Nocne hałasy

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
magda_lena
Posty: 53
Rejestracja: 04 mar 2012, 19:33
Etap: II

Nocne hałasy

Post autor: magda_lena » 04 mar 2012, 19:37

Drodzy Sąsiedzi,
rozumiem, że każdy cieszy się z nowego mieszkania, chce je pokazać znajomym, rodzinie i zorganizować parapetówkę. Ale to, co działo się wczoraj, a raczej dziś w nocy, w bloku nr 3, to skandal. Krzyki podpitych panów, dopingujących polską reprezentację... Brak słów... Myślę, że nie tylko nas te hałasy obudziły...

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Nocne hałasy

Post autor: wojtman » 05 mar 2012, 11:58

Ja także rozumie że każdy chce jak najszybciej wyremontować swoje mieszkanie, ale należało by brać pod uwagę, że ludzie już mieszkają w tych blokach i odpuścić te remonty w nocy albo przez całą niedziele!

grzes
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2011, 00:16
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Nocne hałasy

Post autor: grzes » 05 mar 2012, 23:46

W pełni zgadzam się z przedmówcami... Niestety niektórzy zapominają, że kupili mieszkanie w bloku! a nie dom pośrodku pola. Wiąże się z tym konieczność przestrzegania pewnych norm społecznych, no i zadbanie o kulturę we wszystkim co się robi.

Jeśli chodzi o remonty... to rozumiem że wszyscy pracujemy, ale też każdy pragnie mieć chwilę odpoczynku... chociaż w niedzielę.

Pozdrawiam

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Nocne hałasy

Post autor: piotrw » 10 mar 2012, 17:15

Też obudziły mnie te niecne hałasy i... zasnąłem dalej po minucie. Zastanawiam się, co zrobimy w kwestii płaczu dzieci, które będzie męczyć nocna kolka lub niedobry tata weźmie ulubioną zabawkę w ramach kary, co wywoła skowyt na pół godziny... Ludzie - takie zagęszczenie mieszkańców na tak małym terenie, to uroki mieszkania w blokach i radzę polubić się z tymi urokami. Nasze pociechy zaraz dorosną i będą słuchać głośnej muzyki!!... w sumie to ja też jej lubię głośno słuchać;)

Byleby nie było wandalizmu i przestępstw - reszta jest i będzie... - takie prawo osiedli i nie ma co denerwować się i otwierać takie wątki.

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Nocne hałasy

Post autor: agi » 11 mar 2012, 20:52

piotrw pisze:Też obudziły mnie te niecne hałasy i... zasnąłem dalej po minucie. Zastanawiam się, co zrobimy w kwestii płaczu dzieci, które będzie męczyć nocna kolka lub niedobry tata weźmie ulubioną zabawkę w ramach kary, co wywoła skowyt na pół godziny... Ludzie - takie zagęszczenie mieszkańców na tak małym terenie, to uroki mieszkania w blokach i radzę polubić się z tymi urokami. Nasze pociechy zaraz dorosną i będą słuchać głośnej muzyki!!... w sumie to ja też jej lubię głośno słuchać;)

Byleby nie było wandalizmu i przestępstw - reszta jest i będzie... - takie prawo osiedli i nie ma co denerwować się i otwierać takie wątki.
Takie prawo osiedli ??? :thumbdown:
Widzę, że co niektórym trzeba przypomnieć że cisza nocna obowiązuje od godziny( 22 00 do 6 00), a dzieci nie odpowiadają za swoje zachowania tylko dorośli i przytoczyć trochę paragrafów zgodnie z prawem panującym w Polsce.
"Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne."

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Nocne hałasy

Post autor: piotrw » 11 mar 2012, 21:12

dzięki szczególnie za ostatni paragraf, bo dał mi do myślenia:) Więcej spokoju i dystansu życzę na drodze osiedlowego życia.

łukasz
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:55
Etap: 1 ETAP

Re: Nocne hałasy

Post autor: łukasz » 11 mar 2012, 21:39

Jakie prawo osiedli ? Agi ma rację.

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Nocne hałasy

Post autor: zbynio79 » 12 mar 2012, 10:28

ja popieram stanowisko piotrw, a do tych co im przeszkadzają hałasy - gdzie wy mieszkaliście wcześniej?? ja przez ostatnie 7 lat mieszkałem w blokach z płyty (genialne budownictwo lat 70-tych i 80-tych), w porównaniu z tym jak tam się niósł hałas to u nas jest błoga cisza, i nie ma co tu straszyć paragrafami [a paragraf 3 jest świetny :)], może jeszcze zaczniemy wzywać policję lub straż miejską???

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Nocne hałasy

Post autor: agi » 12 mar 2012, 11:37

Nikt nie straszy, po prostu takie są realia i w nocy się śpi zazwyczaj....Do godziny 22 00 niech każdy sobie baluje-proszę bardzo, ale po tej godzinie głośne balowanie i hałasy nie powinny mieć miejsca. Ja mam malutkie dziecko w domu i wielu mieszkańców na tymże osiedlu też ma małe dzieci i nie dziwię się tej całej frustracji! Bo jak tu się nie wkurzyć: usypiasz dziecko, a po 10 minutach jego słodkiego snu podskakuje do góry z płaczem! Ten kto ma dziecko w domu na pewno mnie i innych rodziców zapewne zrozumie. Ale nie tylko rodzice pragną spokoju w nocy. Inni mieszkańcy, którzy pracują cały dzień, przychodzą do domu wypompowani również pragną się wyspać. Nie bądźmy egoistami!!! Trochę kultury wprowadźmy do naszego życia i będzie milej...:)

Aha! Żeby nie było...Ja jestem za takim kompromisem. Jeżeli ktoś ma zamiar balować to powinien wcześniej powiadomić o tym fakcie swoich najbliższych sąsiadów, że w danym dniu będzie trochę głośniej i po uzyskaniu ich zgody niech się bawi, stuka do ustalonej godziny. Uważam, że to rozsądne i kulturalne wyjście.pozdrawiam,

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Nocne hałasy

Post autor: zbynio79 » 12 mar 2012, 11:42

ale jeśli ma miejsce taka sytuacja z głośnym zachowaniem to myślę że pierwszą reakcją powinno być pójście do lokalu i zwrócenie uwagi, a nie że od razu jakieś paragrafy, jeśli chodzi o imprezowanie po 22-giej to rozumiem ,sam staram się nie hałasować już od 20-tej, ale to wynika z tego że jak pisałem wcześniej mieszkałem w blokach z płyty i to mnie nauczyło.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości