bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 10 lut 2013, 20:32

Ok instalujemy rybie oko i....co dalej?

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Tomek » 11 lut 2013, 18:15

to nie jest tylko rybie oko. rybie oczy sprawdzają się na skrzyżowaniach. dodatkowo trzeba byłoby zainstalować po kilka zwykłych kamer na prostych odcinkach dróg. aby osiedle było bezpieczne, kamery muszą "widzieć" każdy zakątek osiedla. nie ma sensu montowania kamer-straszaków. później musi być pomieszczenie dla ochroniarzy, których jako wspólnota trzeba zatrudnić bądź wynająć. należy im zapewnić toaletę, stołówkę bądź inne miejsce do spożycia posiłku, itd. niektóre osiedla wynajmują/kupują budki/portiernie. są jakby dwa rodzaje mniejsze i większe, w zależności od potrzeb. niektórzy w dużych portierniach potrafią zmieścić wszystko wraz z toaletą. jednak warunki latem nie są cudowne. stalowy baran połączony z toi-toiem to "idealne" warunki do pracy. mimo wszystko są to spore koszty, które najlepiej przedyskutować i podzielić na wszystkie cztery wspólnoty, które powstaną...

ostatnio czytałem koszty utrzymania ochrony na jednym z osiedli liczących 180 mieszkań. nie biorąc pod uwagę kosztów zakupu kamer i utrzymania "budynku" ochrony, same etaty ochrony (tam było czterech ochroniarzy będących na osiedlu 24h/7dni) kosztowały mieszkańców niecałe 100 zł/miesiąc

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 11 lut 2013, 18:45

Typowy Polak, zna sie na wszystkim.
Czytać ze zrozumieniem, kilka razy pisałem na temat ochrony i kosztów.
Jeden pracownik ochrony to 732 roboczogodzin w miesiącu (24/h razy 30,5 dni w miesiacu średnio) razy stawka za jedną godzinę pracy pracownika ochrony, czyli ok 8 zł netto tj. 5.856 netto do tego koszty zakupu kamer, montaż,(ewentualnie zakup na raty, poprzez firmę ochrony)koszty zaplecza socialnego, 2 zł netto dodtakowo za roboczogodzinę.Jeden pracownik ochrony na naszym osiedlu nie wystarczy, musi być drugi, może być tylko na nocki (tj.ok 366 godzin razy 8 zł. czyli 2.928) razem 8.784 netto. Pracownik ochrony nie ma uprawnień Policji, nie może legitymować ludzi. Dla mnie, 100 zł dodatakowo miesięcznie to DUŻO, wolę Auto Casco wyjdzie taniej.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Tomek » 11 lut 2013, 19:04

M.D. pisze:Typowy Polak, zna sie na wszystkim.
na wszystkim nie (choć szkoda), ale wiem jak wygląda ochrona firmy, w której pracuję. jej wielkość to mniej więcej nasz jeden etap plus nieogrodzony parking tej samej wielkości. na nocce jest 3 ochroniarzy. dwóch chodzi i trzeci przed monitorem obserwuje. co jakiś czas zmieniają się. przy monitorze mają telefon i jak tylko coś dzieje się, to od razu interweniują i ewentualnie wzywają pomoc. fakt strzelać do ludzi i ich legitymować nie mogą, ale lepsza pomoc na miejscu niż taka, która ma przyjechać. to nie domek jednorodzinny z płotem i garażem, tylko duże osiedle z duża ilością aut na świeżym powietrzu... według mnie optymalna liczba ochroniarzy na naszym osiedlu to 4 (najlepiej z psem)

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 11 lut 2013, 19:07

ja też wiem.

Spineczka
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2011, 13:59

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Spineczka » 16 lut 2013, 01:54

Witam serdecznie kilka dni nie wchodziłam na nasze forum. Dzisiaj przeglądałam ofertę kolejnych inwestycji AGROBEXU i proszę WILCZAK 20 w sprawie bezpieczeństwa skopiowałam jak zaplanowano dla nowych mieszkańców

"W Poznaniu u zbiegu ulic Serbskiej oraz Wilczak powstanie zespół wielorodzinnych budynków mieszkalnych z częścią usługową na terenie osiedla oraz podziemną halą garażową. Projekt zakłada wybudowanie sześciu budynków tworzących nowoczesne, ogrodzone osiedle. Dodatkowym czynnikiem podnoszącym bezpieczeństwo niewątpliwie będzie prowadzony na terenie osiedla system monitoringu i kontroli dostępu"

Piszę bo na wspomnienie osiedle chronione dostałam od co niektórych burę ,ale może warto to jednak poważnie przemyśleć , ogrodzić to nie moda to BEZPIECZENSTWO Nas wszystkich , naszych dzieci i majątku. I proszę nie pisać ,że upadłam na głowę bo tak nie jest , ale co otwieram oferty wszędzie osiedla chronione, tylko o naszym nikt nie pomyślał.

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: xjakub » 16 lut 2013, 09:27

Od początku było wiadome że osiedle nie będzie ogrodzone ani specjalnie ochraniane.
Nie ma sensu wyszukiwać ofert Agrobexu w innych lokalizacjach gdzie postawili oni na monitoring/ochornę itp.
Wszyscy widzieliśmy co kupujemy i co najważniejsze za ile (bo z tym to jest powiązane)

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 16 lut 2013, 10:51

Spineczka.To osiedle, o którym piszesz, od początku jest zaprojektowane jako osiedle zamknięte,u nas grodzenie osiedla na tym etapie nie ma sensu, poza tym to bardzo duże koszty. Nie ma 100% systemu bezpieczeństwa (nawet w więzieniach zdarzają się ucieczki).
Jeżeli chcemy sie w jakiś sposób zabezpieczyć, to musimy wybrać system na który musi się zgodzić większość, musimy też "wciągnąć" w partycypacje kosztów właścicieli lokali handlowych na naszym osiedlu. Więc Spineczko, jeśli Ci tak na tym zależy zbierz podpisy od mieszkańców którzy popierają Twój pomysł, jeżeli większość będzie za, zbierzemy oferty i koncepcje ochrony osiedla od firm ochroniarskich i zdecydujemy co dalej. Ale tu od razu uwaga, najtańsze rzadko kiedy jest dobre.

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: agi » 17 lut 2013, 14:23

mój podpis Spineczka już ma:) kupilismy mieszkania tańsze, na zadupiu bez zabezpieczeń bo cena była w miarę ok. Ale teraz od nas mieszkańców zależeć będzie co zrobimy aby mieszkało nam się tutaj lepiej i spokojniej...Jestem za glosowaniem np na zebraniu i wygra większość tak będzie sprawiedliwie. pozdr

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: lidrad » 17 lut 2013, 22:37

Każdy ma prawo wypowiadać się. Jakie masz prawo, żeby kogoś wyganiać. Trochę kultury!Co się tyczy wciskania bloku na blok to akurat tutaj ta zasada jak najbardziej obowiązuje.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości