bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: zbynio79 » 08 lut 2013, 09:03

Dobre piwko nie jest złe :D

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Tomek » 08 lut 2013, 11:34

również jestem zdania, żeby nie stawiać płotów. nie dość że nasze ogródki wyglądają już jak małe getta, to teraz chcecie zrobić to też z naszym osiedlem. Agrobex zaprojektował tanie osiedle. nie oszukujmy się, 4000 zł/m2 na peryferiach w porównaniu z 7000 zł/m2 w centrum Poznania to wielka różnica. na osiedlu mieszkają ludzie, których nie stać na zakup mieszkania w centrum Poznania. ja ledwo z żoną dostałem kredyt w banku za zakup mieszkania tutaj, a gdzie jeszcze dodatkowe 3 tys zł/m2 w Poznaniu. ktoś na forum wyliczył ile kosztuje ochrona osiedla (bodajże nawet ze szlabanem). wyszło jak dobrze pamiętam jakieś 30 000 zł. podzielcie to sobie na 100 rodzin I etapu i jest po 3000 zł na rodzinę. 3000 zł, aby mieć POCZUCIE bezpieczeństwa, co nie oznacza, że ono będzie. teraz spójrzcie na samochody jakie stoją pod blokami. wartość połowy z nich ledwo przekracza 5000 zł. kto, logicznie myślący, wyda 3000 zł, aby nie ukradli mu auta za 5000 zł...?

z drugiej strony Agrobex nie pozwoli na postawienie płotu i budki dla ochrony. jest to ingerencja w plan osiedla i zamykamy dojście i dojazd do punktów usługowych, które są w głębi osiedla. osiedla zamknięte są zupełnie inaczej projektowane... nasze zostało stworzone jako otwarte i sądzę, że takim pozostanie do końca. każdy wiedział co kupuje. nie podoba się, można przenieś się na strzeżone...

zaraz znajdzie się ktoś zdesperowany i napisze, że skoro kradną auta, to będą też okradać mieszkania. niekoniecznie! auta kradną szczawiki, chłopcy ze szkoły średniej. wezmą, przejadą się i pozostawią w lesie, bo paliwo się skończyło. ewentualnie sprzedadzą kilka części z niego i gdzieś porzucą. żaden z nich nie jest takim chojrakiem, aby okradać mieszkania.

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: lidrad » 08 lut 2013, 12:36

No osiedle wcale nie jest tanie zważywszy na lokalizację, kompletny brak infrastruktury,brak konkurencji jeśli chodzi o sklepy, drogie dojazdy itp, ani bezpieczne jeśli wziąć pod uwagę dzieci - ani miejsca do zabawy, ani bezpiecznego dojścia do Planetarnej - jakoś na naszym starym osiedlu na Ratajach było o niebo bezpieczniej i lepiej i nikt nam w okna nie zaglądał, a za windę płaciliśmy bo mieliśmy.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Tomek » 08 lut 2013, 15:22

lidrad pisze:No osiedle wcale nie jest tanie zważywszy na lokalizację
dziwi mnie podejście wielu sąsiadów. każdy zainteresowany kupnem mieszkania na osiedlu widział co bierze. Agrobex nie ukrywał, że buduje w szczerym polu pod lasem, że droga jest świeżo budowana i że okolica będzie się z czasem rozbudowywać. tym bardziej delikatnie irytuje mnie narzekanie ludzi, że drogo mieszka się na Zamoyskiego, bo trzeba codzinnie dojeżdżać, albo żę na osiedlu jest tylko jeden sklep i to na dodatek drogi. było trzeba kupić mieszkanie w Poznaniu. na Ratajach mieszkania 30-40 letnie kosztują jakieś 60-80 tys zł więcej. zaoszczędzi się na paliwie/biletach MPK, ale rata kredytu wzrośnie... coś za coś...
osiedle jest ciągle budowane, ciągle są jakieś utrudnienia i z czasem będzie rozrastać się. plac zabaw powstanie na wiosnę i będą aż dwa (mały i duży). z czasem zapewne posadzone będą drzewka, zamknięty pierwszy wjazd, itd. osiedle dopiero po zakończeniu budowy zyska na atrakcyjności. ludzie, cierpliwości... dziwi mnie, że jeszcze nikt nie narzeka, że od rana pracownicy budowy robią hałas, że kurzy się, a za jakiś czas jak będą ocieplać powstałe budynki, że w mieszkaniach będzie walał się styropian...

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: zbynio79 » 08 lut 2013, 15:47

co do styropianu to już słyszałem narzekania przy budowie III-go etapu, ale dla mnieto jest akurat rzecz normalna i że powinna być zrobiona, ale nie dla każdego,

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Tomek » 08 lut 2013, 16:32

to nie wiedziałem :-) słuchajcie, zamiast ogradzać osiedle i wydawać na to któryś tysiąc, proponuję o wiele tańsze zabezpieczenie dla naszych samochodów, które giną. każdy elektryk założy Wam w aucie antynapad, na zasadzie odcięcia zapłonu. nie uruchomisz silnika, zanim nie wbijesz kodu na dodatkowym, schowanym przycisku. koszt zabezpieczenia może ze 100 zł...

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: lidrad » 08 lut 2013, 18:18

No niestety nadal uważam. Lokalizacja to jednak priorytet, a życie tutaj bez samochodu jest bardzo ciężkie.

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 08 lut 2013, 20:06

Krótko i na temat:
Wiedziały gały co brały.
Jak ktoś wspomniał wcześniej, osiedle się buduje, więc są utrudnienia, osiedle zyska na atrakcyjności jak skończą budowe ostatniego etapu. Powstanie jeszcze wiosną tego roku plac zabaw, jeden z dwóch. Co do infrastuktury, proponuje odwiedzić osiedle Kalinowe w Rokietnicy (cena porównywalna),albo tanie Familyhouse,albo Swazrędz blok Kalbudu na Grudzińskiego, pełna infrastruktura, wszędzie blisko, a blok wciśniety między stare bloki.W cenie mieszkania są trzy składniki które wpływają znacząco na cenę, 1.lokalizacja,2.lokalizacja,3.lokalizacja. Biorąc pod uwagę nasze osiedle,mamy ciszę, spokój, relatywnie blisko do centrum, uważam że cena jest atrakcyjna.

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 08 lut 2013, 22:27

Zapomniales o jeszcze jednym problemie w Czmoniu,jakis 2km dalej w polu jest wysypisko smieci,co prawda zamkniete,ale tylko czasowo.

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: lidrad » 08 lut 2013, 22:51

Hej Bigblue ja już tu cerpię a Ty mnie jeszcze Czmoniem częstujesz. Fajnie, że jest trochę ludzi zadowolonych z pozytywnym nastawieniem może to i dobrze wróży. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości