zboczony na punkcie jakości obrazu (jak ja) to może trochę wkurzać, ale idzie się przyzwyczaić
10. Umowa tak jak pisaliście na 24m-ce - ja wynegocjowałem na 12 m-cy. Trzeba uważać na jeden z zapisów - po umowie na czas określony przechodzi na umowę na czas nieokreślony po cenniku ogólnym (ceny kosmiczne). Warto więc na kwartał przed końcem umowy ponegocjować i ponarzekać:-)

To tyle. Sami oceńcie. Abonamenty podobne - Inotel 84 zł z 50 MB/s internetu (nigdy nie osiągnąłem) - Echostar chyba 90 zł z 25MB/s (osiągnięte w końcu 27MB/s)
Inotel - ciągłe awarie, przynajmniej 1 w tygodniu (choć ostatnio polepszyli się na plus).

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Internet Telewizja

Post autor: NIN » 09 paź 2013, 18:25

[quote=" Inotel nie miał awarii od 1,5 miesiąca[/quote]
Czułem, że tak będzie jak zrezygnuję :eh: Zauważyłem to po złożeniu wypowiedzenia. Zobaczę za rok. Może wrócę do ich usług
Internet 25Mb/s w zupełności mi wystarcza

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Internet Telewizja

Post autor: lukaszjakubowski » 09 paź 2013, 21:09

Bigbluee2 pisze:... 18-20mbit na wifi bo więcej bezprzewodowo nie pójdzie :)
Pójdzie, pójdzie.
Zależy jaki rooter (jaki kanał itp) i jak daleko od niego siedzimy.
Pomiar 4 metry od rootera.
3023212776.png
3023212776.png (30.62 KiB) Przejrzano 1490 razy
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości