parkowanie tyłem do budynku

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

parkowanie tyłem do budynku

Post autor: NIN » 10 lut 2013, 21:31

Szanowni Sąsiedzi,
Temat parkowania był szeroko poruszany, ale czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, że parkując tyłem do budynku ładujecie rurę wydechową praktycznie ludziom mieszkającym na parterze do pokoju? Niestety, w tej dziedzinie wiodący są lokatorzy z bloku nr 13. Pomijam fakt, że nie jest przyjemne wąchać spaliny samochodu, ale robi się to również niebezpieczne dla osób przebywających w pokoju np. wtedy, kiedy ktoś odpali sobie autko i zaczyna skrobać szybki.
Proszę zatem o przemyślenie tematu i rozwagę.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: parkowanie tyłem do budynku

Post autor: Tomek » 11 lut 2013, 17:57

jedni parkują tyłem do budynku ze względów bezpieczeństwa. wciskają bieg wsteczny i niedźwiedzia i mają pewność, że nikt im autem nie odjedzie (tym bardziej że ostatnio kilka kradzieży lub prób kradzieży miało miejsce). jednak z drugiej strony nikt nie myśli o mieszkańcach parterów. zawsze można pokusić się w Agrobexie o postawienie znaku zabraniającego parkowanie tyłem do budynku. wtedy za każde takie przewinienie jest 100 zł i 1 pkt.

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: parkowanie tyłem do budynku

Post autor: NIN » 11 lut 2013, 18:07

Zgadzam się, lecz parkować tak można by wydechem w pole na przykład:-) Na dobrego złodzieja niedźwiedź lock nie pomoże
Z tymi, z którym rozmawiałem zrozumieli, co do reszty mam nadzieję, że zrozumieją. Nie chodzi o to, żeby wojować z ludźmi, straszyć zakazami itd. tylko o trochę zrozumienia. Ale i tak myślę, że to walka z wiatrakami

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: parkowanie tyłem do budynku

Post autor: M.D. » 11 lut 2013, 18:11

Mieszkańcy I etapu, którzy biorą czynny udział w życiu osiedla, ten problem rozwiązali.Kto nie brał udziału w zebraniu wspólnoty nie wie jak zostało to rozwiązne, a zostało w sposób rozsądny.To do Tomka z I etapu.

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: parkowanie tyłem do budynku

Post autor: NIN » 11 lut 2013, 18:18

Jak można wiedzieć? Zanim nam zawiąże się wspólnota, to pierwsze zebranie przed nami za rok (chyba)

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: parkowanie tyłem do budynku

Post autor: Tomek » 11 lut 2013, 18:20

wiem jak było to rozwiązane, bo byłem... i co? nadal ludzie parkują tyłem do budynku. ja wykorzystuję na razie budowany blok i staję tyłem do niego, ale pewnie za jakieś pół roku będę parkował jak należy... jak znajdę miejsce, bo wczoraj było już ciężko :-)

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: parkowanie tyłem do budynku

Post autor: M.D. » 11 lut 2013, 18:28

Tomek pisze:wiem jak było to rozwiązane, bo byłem... i co? nadal ludzie parkują tyłem do budynku. ja wykorzystuję na razie budowany blok i staję tyłem do niego, ale pewnie za jakieś pół roku będę parkował jak należy... jak znajdę miejsce, bo wczoraj było już ciężko :-)
Miło, sorki za uogólnienie, zatem telefon do "przyjaciela" straż lub Agrobex o egzekwowanie Regulaminu.

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: parkowanie tyłem do budynku

Post autor: NIN » 01 lip 2014, 21:03

Temat parkowania tyłem był wielokrotnie poruszany. Przypomnę tylko, że jest to zapisane w regulaminie porządku domowego pkt.26 "Zabronione jest parkowanie samochodów na chodnikach, drodze pożarowej oraz TYŁEM DO BUDYNKU"
Jednak nie wszyscy to rozumieją lub nie potrafią czytać.
Kierowco czarnego audi PKN36894 - dzięki temu, że parkujesz tyłem do budynku, rura wydechowa Twojego auta znajduje się w sypialni mojego dziecka. Nie mogę mieć otwartego okna w nocy, bo cały syf z rury wydechowej zaciągany jest do mieszkania.
Ciekaw jestem jakbyś się czuł sąsiedzie, gdybym Twojemu dziecku wpakował wydech prosto do pokoju.
Pomyśl - myślenie nic nie kosztuje

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: parkowanie tyłem do budynku

Post autor: NIN » 02 lip 2014, 16:00

Myślisz, że czerwona tabliczka podziała? Nie sądzę. Zresztą widać jak to działa w realu przy I etapie
To siedzi w głowach ludzi.
Ja tego po prostu nie ogarniam - ile trzeba się namanewrować i ile trudu sobie zadać, żeby zaparkować tyłem. Po co? Zeby auta nie ukradli? Dla chcącego nic trudnego - będą chcieli i tak rąbną. Dla łatwiejszego wyjechania? Co to za różnica, czy napocisz się przy parkowaniu czy wyjeżdżaniu. Bez sensu

Zapchanie wydechu nic nie da - to są mity....

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: parkowanie tyłem do budynku

Post autor: igi » 03 lip 2014, 08:35

Akurat parkowanie tyłem w naszym wypadku (przy minimalnej ilości miejsca na parkingu) jest bardzo wygodne. Zacznijmy więc od nauki parkowania.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości