Komunikacja publiczna

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: lidrad » 28 sie 2012, 11:56

Z rozkładu wynika, że przedłużyli S9, niestety jedzie tylko w dni robocze.

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: zbynio79 » 28 sie 2012, 13:36


igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: igi » 20 wrz 2012, 18:11

Na odpowiedź UMiG czekałem 2 miesiące [sic!]. Oto, co napisała Pani Burmistrz:

"Odpowiadając na Państwa petycję w sprawie zapewnienia komunikacji publicznej dla os. Zamoyskiego, informujemy, co następuje.

Począwszy od 03.09.2012 r. została przedłużona linia S9, która przed zakończeniem budowy ul. Planetarnej kończyła się w okolicach Gimnazjum w Zalasewie. Obecnie linia ta dojeżdża ul. Planetarną do os. Leśnego w Zalasewie. Linią S9 można swobodnie dojechać do miejsca przesiadkowego, jakim jest Rondo na ul. Tysiąclecia. Jak na razie nie przewidujemy zwiększenia częstotliwości kursowania linii S9, ale również nie wykluczamy tego w przyszłości, w miarę dalszego rozwoju przyległych terenów. Przypominamy, że ul. Planetarną kursuje obecnie również linia S4. Sytuacja taka będzie miała miejsce do czasu zakończenia prac budowlanych w ul. Kórnickiej.

Nie przewidujemy również przedłużenia linii 55 obsługiwanej przez MPK."

Jeśli chodzi o mnie, to tak jak dawniej drałuję na 55. Godziny odjazdów S9 zupełnie mi nie pasują. Nie wiem, jak inni. Jeździcie S9? Może warto spróbować powalczyć o przedłużenie 55? Co myślicie?

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: wojtman » 20 wrz 2012, 21:09

Niech Pani Burmistrz pocałuje się...w nos i sama się przesiada! A S4 to tylko wyjście tymczasowe : (, częstotliwość tych autobusów jest też taka porażająca...

łukasz
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:55
Etap: 1 ETAP

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: łukasz » 20 wrz 2012, 21:18

W soboty i niedzielę do pracy na 8 autobusem S4 też nie dojadę (pracuję w Swarzędzu). Chodzę na 55.

BabaJaga
Posty: 66
Rejestracja: 26 cze 2011, 23:26
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: BabaJaga » 20 wrz 2012, 21:24

na przystanku początkowym 55 na Ratajach jest przyklejona informacja, której autor porównuje koszt utrzymania linii 55 i całej swarzędzkiej z kosztami jakie ponosi Swarzędz na wypłaty dla pracowników ratusza, koszty zakupu materiałów biurowych dla urzedników, koszty reprezentacyjne pani burmistrz, samochodów służbowych itp. ciekawa lektura wniosek jaki z niej płynie jest taki że władze Swarzędza mają w zasadzie gdzieś komunikację zbiorową

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: igi » 21 wrz 2012, 08:54

BabaJaga pisze:na przystanku początkowym 55 na Ratajach jest przyklejona informacja, której autor porównuje koszt utrzymania linii 55 i całej swarzędzkiej z kosztami jakie ponosi Swarzędz na wypłaty dla pracowników ratusza, koszty zakupu materiałów biurowych dla urzedników, koszty reprezentacyjne pani burmistrz, samochodów służbowych itp. ciekawa lektura wniosek jaki z niej płynie jest taki że władze Swarzędza mają w zasadzie gdzieś komunikację zbiorową
Nie widziałem tej informacji, ale z Twojego opisu wynika, że to zwykły populizm. Jest oczywiste, że gros budżetu samorządów pochłaniają wynagrodzenia (które nie są wcale oszałamiające). Najlepiej, żeby urzędnik dostawał 1000 zł brutto i jeszcze uśmiechał się do klienta. Wybaczcie OT.
Jak na razie widzę, że nieusatysfakcjonowane dotychczasowym rozwiązaniem są 4 osoby. Jest więcej? Jakieś uwagi/sugestie?

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: lidrad » 22 wrz 2012, 00:15

Moim zdaniem najwyżej trochę odczekać i pisać następną petycję. Nie mam ochoty wysiąść z 405 i czekać, czekać, czekać...autobusy do Zalasewa są zbyt rzadko.

nowi82
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2011, 18:47
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: nowi82 » 22 wrz 2012, 15:27

JESTEM TEŻ ZA. Pani burmistrz potrzebowała, aż dwa miesiące na tak błyskotliwą odpowiedź. Mogła jeszcze zaproponować, że możemy sobie rowerem dojechać do przystanku. Brak słów.

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: lidrad » 23 wrz 2012, 07:40

A'propos powinni przy przystanku 55 zrobić stojaki na rowery, bo nie ma go gdzie zostawić niestety.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości