Lampy na klatkach schodowych

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
grajwklasy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2012, 08:02

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: grajwklasy » 19 gru 2013, 22:51

I mamy kolejny przykład, że wszystko za co się Agrobex bierze, to totalna porażka. Niby tańsze, a jednak docelowo droższe bo jakość niczym made in china :think:

Bartek
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwie 2013, 23:34
Etap: Etap I
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: Bartek » 20 gru 2013, 23:52

To jeszcze nic nie wiem czy tak jest u was ale u mnie w I etapie włącznik światła jest po lewej stronie drzwi a dzwonek po prawej co oznacza że za każdym razem jak jacyś goście przyjeżdżają do sąsiadów i chcą zapalić światło to dzwonią do nas!!! Masakra zwłaszcza po 22.

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: leszek » 22 gru 2013, 10:24

też z dzwonkiem tak mamy ale dopiero sie urządzamy tak więc nie wiem czy bedą dzwonić ale przypuszczam że tez bedzie sie działo:P

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: NIN » 22 gru 2013, 20:33

Bartek pisze:dzwonek po prawej co oznacza że za każdym razem jak jacyś goście przyjeżdżają do sąsiadów i chcą zapalić światło to dzwonią do nas!!! Masakra zwłaszcza po 22.
Najprościej odłączyć, zaizolować i kupić sobie taki bezprzewodowy na drzwi
Wiem, że to dziadostwo, ale przynajmniej pozwoli spać:-)

philip
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2012, 21:08
Etap: III

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: philip » 22 gru 2013, 20:56

U nas na klatce bloku 13 już po raz 3-ci na półpiętrze przepaliła się żarówka !!! Żarówki na wymianę wkładają takiej jakości że wytrzymują max. 4 tygodnie i znowu !!! Ciągle przepala się ta sama żarówka !!! Mało tego trzeba czekać bardzo długo żeby ją wymienili. (rekord to 3 miesiące - zgłoszone w wakacje i wymieniona za 3 miesiące). Teraz znowu jest przepalona.

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: maff1 » 22 gru 2013, 23:49

a wystarczy:
http://ekotaniej.pl/oswietlenie-led/osw ... tlowki-led

bam ale to wymaga ... myślenia? kreatywności? dbania o interes wspólnoty?
a może po prostu przyzwoitości
(to przykład, pierwszy lepszy z brzegu - praca: 1 min googlowania)

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: maff1 » 24 gru 2013, 23:57

zasugerowałem się określeniem:świetlówki.

by rozwiać wątpliwości polecam obejrzenie znakomitego dokumentu pt. Żarówkowi Ściemniacze
http://www.youtube.com/watch?v=6rZMrYen8No
był emitowany kilka razy ma kanale planete+

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: Tomek » 29 gru 2013, 14:43

dobre pytanie zadałeś. ja spytałbym się jeszcze, dlaczego tak długo palą się światła na klatce. mieszkam na 3 piętrze. wynosząc śmieci zapalam światło i mogę spokojnie zejść na dół, dojść do śmietnika (mijając przy okazji 2 kolejne klatki) i wrócić bez ponownego zapalania światła. w ciemno strzelam, że to ok 3 min. po co one tak długo palą się? przecież to my za to płacimy. światło powinno palić się tak długo, ile wystarczy do wejście/zejście na najwyższe piętro. później nie ma się co dziwić, że co chwilę żarówki wymieniają.

moim zdaniem Agrobex zrobił błąd, bo przy budowie powinni zamontować fotokomórki na klatkach, jak to jest w innych blokach. wtedy światło pali się na tych piętrach, po których chodzi się, a nie na całej. jeśli ktoś schodzi z pierwszego piętra, dlaczego żarówki mają oświetlać też 2, 3 i 4 piętro, albo jak ktoś czeka za windą na 4 piętrze, po co mają być oświetlone poniższe piętra. TO SĄ W KOŃCU NASZE PIENIĄDZE!

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: piotrw » 29 gru 2013, 15:57

przy fotokomórkach prąd spoczynkowy płynie przez nie 365 dni w roku 24h na dobę

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy na klatkach schodowych

Post autor: wojtman » 08 sty 2014, 21:14

faktycznie bylo tak.ze.swiatlo swiecilo sie dlugo, wracajac ze sklepu jeszcze swiecilo. teraz jest tak krotko ze zjerzdzam winda i juz ciemno.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości